ENGLISH VERSION HERE

Ja vien tevī mīt kaut nedaudz ceļotāja un piedzīvojumu meklētāja gars, nav iespējams, ka Rumānija varētu nepatikt. Un, lai piedzīvojums būtu vēl maģiskāks, paralēli “viesnīcu tūrei” aicinām izbaudīt Transilvāniju, nakšņojot kalnos, pie dabas! Sadarbībā ar Latvijas uzņēmumu “Overland Ready” būs gan iespēja iznomāt auto jumta teltis un arī baudīt kalnos uz vietas gatavotas vakariņas un brokastis!

Rumānijā maģiskā veidā sajaucas vēsture un šodiena, kalni, pilis, būdiņas, mājdzīvnieki un pajūgi uz ceļa, bezceļi, urāna un sāls raktuves, pamestas dzelzceļa stacijas un tuneļi, senas pilsētas, izcilas lauku ainavas, cilvēku dzīve laukos, un vēl… un vēl… Bet pāri visam – plašuma un brīvības sajūta. Un tieši šie divi pēdējie ir tie, ko mēs jums visvairāk gribētu ļaut piedzīvot un sajust mūsu, “4×4 Centrs”, izveidotajā 6 dienu Rumānijas 4×4 braucienā “Transilvānijas Debesis”. Jo īpaši – dzīvojot komfortablās jumta teltīs dabā! Tu vienkārši būsi sajūsmā par katru šeit pavadīto dienu!

“James Baroud” jumta teltis ar visiem nepieciešamajiem stiprinājumiem iespējams izīrēt (vai nopirkt) pie Overland Ready – zvaniet (+371) 22412653 (Kaspars). Ja jums jau ir jumta telts vai māja automašīnā, tad, protams, pievienojaties braucienam un izmantojiet savējo! Savukārt iegādājoties jaunu James Baroud telti būs 150 EUR atlaide dalības maksai!


“4×4 Centrs” piedāvātais maršruts Rumānijā ir izveidots, izmantojot vairāku izpētes braucienu pašas labākās epizodes apskates objektu, ainavu un bezceļu ziņā. Katra no 6 brauciena dienām būs īpaša, ar savu šarmu!

Rumānija ir liela zeme, kur vienā ceļojumā apskatīt visus “must see” objektus ir neiespējami, kur nu vēl vienas nedēļas garā braucienā. Taču mēs apkopojām, mūsuprāt, interesantākās vietas un kalnu ceļus, ko jums parādīt, lai jūs varētu sajust Rumānijas īpašo “garšu”. Ja pēc šī ceļojuma jums būs vēlēšanās šeit atgriezties vēlreiz, tad mēs būsim gandarīti un uzskatīsim savu misiju par izpildītu!

4×4 brauciena “Transilvānijas debesis” viena no galvenajām sastāvdaļām būs kalnu ceļu un kalnu pārejas. Fantastiski skati, plašums un neskarta daba – to jūs redzēsiet un sajutīsiet. Tomēr, lai to izbaudītu pilnībā, ir jābūt atbilstošai apvidus automašīnai – ar pazeminātajiem pārnesumiem un dubļu vai rupjām All Terrain riepām. “Parketa džipi” šeit nederēs. Brokastis un vakariņas gatavos mūsu pavārs, bet pusdienas – kafejnīcā vai brīvā dabā. Viena nakts ceļojuma vidū plānota arī viesnīcā Donavas krastā.

Neliels video ŠEIT!

Kad, kur un kā notiks ekspedīcija “Transilvānijas Debesis 2023”: kalnu kempings

4×4 ekspedīcija ” Transilvānijas Debesis 2023″ kalnu kempings ir 6 dienu ekspedīcija, kas notiks no 2023.gada 9. līdz 14. jūlijam.
Ekspedīcijas maršruta veikšanai vajadzīgs apvidus auto ar pazeminātajiem pārnesumiem, transmisijas aizsargiem un dubļu vai AT (rupju zīmējumu – kā BFG AT, General Grabber AT3, Cooper STMaxx utml.) riepām. Riteņu izmērs, vinčas esamība un automašīnas lifts nav izšķiroši. Varam arī izīrēt automašīnu Toyota Land Cruiser 120 (3.0 TD, 5 durvis, 5cm lifts, dubļu riepas)- intereses gadījumā rakstiet mums vai zvaniet!

“James Baroud” jumta teltis ar visiem nepieciešamajiem stiprinājumiem iespējams izīrēt (vai nopirkt) pie Overland Ready – zvaniet (+371) 22412653 (Kaspars). Ja jums jau ir jumta telts vai māja automašīnā, tad, protams, pievienojaties braucienam un izmantojiet savējo!

Jumta telts “James Baroud” noma uz visu brauciena laiku no Overlad Ready – 400 eiro. Telts montāža 07.07, atgriešana 17.07. (Ja vēlaties turpināt ceļojumu, tad par katru nākošo nedēļu, telts noma 250eur)

 • Automašīnas: ieteicams ekspedīcijām sagatavotas apvidus automašīnas ar jumta teltīm.
 • Maksimālais auto skaits: 8. Visi brauc kopā – draudzīgi viens aiz otra. Visās automašīnās organizators nodrošina rācijas.
 • Maršruts: šosejas, ceļi, kalnu ceļi, bezceļš. Aptuvenais maršruta kopgarums no Rumānijā: 1100 km. Ceļš no Rīgas līdz Oradjai Rumānijā (tūres sākuma punkts): 1400 km.
 • Katru dienu būs veikala un DUS apmeklējums.
 • Pa ceļam apskatīsim arī apskates vērtus objektus (sk.zemāk).
 • Nakšņošana kalnos, iespējams, viena reize viesnīcā vai stacionārā kempingā ar dušu.
 • Pusdienošana katru dienu: pikniks dabā vai kafejnīcā, ja būs pa ceļam,
 • Vakariņas un brokastis gatavos diplomētais pavārs Kaspars Virsnītis no Overland Ready.
 • Ekspedīciju vadīs maršruta veidotājs Edvīns Bauers (4×4 Centrs).

Ekspedīcijas programma:

(šeit norādīti tikai lielākie apskates objekti; programma var tikt koriģēta, neietekmējot brauciena mērķus un fīlingu)

1.diena: Oradja – Brada (~200km)
11:30 Tikšanās Oradjā (RO). (1400 km no Rīgas). Katrs var izvēlēties, ceļu un laiku, kā nokļūt līdz sākuma punktam. Mēs varam palīdzēt ar naktsmāju rezervāciju!
Dienas programmā svarīgākais: bezceļu brauciens pa Bihor kalnu masīvu, uzbraukšana virsotnē (1840m), pikniks kalnos, brauciens pa bijušā dzelzceļa tiltu un cauri tunelim.
2.diena: Brada – Deva – Petrošani (~220 km)
Dienas programmā: Corvin Castle pils apskate, “Vulkāna” kalnu pāreja , Densus baznīca (13.gs.), neliela, bet ļoti skaista aiza.
3.diena: Petrošeni – Targu Jiu – Oršava (~160 km)
Dienas programmā: izcili skaists ceļš gar Donavu, “Iron gates” (20 minūšu kāpiens ar kājām) un/vai gājiens pa lielu, mežonīgu alu līdz izejai pie Donavas (kopā ap 1 stundu)., iespaidīgā Decebal klints skulptūra, skaists bezceļu posms pa zemākiem kalniem (~600m v.j.l.).
4.diena: Oršava – Transalpina kalnu pāreja (~170km)
Dienas programmā: Baile Herkulaine kūrorts, senas ūdensdzirnavas, “Devils Bridge”, pikniks pie kalnu upes, Transalpina pāreja (augstākais ceļš Rumānijā, 2145m vjl.). Mūsuprāt, Transaplina pāreja ir iespaidīgāka par populāro Transfagašanas kalnu pāreju.
5.diena: Transalpina – Sibiu – Mediaša(~170km)
Dienas programmā – brauciena kulminācija: Strategica kalnu (bez)ceļš, pikniks kalnos. Sibiu vecpilsētas apskate, veikali utml.
6.diena: Mediaša – Turda (~150km)
Dienas programmā: skaists bezceļu posms pa zemākiem kalniem, sena baznīca – cietoksnis, brasli, “Salina Turda” sāls raktuves (pēc izvēles). Ap pl. 17.00 atvadīšanās. Mēs varam palīdzēt ar naktsmāju rezervāciju ceļā uz Rīgu…, bet mēs iesakām vēl uzkavēties Rumānijā, ja ir tāda iespēja!

Vakariņas un brokastis visiem gatavs pasniegt Kaspars Virsnītis no Overland Ready

Obligātais un ieteicamais ekipējums

Obligātais ekipējums:

 • Pase vai ID karte!
 • Automašīnas dokumenti, OCTA
 • 4×4 apvidus automašīna
 • Viss dzīvošanai un nakšņošanai dabā
 • Nepieciešamības gadījumā izmantojama off-line navigācija telefonā vai planšetdarorā (maps.me utml.)

Ieteicamais ekipējums:
Laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi, Off-road braukšanas piederumi, kā arī pārtika pusdienu pauzēm dabā.

Pieteikšanās un dalības maksa par 6 dienām

Dalības izmaksās iekļauts:

 • Īpaši 4×4 ekspedīcijai izstrādāts maršruts
 • nakšņošana 1 nakts kempingā ar dušu un citām labierīcībām
 • vakariņas un brokastis kalnos
 • rācija automašīnā

Maksa par dalību no ekipāžas, aizpildot on-line pieteikuma anketu un piecu dienu laikā pēc pieteikuma aizpildīšanas pārskaitot avansa maksājumu 140 EUR x dalībnieku skaits automašīnā uz zemāk redzamo kontu:

 • piesakoties vairāk kā 30 dienas pirms izvēlētā brauciena datuma – 1150 EUR par auto + 140 EUR no cilvēka.
 • piesakoties mazāk kā 30 dienas līdz izvēlētajam brauciena datumam – 1250 EUR no auto + 140 EUR no cilvēka.
 • ** Atlikušais maksājums jāveic ne vēlāk kā 15 dienas pirms brauciena.
  *** Pastāvīgajiem biedrības “4×4 Centrs” rīkoto pasākumu dalībniekiem vai “Overlandready.lv” klientiem iespēja veikt atlikušo maksājuma daļu pasākuma dienā, reģistrējoties pirms brauciena.
  NB! Lūdzam norādīt pieteikuma piezīmju un komentāru sadaļā vēlamo telts izmēru (pieaugušo un bērnu skaits),

Jumta telts “James Baroud” noma uz visu brauciena laiku no Overlad Ready – 400 eiro. Iegādājoties jaunu James Baroud telti pie overlandready.eu 150 EUR atlaide dalības maksai!

Lai nodrošinātu pasākuma maksimālu kvalitāti, dalībnieku skaits ir ierobežots – ne vairāk kā 8 automašīnas! Minimālais nepieciešamais automašīnu skaits ekspedīcijas norisei – 4.

Ceļojuma vadītājs un maršruta autors Edvīns Bauers. Bij dz.c. tilts pie Targumarešas, Rumānija.

Rekvizīti maksājumam:

Biedrība “4×4 Centrs”
Reģ. nr. 40008185318
Banka: A/S Swedbank
Konts: LV61HABA0551031829178

Maksājuma uzdevumā norādiet: dalības maksa “Transilvānijas Debesis 2023” kalnu kempings.

Papildus informācija

Jebkura papildus informācija, jautājumi par ekspedīciju “Transilvānijas Debesis 2023” kalnu kempings pa tālruni (+371) 29 424 541 (Edvīns), Overland Ready – (+371) 22412653 (Kaspars)

Foto: 4×4 Centrs un overlandready.eu

Pieteikšanās ekspedīcijām

Pieteikums ekspedīcijai 2023. gada 9.-14. jūlijā

  DALĪBNIEKU ONLINE SARAKSTS:


Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *