Mums ir patiess prieks jūs atkal aicināt uz leģendāro “Tebras Ekspedīciju”, kas notiks jau 25. reizi Kurzemē, Aizputes apkārtnē! Vairāki desmiti auto, kurus visus vieno riteņu formula 4×4, varēs aktīvi pavadīt dubļaini skaistu dienu Tebras upes apkārtnes mežonīgākajās vietās! Tāpat kā 2000.gadā, kad notika pirmais ekspedīcijas brauciens, arī šogad 13.aprīļa vakarā no meža “izlīdīs” dubļaini, bet laimīgi cilvēki, jo mēs, “4×4 Centrs”, nemainīgi parūpēsimies, lai ekspedīcijas maršruts būtu vislabākajā iespējamā izpildījumā – gan standarta aprīkojuma un SUV 4×4 automašīnām (“4×4 GeoFind” grupā), gan “smagajām” apvidus automašīnām “Ekspedīcija 1” un “Ekspedīcija 2” grupās!

JAUNUMS: šogad “Ekspedīcija 1″ automašīnas dalīsim divās grupās: līdz 32” un līdz 35” riteņu izmēram, lai būtu atbilstošs maršruts gan liftētiem Patroliem, gan standarta un viegli uzlabotiem pikapiem un džipiem. Bet labas dubļu vai All Terrain riepas ir vajadzīgas vsiem!!

Kur un kad notiek “Tebras Ekspedīcija 2024”?

Tūrisma – izaicinājuma brauciens ar 4×4 piedziņas apvidus automašīnām “Tebras Ekspedīcija 2024” notiks 13. aprīlī Kurzemē, Aizputes – Pāvilostas apkārtnē.

Ekspedīcijas sākuma vieta: Cīravas apkārtnē, konkrēta vieta un ierašanās laiks tiks izsūtīts divas dienas pirms pasākuma uz pieteikumā norādīto pirmo e-pastu.

Ekspedīcijas noslēguma vieta un Diploma par dalību saņemšanas vieta būs Cīravas apkārtnē.

Tāpat kā pagājušajā gadā, aicinām visus dalībniekus, kuriem ir brīvs piektdienas vakars, uz kopīgām “Pirms-Tebras vakariņām” 12. aprīļa vakarā Pāvilostā, kafejnīcā “Āķagals” (Dzintaru ielā 3, Google koordinātas 56.889135, 21.173002. Tel. 29498899). Ierašanās laiks vakariņās katram pēc iespējām, sākot no pl. 19.00. Satiksimies, parunāsimies, padiskutēsim! Te un arī citur Pāvilostā ir iespējams palikt pa nakti.

Kā notiks “Tebras Ekspedīcija 2024”?

Ekspedīcijas dalībnieki var izvēlēties vienu no trijām dalībnieku grupām, atkarībā no automašīnas sagatavotības un sava noskaņojuma:

 • “4×4 GeoFind” – “4×4 Centrs” radīta auto orientēšanās – meklēšanas spēle, ar geocaching elementiem, pa labiem un arī mazliet izaicinošiem ceļiem; ar 4×4 transporta līdzekļiem sasniedzamu kontrolpunktu un objektu meklēšana, izmantojot Globālās pozicionēšanas sistēmu jeb GPS. Maršruts paredzēts standarta apvidus automašīnām (bez papildus aprīkojuma), tajā skaitā SUV klases pilnpiedziņas auto, piemēram, Volvo XC60 AWD, Volvo XC90, Honda CR-V, Audi Q7, BMW X5, KIA Sportage, Nissan Qashqai un tml.. Nepieciešama GPS navigācija – GPS aparāts vai viedtālrunis ar GPS koordinātu ievadīšanai un punktu meklēšanai derīgu aplikāciju. Meklējamo punktu fails būs *.gpx paplašinājumā. Aicinām visus , kuriem patīk meklēt un atrast nezināmas vietas, objektus un pavadīt laiku dabā, projām no civilizācijas! Katrs dalībnieks noslēgumā saņems “Tebras Ekspedīcijas” Diplomu. Pievērsiet uzmanību, ka šīs NAV sacensības, bet IR lielisks atpūtas veids ar draugiem vai ģimeni! Droši ņemiet arī līdzi bērnus, ja tiem patīk braukšana! Laipni aicināti arī tie, kuri šādos pasākumos līdz šim nav piedalījušies! “4×4 GeoFind” pirmo reizi notika 2016. gada “Tebras Ekspedīcijā” – te variet vairāk palasīt par šī orientēšanās pasākuma ideju un norisi.
 • “Ekspedīcija 1” – dalībnieki kopīgiem spēkiem veic iecerēto maršrutu pa vairāk vai mazāk grūti izbraucamiem ceļiem, apskatot arī dažus interesantus objektus, taču bezceļš šajā pasākumā ir pirmajā vietā! Aizpildot pieteikuma anketu, izvēlieties vienu no divām dalībnieku grupām: “Ekspedīcija 1 – 32” vai “Ekspedīcija 1 – 35”. Skaitļi 32 un 35 orientējoši norāda riteņu izmēru. Tātad:
 • “Ekspedīcija 1 – 32” – tās ir standarta vai viegli uzlabotas apvidus automašīnas, kurām arī būs atbilstošs maršruts, ko dalībnieki veiks “4×4 Centrs” gida vadībā. Obligāti jābūt vilkšanas āķiem priekšā un aizmugurē, kā arī MT (mud terrain) vai AT (all terrain) riepām. Maksimālais riteņu izmērs šajā grupā ir 33 collas (84 cm diametrā). Pieteiktās dalībnieku automašīnas tiks sadalītas grupās, katrā maksimāli līdz 12 automašīnām.
 • “Ekspedīcija 1 – 35” – dalībnieki ar sagatavotām apvidus automašīnām, kuriem “4×4 Centrs” gida vadībā būs arī atbilstošs maršruts “pēc pilnas programmas” ar kārtīgu dubļu devu un citiem bezceļu priekiem. Obligātajā aprīkojumā ir vinča un dubļu riepas ar izmēru 33 līdz 35 collas (maksimāli 89 cm diametrā). jābūt vismaz divām lietām no trim uzskaitītajām: vinča, piekares vai virsbūves lifts, dubļu riepas). Pieteiktās dalībnieku automašīnas tiks sadalītas divās vai vairākās grupās, katrā grupā maksimāli līdz 12 automašīnām!
 • “Ekspedīcija 2” – dalībnieki ar apvidus braukšanai sagatavotām automašīnām, kurām ir vinča (obligāti) un dubļu vai all terrain riepas (izmērs ne lielāks par 35″ jeb 890 mm!). Maršruts būs jāveic, izmantojot brauciena sākumā izsniegto *.gpx paplašinājuma failu. GPX fails jāatver ar kādu no dalībnieka viedtālrunī vai planšetdatorā instalēto aplikāciju. Šogad būs viens maršruts ar iespēju nepieciešamības gadījumā apbraukt bezceļu posmus (pietrūkst laika, tehniskas problēmas utml.). Uzdevums – sasniegt noteiktu skaitu objektu vai kontrolpunktu, kas norādīts brauciena aprakstā, lai brauciena noslēgumā saņemtu “Tebras ieskaiti” un diplomu par veiktu distanci. Dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar citu dalībnieku veikumu, ko apkoposim tabulā (laiks un sasniegtie kontrolpunkti), bet šīs NAV sacensības! Dalībnieki paši var izvēlēties – veikt maršrutu pa vienam vai brīvprātīgi apvienoties 2-4 automašīnu grupā.

Pasākuma norise sestdien, 13. aprīlī

 • Pl. 8:30 – 10:30 brauciena dalībnieki ierodas e-pastā norādītajā vietā Cīravas apkārtnē, reģistrējas, “4×4 GeoFind” un “Ekspedīcija 2” braucēji saņem visu informāciju par braucienu drukātā un elektroniskā formātā.
 • Pl. 10: 30 dalībnieku sapulce grupai “Ekspedīcija 2”, pēc tam starts
 • Pl. 10:50 dalībnieku sapulce grupai “4×4 GeoFind”, pēc tam starts
 • Pl. 11:10 dalībnieku sapulce grupai “Ekspedīcija 1”, pēc tam starts
 • Ap pl. 14.30 pusdienu pauze mežā grupai “Ekspedīcija 1”, pārējām grupām dalībnieki paši izlemj – ēst braucot vai stāvot. 🙂
 • Ap pl. 18.00 – grupas “4×4 GeoFind” brauciena noslēgums Cīravas apkārtnē. Diplomu par dalību pasniegšana.
 • Pl. 19:30 – 21.00 Brauciena noslēgums “Ekspedīciju” grupām Cīravas apkārtnē. “Tebras ieskaites” diplomu pasniegšana.

Nepieciešamais ekipējums

Obligātais ekipējums:

 • vilkšanas āķi automašīnas priekšā un aizmugurē
 • AT vai MT riepas (izņemot grupu “4×4 GeoFind”)
 • automašīnām ar vinču – vinčošanās strope
 • GPS navigācija un aplikācija viedtālrunī, kas lasa *.gpx paplašinājuma failus (izņemot grupu “Ekspedīcija 1”!)

Ieteicamais ekipējums:

pārtika pusdienu piknikam, dinamiskā (elastīgā) buksēšanas virve vai strope, lāpsta, cirvis vai mačete, atbilstošs apģērbs, labi komandas biedri (!).

Dalības ziedojums grupai “4×4 Geofind”

 • pirmajām 10 ekipāžām – 95 EUR no auto
 • nākamajām 10 ekipāžām – 110 EUR no auto
 • sākot no 21. ekipāžas, kā arī piesakoties pēc 11. aprīļa – 125 EUR no auto

Dalības ziedojums grupai “Ekspedīcija 1 – 32” un “Ekspedīcija 1 – 35” *

 • pirmajām 10 ekipāžām – 130 EUR no auto
 • nākamajām 15 ekipāžām – 145 EUR no auto
 • no 26. ekipāžas – 165 EUR no auto
 • piesakoties pēc 11. aprīļa – 185 EUR no auto

* – Pastāvīgajiem biedrības “4×4 Centrs” rīkoto pasākumu dalībniekiem – atlaide 10 EUR ar iespēju veikt maksājumu pasākuma dienā, reģistrējoties pirms brauciena.

Dalības ziedojums grupai “Ekspedīcija 2” *

 • pirmajām 10 ekipāžām – 160 EUR no auto
 • nākamajām 15 ekipāžām – 175 EUR no auto
 • sākot no 26. ekipāžas – 190 EUR no auto
 • piesakoties pēc 11. aprīļa un pasākuma dienā – 210 EUR no auto
 • Pastāvīgajiem biedrības “4×4 Centrs” rīkoto pasākumu dalībniekiem – atlaide 10 EUR ar iespēju veikt maksājumu pasākuma dienā, reģistrējoties pirms brauciena.

Lai pieteiktos pasākumam:

 1. Jāaizpilda zemāk redzamo pieteikuma formu
 2. Divu dienu laikā jāpārskaita ziedojums uz zemāk norādīto bankas kontu. Nesaņemot maksājumu 2 dienu laikā, Organizators ir tiesīgs dzēst dalībnieka pieteikumu no saraksta.
  Pastāvīgajiem biedrības “4×4 Centrs” rīkoto pasākumu dalībniekiem ir iespēja veikt ziedojumu pasākuma dienā, reģistrējoties pirms brauciena.
 3. Ja pieteikums aizpildīts korekti, tas uzreiz parādās on-line sarakstā lapas apakšā. Ja tā nenotiek – mēģiniet aizpildīt pieteikumu vēlreiz!

Pieteikums 4x4 pasākumam "Tebras Ekspedīcija 2024"

 • AUTOMAŠĪNA

 • VADĪTĀJS / PILOTS

 • 1. LĪDZBRAUCĒJS / STŪRMANIS

 • 2. LĪDZBRAUCĒJS

 • 3. LĪDZBRAUCĒJS

 • PIEZĪMES, KOMENTĀRI

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Papildus informācija

Jebkura papildus informācija, jautājumi vai komentāri par pasākumu “Tebras Ekspedīcija 2024” pa tālruni (+371) 29 424 541 (Edvīns), 29250112 (Gabriels).

Organizatora izsniegtās uzlīmes dalībniekiem obligāti jāuzlīmē uz automašīnas norādītajās vietās. Īpaša uzlīme uz priekšējā stikla apliecinās dalībnieku automašīnas tiesības atrasties “Tebras Ekspedīcijas 2024” distancē.

Skatītājiem! Ja vēlaties sekot līdzi “Tebras Ekspedīcijas” norisei ar saviem auto vai kvadricikliem un nobraukt no koplietošanas (grants) ceļiem, OBLIGĀTI ir jāiegādājas Skatītāja karte un uzlīme uz loga/ATV bākas – cena 10 eiro vienam transporta līdzeklim. Skatītāja kartē būs redzamas interesantākās bezceļu brauciena norises vietas (vienkārši sakot – lielākie dubļi!) un ceļi to piekļuvei. Atrašanās brauciena norises vietās bez skatītāja uzlīmes uz transporta līdzekļa nav atļauta! Svarīgi – skatītāja uzlīme nedod tiesības iebraukt bezceļu posmos! Skatītāju karti variet pasūtīt, pārskaitot 10 EUR uz zemāk redzamo kontu un pēc tam rakstot pieprasījumu uz e-pastu info@4x4centrs.lv. Pasūtīto karti saņemsiet savā e-pastā 2 dienas pirms pasākuma.

Rekvizīti ziedojumam:

Biedrība “4×4 Centrs”
Reģ. nr. 40008185318
Banka: A/S Swedbank
Konts: LV61HABA0551031829178
Maksājuma uzdevumā norādiet: Ziedojums 4x4Geofind/ Ekspedīcija1/ Ekspedīcija2/ skatītāja karte.

Tiekamies pavisam drīz Tebras krastos, kur mīt dubļi un laimīgi cilvēki! 🙂

Jūsu – 4×4 Centrs

Foto: Haralds Dulmanis un “4×4 Centrs”

DALĪBNIEKU ONLINE SARAKSTS:

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

One reply on ““Tebras Ekspedīcija 2024”: leģendārais 4×4 piedzīvojums šogad notiek 13.aprīlī!”

 • Ervins Balodis
  15/04/2024 at 09:57

  Paldies par pasākumu, bija skaisti, kā katru gadu 🙏🏼😍