Latgale – viens no pieciem Latvijas novadiem, atrodas vistālāk no galvaspilsētas Rīgas, valsts austrumu daļā. Mēs jums vēlamies parādīt, cik skaista šeit ir daba, ezeri, pakalni, lauku ceļi un cik sirsnīgi cilvēki šeit dzīvo, kuri savām rokām dara brīnumainas lietas! Un – mēs jums droši varam apgalvot – īsto Latgales sajūtu var iegūt tikai tad, ja apceļojat šo fantastisko, autentisko reģionu ar 4×4 Centrs apvidus automašīnām. Tātad – šo ceļojumu var izbaudīt ikviens, kurš to vēlas!

Latgales ceļojuma datumi 2024. gadā: 26.-28.jūlijs. Ceļojuma ilgums ir trīs dienas un divas naktis.

Trīs dienu 700 kilometru ceļojumā jūs satiksiet daudzus jaukus cilvēkus, dažādus amata meistarus, iepazīsiet Latgales kulināro mantojumu un tradīcijas, dzirdēsiet latgaļu valodu (!), uzkāpsiet skatu torņos un baznīcas torņos, baudīsiet pastāvīgi skaistās ainavas un dabas tuvumu, ienirstot Latgales mazajos pļavu un mežu ceļos. 4×4 auto šeit ļoti noderēs! Turklāt, mēs jums parādīsim arī tādas unikālas vietas, kuras citas tūrisma kompānijas jums neparādīs!

4×4 tūres “Zilo ezeru zeme – daba un cilvēki” nozīmīgākās pieturvietas:

 • “Handmade Latgola” – Latgales mūsdienu amatniecības vērtību mājvieta
 • Rāznas nacionālais parks, un Dabas parks “Daugavas loki”
 • Lielais Liepukalns un augstākais skatu tornis Latvijā (34 metrus augsts)
 • Rāznas ezers un Mākoņkalna fantastiskās ainavas
 • Maizes muzejs, ziepju darbnīca, podnieka darbnīca
 • Pamestas ūdensdzirnavas un neapdzīvota baznīca meža vidū
 • Īpaši izvēlēti lauku ceļi ar ļoti skaistiem skatiem, Latgales sajūtu, grūtāk izbraucami ceļi 4×4 automašīnām, upju šķērsošana pa brasliem.

Kā notiek trīs dienu ceļojums pa Latgali?

Svarīgākais par Zilo ezeru zemes ceļojumu ar 4×4 automašīnām:

 • Ceļojuma ilgums trīs dienas un divas naktis. Nakšņošana notiek viesu namos, ar iekļautām brokastīm.
 • Pusdienas ir gan kafejnīcās, gan kā pikniks dabā, vakariņas ceļotājiem ir iespēja gatavot uz vietas viesu namos (pieejama pilnībā aprīkota virtuve, trauki, grili, piederumi u.c.), vai arī vietējās kafejnīcās un restorānos. Kopējās izmaksās iekļautas ir 2 pusdienu reizes, vakariņas nav iekļautas.
 • Brauciens notiek ar piecvietīgām 4×4 apvidus automašīnām, katrā automašīnā ir šoferis un 4 ceļotāji
 • Ceļojumu vada 4×4 Centrs gids, kā arī iespējami arī vietējie gidi
 • katrā automašīnā ir rācija, lai dzirdētu gida stāstīto, kā arī iespējams sarunāties starp automašīnām brauciena laika, iespējams paziņot par vajadzību apstāties utml.
 • Ceļojumā ir iekļautas arī nelielas fiziskas aktivitātes, piemēram, pārgājiens ar kājām 20 minūtes vienā virzienā, jāuzkāpj kalnā vai skatu tornī, iespējams izbraukt ar laivu pa ezeru utml.
 • Brauciena laikā piestāsim pie dažādiem apskates objektiem, ezeriem, skatu torņiem, dabas takām, arī peldēsimies meža ezeros un iebridīsim pļavā, ja būs vēlēšanās un atbilstoši laika apstākļi.
 • Grupas lielums: 12 līdz 24 cilvēki.

Latgales ceļojuma plāns:

1. diena. Rīga – Līvāni – Preiļi – Kategrade – Aglona (~270 km). Pl. 8.00 izbraukšana no Rīgas (vieta tiks precizēta). Ap pl. 10.30 Līvānos “Handmade Latgolā” sākam iepazīt Latgali. Senas ūdensdzirnavas, sena koka baznīca meža vidū ar vēl senāku dzelzceļa sliedi zvana vietā, briežu dārzs, lauku ceļi un ainavas. Pusdienas mājas kafejnīcā Preiļos. Maizes muzejs un vakariņas ar tradicionālo Latgales virtuvi. Ap pl. 19.30 dienas noslēgums viesu namā pie Aglonas. Aglonas bazilikas apskate, peldēšanās, izbraukšana ar laivu un vakarēšana pie ugunskura – pēc vēlēšanās.

2. diena. Aglona – Andrupene – Lipuški – Andzeļi – Auleja – Aglona (~150 km). Pl. 9.00 brokastis viesu namā, pl. 10.00 izbraukšana. Iespējams, visskaistākās ainavas un visinteresantākie ceļi, atbilstoši 4×4 automašīnām. Rāznas nacionālais parks. Izcilās Mākoņkalna un Lielā Liepukalna ainavas. Skatu torņi. Ziepju darbnīca un meistarklase vai Latgales keramikas iepazīšana ar sentēvu metodēm trauku izgatavošanā. Pusdienu pikniks dabā. Vēsturiskas celtnes un stāsti. Vakariņas Aglonā, kafejnīcā. Ap pl. 19.30 atgriešanās viesu namā. Pirts.

3. diena. Aglona – Šķeltova – Izvalta – Daugavpils – Nereta – Rīga (~290km). Pl. 9.00 brokastis viesu namā, pl. 10.00 izbraukšana. Vēl viena ļoti interesanta un daudzveidīga diena. 4×4 lauku ceļi, meža takas. Dabas parks “Daugavas loki”. Skatu torņi. Slutišķu sādža un krauja. Pusdienas Daugavpilī. Skrošu rūpnīcas senās, unikālās tehnoloģijas. “Rallijs” pa Latgales tuksnesi. Atpakaļceļš uz Rīgu pa Sēliju – vēl vienu Latvijas novadu. Atgriešanās Rīgā ap pl. 20.00. Piemiņas dāvana katram ceļojuma dalībniekam no “4×4 Centrs” un “Handmade Latgola”.

Ceļojuma izmaksas un pieteikšanās

Ceļojuma izmaksas ir 520 EUR no cilvēka, piesakoties ceļojumam līdz 30.aprīlim. No 1.maija līdz 15. jūnijam 560 EUR no cilvēka, pēc 15. jūnija 590 EUR no cilvēka.

Izmaksās iekļauts gandrīz viss, kas ceļojuma programmā paredzēts:

 • 2 naktis komfortablos numuros viesu namā (WC un duša numurā)
 • 2 x brokastis, 1 x pusdienas un 1 x pikniks
 • Visas ekskursijas un ieejas biļetes
 • 4×4 apvidus automašīna ar šoferi, rācijas automašīnās
 • īpaši ar 4×4 automašīnām izveidots maršruts, lai izjustu Latgales burvību pilnībā
 • 4×4 Centrs gids un Latgales vietējais gids (Handmade Latgola gids)

Izmaksās nav iekļautas vakariņas Aglonā un pusdienas Daugavpilī – katrs var izvēlēties savu ēdienkarti.

Pieteikties braucienam var, rakstot mums ŠEIT.

Šobrīd ir brīvas 12 vietas!

Papildus informācija

Papildus informāciju variet jautāt e-pastā info@4x4centrs.lv vai pa tel. +371 29424541.

Pēc pieprasījuma ekskursija iespējama arī ar 9-vietīgiem vai 20-vietīgiem mikroautobusiem, izmaksas no cilvēka orientējoši 390 EUR – precīzu cenu jautājiet mums, lūdzu! Protams, autobuss nebrauks pa meža ceļiem, kalniem un brasliem!

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *