“4×4 Centrs”, sadarbojoties ar Gruzijas partneriem, piedāvā doties skaistā un daudzveidīgā ceļojumā ar 4×4 automašīnām pa Sakartvelo (tā paši gruzīni sauc Gruziju) vēsturiskām, ainaviskiem skatiem bagātām vietām kalnos un ielejās, kā arī, ka jau pierasts “4×4 Centrs” braucienos, uz vietām, kur citi neved. Jūs sagaida autentiskās gruzīnu sadzīves iepazīšana, gruzīnu virtuve un, protams, Gruzijas vīns visās garšas nokrāsās!

“4×4 Centrs” Gruzijas ceļojuma īpašais piedāvājums ir ne tikai maršruts, bet arī iespēja izvēlēties vienu no divām ceļošanas iespējām – braukt mašīnā ar vietējo šoferi vai arī pašiem vadīt noīrēto apvidus automašīnu. Lasiet tālāk!

Ceļojums ar 4×4 apvidus automašīnām notiek no 03.08.24. līdz 12.08.24. Brauciens pieskaņots tiešajam “Air Baltic” lidojumam no Rīgas uz Tbilisi. Izlidošana no Rīgas lidostas (RIX) 02.08 pl. 23:20, ielidošana Tbilisi lidostā (TBX) 03.08 pl. 4:30. Atgriešanās Rīgā ar tiešo reisu 12.08. pl. 5:25 (TBX) – 8:55 (RIX). Variet izvēlēties arī citus lidojumus, ja vien esat laikā uz došanos ceļā 3.augusta rītā. Šobrīd (25.02.24) labas cenas lidojumam ar Turkish Airlines caur Stambulu, ar īsu gaidīšanas laiku Stambulā.

Brauciens notiek ar apvidus automašīnām Toyota Land Cruiser. Ir iespēja izvēlēties vienu no divām ceļošanas iespējām – braukt mašīnā ar vietējo šoferi (5-vietīga automašīna Land Cruiser 78) vai arī pašiem vadīt īres automašīnu (5-vietīga automašīna Land Cruiser 120). Jāpatur prātā, ka braukšanas kultūra Gruzijā brīžiem stipri atšķiras no Latvijas, tamdēļ, ja izvēlaties paši stūrēt auto, jums jābūt pārliecinātiem par savām auto vadīšanas spējām un prasmi atbilstoši reaģēt neparedzētos gadījumos! Tas pats attiecas uz automašīnas vadīšanu kalnu ceļos. “Paši pie stūres” (jeb self-drive) gadījumā jūsu mašīnā atrodas tikai tie cilvēki (dzīvesbiedrs, bērni, draugi), ar kuriem jau Rīgā esat izlēmuši būt kopā, un kuri konkrētajam šoferim nolēmuši uzticēt savu veselību Gruzijas ceļos. Cilvēki “no malas” self-drive automašīnās netiks sēdināti.

Nakšņošana notiek viesnīcās un viesu namos. Mēs, protams, centīsimies nodrošināt labāko iespējamo komforta līmeni, bet esiet gatavi arī pieņemt Gruzijas “standarta komfortu”, jo īpaši kalnu apvidos. Brokastis iekļautas cenā, pusdienas vairumā gadījumu būs piknika veidā ar pašu sagādātajām uzkodām, vakariņas brīvi – restorānā viesnīcā vai pilsētā. Ēdiens ļoti garšīgs (ļoti!!) un no dabīgām izejvielām. Kādu dienu arī pirksim gaļu un cepsim šašliku. Vīns noteikti ieļaujams “obligātajā aprīkojumā” automašīnas bagāžniekā.

Maksimālais automašīnu skaits: 8. Visi brauc kopā – draudzīgi viens aiz otra, gida vadībā. Visās automašīnās organizators nodrošina rācijas.

Maršruts: šosejas, ceļi, kalnu ceļi – ar segumu un bez. Aptuvenais maršruta kopgarums 1000km.

Pa ceļam apskatīsim arī apskates vērtus objektus (sk.zemāk), peldēsimies, atpūtīsimies, ēdīsim. 🙂

Nakšņošana viesnīcās un viesu namos. Tualete un duša katrā numurā, bet var gadīties izņēmums.

Pusdienošana katru dienu: pikniks dabā vai kafejnīcā, vakariņas viesnīcā vai tās tuvumā, brokastis viesnīcā.

Ekspedīciju vadīs vietējais gids un “4×4 Centrs” gids.

Ekspedīcijas programma:

(šobrīd norādīti tikai nozīmīgākie apskates objekti un apdzīvotās vietas; programma var tikt koriģēta, neietekmējot brauciena galamērķus un raksturu)

Brauciena maršruts: Tbilisi – Boržomi – Kutaisi – Ambrolauri – Ušguli – Mestia – Martvili – Tbilisi. Brauciena laikā:

 • brauksim pa lauku ceļiem, bezceļiem, kalnu ceļiem un šķērsosim džipos vairākas kalnu pārejas līdz pat 3000 m v.j.l.
 • iepazīsim Svanetijas kalnu reģionu, iesim trekingā uz ledājiem, kalnu ezeriem un ūdenskritumiem kalnos (līdz 2 stundām vienā virzienā)
 • apmeklēsim vīna darītavas, muzejus, tai skaitā slavenā gruzīņu alpīnista Mihaila Khergiani muzeju ar uzrāpšanos uz viena no Svanetijas torņu jumta,
 • iepazīsim vietējo iedzīvotāju sadzīvi, kultūru, saimniekošanu
 • ielīdīsim grandiozās, pamestās viesnīcās, dzelzceļa stacijās un citās vietās, “kur citi neved”
 • priecāsimies par skaistajiem kalniem, puķēm kalnu pļavās, krāčainajām upēm, arī par līdzenumiem un nemitīgajiem ragulopiem uz ceļa braucamās daļas
 • iepazīsim Gruzijas pilsētas un senpilsētas, senu alu pilsētu
 • cepsim gaļu un dzersim vīnu…………..

Obligātais un ieteicamais ekipējums

Obligātais ekipējums:

 • Pase
 • Vadītāja apliecība, ja vadīsiet automašīnu
 • Lidmašīnas biļetes 😉

Ieteicamais ekipējums:
Siltiem un karstiem laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi (arī trekingam!), peldkostīmi, telefona vai planšetes turētājs automašīnā, lādēšanas vads un 12V adapteris.

Pieteikšanās un ceļojuma izmaksas

Gruzijas 4×4 ceļojuma izmaksas, piesakoties līdz 1. martam,

1 cilvēkam automašīnā ar vietējo šoferi: 860 EUR. Izmaksās iekļauta nakšņošana 9 naktis, brokastis 9 reizes, gidu pakalpojumi; rācija automašīnā, Wi-Fi automašīnā, 4×4 maršruta plānošana un organizēšana;

1 cilvēkam automašīnā, ja paši stūrējat auto (self-drive): 790 EUR (ja 4 cilvēki mašīnā) vai 940 EUR (ja 2 cilvēki mašīnā). Dalības maksā iekļauta nakšņošana 9 naktis, brokastis 9 reizes, apvidus automašīnas īre 9 diennaktis, gidu pakalpojumi, rācija automašīnā, 4×4 maršruta plānošana un organizēšana. Brīvu self-drive vietu vairs nav (13.03.24).

Piesakoties no 1. marta līdz 1.maijam, dalības maksa ir attiecīgi 920 un 850 eiro. Piesakoties pēc 1. maija, dalības iespēja un izmaksas jāprecizē telefoniski vai e-pastā.

Izmaksās nav iekļauts: lidmašīnas biļetes, biļetes maksas apskates objektos, pusdienas, vakariņas, degvielas izmaksas (self-drive mašīnām, ap 11 l/100km).

Nedēļas laikā pēc pieteikuma aizpildīšanas jāpārskaita avanss uz biedrības “4×4 Centrs” kontu 250 eiro par katru pieteikumā norādīto cilvēku. Atlikusī summa par ceļojumu jāsamaksā līdz 1. jūlijam.

Lai nodrošinātu pasākuma maksimālu kvalitāti, dalībnieku skaits ir ierobežots – ne vairāk kā 8 automašīnas! Minimālais automašīnu skaits ceļojuma norisei – 3.

Rekvizīti maksājumam:

Biedrība “4×4 Centrs”
Reģ. nr. 40008185318
Banka: A/S Swedbank
Konts: LV61HABA0551031829178

Maksājuma uzdevumā norādiet: Gruzija 2024.

Papildus informācija

Jebkura papildus informācija, jautājumi par ceļojumu pa tālruni (+371) 29 424 541 (Edvīns).

Foto: 4×4 Centrs, no Gruzijas izpētes braucieniem

Pieteikšanās ekspedīcijām

  DALĪBNIEKU ONLINE SARAKSTS:

 1. Renars ar
 2. Indulis ar
 3. Ivars ar
 4. Jānis ar
 5. Kalvis ar
 6. Valters ar

Pieteikums "Gruzija ar 4x4 Centrs" 03.08-12.08.2024.

 • VADĪTĀJS / PILOTS

 • 1. LĪDZBRAUCĒJS / STŪRMANIS

 • 2. LĪDZBRAUCĒJS

 • 3. LĪDZBRAUCĒJS

 • PIEZĪMES, KOMENTĀRI

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *