4×4 GeoFind – organizācijas “4×4 Centrs” radīts aktīvas atpūtas veids, kur dažādu objektu un kontrolpunktu meklēšanai ar GPS palīdzību nepieciešams 4×4 transportlīdzeklis. Ja jums ir kāds pilnpiedziņas auto un jūsu aicinājums ir atrast un ieraudzīt vēl neredzētas vietas, tad 24.septembra bezceļu braukšanas svētkos “Ērgļu Izaicinājums 2016” ir šāda iespēja! Izvēlieties dalībnieku grupu “4×4 GeoFind” un pavadiet kopā ar draugiem vai ģimeni vienu aizraujošu septembra dienu!

4x4 GeoFind

Kas ir “4×4 Geofind”

Iedvesmojoties no tradicionālā geokešinga, “4×4 Centrs” radīja zīmolu “4×4 GeoFind”, lai attīstītu 4×4 slēpņošanu Latvijā – ar 4×4 apvidus auto sasniedzamu kontrolpunktu un objektu meklēšanu, izmantojot Globālās pozicionēšanas sistēmu jeb GPS. Papildus “4×4 GeoFind” kontrolpunktiem, dalībniekiem pa ceļam būs iespēja atklāt arī citus interesantus apskates objektus un tā pamatīgāk izzināt nelielu daļu no Vidzemes augstienes visā tās krāšņumā, ar daudzveidīgām vietām un tikpat daudzveidīgiem ceļiem un bezceļiem.

“4×4 GeoFind” maršruta sarežģītības pakāpe “Ērgļu Izaicinājuma 2016” ietvaros būs piemērota standarta apvidus automašīnām bez papildus aprīkojuma, kaut gan pāris labu iespēju “iekrist” būs arī ar vinču aprīkotiem džipiem, ja no rodas tāda vēlēšanās! Protams, ja laiks lietains, ieteicams daudzmaz rupjš riepu protektors, un neiztikt arī bez GPS navigācijas – tas var būt GPS aparāts, planšetdators vai viedtālrunis ar GPS koordinātu ievadīšanai un punktu meklēšanai derīgu aplikāciju (piemēram, Androzic, Ozi Explorer utml.).

→ Pieteikties dalībai “4×4 GeoFind” grupā “Ērgļu Izaicinājumā 2016”

Kontrolpunktu koordinātas katrs dalībnieks varēs saņemt elektroniski, *.wpt un *.gpx paplašinājumā. Ja šie formāti nederēs, koordinātas varēs ievadīt savā GPS navigācijas ierīcē manuāli. Noteikti paņemiet līdzi arī fotoaparātu!

4x4 GeoFind objekti

Kā notiks “4×4 Geofind”?

Katrs „4×4 Geofind” objekts un kontrolpunkts būs novērtēts ar atbilstošu punktu jeb zvaigznīšu skaitu, atkarībā no punkta sasniedzamības un paša punkta novietojuma grūtības pakāpes. “4×4 GeoFind” punkti var būt gan viegli ieraugāmi, gan arī paslēpti. Tātad, ar nokļūšanu līdz punktam vēl nepietiks – punkts būs arī jāatrod pēc īsas un asprātīgi sastādītas norādes, lai interesantāk.

Galvenie meklēšanas parametri, kas tiks doti startā, ir katra punkta GPS koordinātas un īsa norāde par meklēšanas vietu. Kontrolpunkta izskats – dažādu izmēru plāksnītes ar “4×4 GeoFind” logo.

Lai piešķirtu papildus intrigu “4×4 GeoFind” pasākumam, ekipāža, kura kontrolpunktos būs savākusi visvairāk īpašo punktu jeb zvaigznīšu, saņems speciālbalvu no “4×4 Centrs”.

Aicinām ikvienu džipa īpašnieku ar ģimeni vai draugiem, kuriem acīs mirdz jaunatklāšanas un bezceļu braukšanas prieks, piedalīties, meklēt un atrast interesantos “4×4 Geofind” punktus jau 24. septembrī Latvijas lielākajā rudens 4×4 pasākumā – “Ērgļu Izaicinājums 2016”!

Jūsu –
4×4 Centrs

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *