“Tebras Ekspedīcija” noteikti ir tas pasākums, ar kuru pa īstam sākas pavasaris un dubļu sezona, un to katru gadu novērtē daudzi desmiti Latvijas 4×4 braukšanas fani! Joprojām, jau kopš 2000. gada, viss būs labākajās tradīcijās – gan standarta aprīkojuma un SUV 4×4 automašīnām (“4×4 GeoFind” grupā), gan “smagajām” (“Ekspedīcija” grupās) apvidus automašīnām! “4×4 Centrs” aicina un iesaka no sirds – esi kopā ar citiem lielākajā pavasara 4×4 pasākumā Latvijā “Tebras Ekspedīcija 2022”! Mēs gaidām ikvienu 4×4 braucēju 9.aprīlī Skrundas apkārtnes mežos un laukos!

Kur un kad notiks “Tebras Ekspedīcija 2022”?

 • Tūrisma – izaicinājuma brauciens ar džipiem “Tebras Ekspedīcija 2022” notiks 9. aprīlī Kurzemē, Skrundas – Aizputes apkārtnē.
 • Ekspedīcijas sākuma vieta: Skrundas apkārtnē, konkrēta vieta un ierašanās laiks tiks izsūtīts divas dienas pirms pasākuma uz pieteikumā norādīto pirmo e-pastu. Sākuma vietas būs vairākas.
 • Ekspedīcijas noslēguma vieta un Diploma par dalību saņemšanas vieta būs Skrundas – Kalvenes apkārtnē.

Kā notiks “Tebras Ekspedīcija 2022”?

Ekspedīcijas dalībnieki var izvēlēties vienu no trijām dalībnieku grupām, atkarībā no automašīnas sagatavotības un sava noskaņojuma:

 • “Ekspedīcija 1”sagatavotām apvidus automašīnām (obligāti jābūt vismaz divām lietām no trim uzskaitītajām: vinča, piekares vai virsbūves lifts, dubļu riepas). Dalībnieki kopīgiem spēkiem veic iecerēto maršrutu pa vairāk vai mazāk grūti izbraucamiem ceļiem, apskatot arī dažus interesantus objektus, taču bezceļš pirmajā vietā! Kartes un leģendas jālasa nebūs. Visticamāk, pieteiktās dalībnieku automašīnas tiks sadalītas divās vai vairākās grupās, katrā grupā līdz 12 automašīnām!
 • “Ekspedīcija 2” – dalībnieki ar apvidus braukšanai sagatavotām automašīnām, kurām ir vinča (obligāti) un dubļu vai all terrain riepas (izmērs ne lielāks par 35″ jeb 890 mm). Maršruts būs jāveic, izmantojot brauciena sākumā izsniegto *.gpx paplašinājuma failu. GPX fails jāatver ar kādu no dalībnieka viedtālrunī vai planšetdatorā instalēto aplikāciju. Būs trīs dažādu grūtības pakāpju trases – dzeltenā, sarkanā un melnā. Uzdevums – sasniegt noteiktu skaitu objektu vai kontrolpunktu, kas norādīts brauciena aprakstā, lai brauciena noslēgumā saņemtu “Tebras ieskaiti” un diplomu par veiktu distanci. Dalībnieki paši var izvēlēties – veikt maršrutu pa vienam vai brīvprātīgi apvienoties 2-4 automašīnu grupā.
 • “4×4 GeoFind” – ar 4×4 transporta līdzekļiem sasniedzamu kontrolpunktu un objektu meklēšana, izmantojot Globālās pozicionēšanas sistēmu jeb GPS. Maršruts paredzēts standarta apvidus automašīnām (bez papildus aprīkojuma), tajā skaitā SUV klases pilnpiedziņas auto, piemēram, Volvo XC60 AWD, Volvo XC90, Honda CR-V, Audi Q7, BMW X5, KIA Sportage, Nissan Qashqai un tml.. Nepieciešama GPS navigācija – GPS aparāts vai viedtālrunis ar GPS koordinātu ievadīšanai un punktu meklēšanai derīgu aplikāciju. Meklējamo punktu fails būs *.gpx paplašinājumā. Veiksmīgākos trīs meklētājus atzīmēsim īpaši!
4×4 GeoFind – arī tā!

“Ekspedīcija 1” dalībniekiem būs “viegli sagatavotām” apvidus automašīnām atbilstošas grūtības pakāpes maršruts, tomēr, kā jau augstāk minēts, aprīkojums ir nepieciešams! Pa vidu bezceļa posmiem būs arī pāris apskates objekti. Katrai dalībnieku grupai būs grupas vadītājs.

“Ekspedīcija 2” dalībnieki varēs paši izvēlēties maršrutu pēc bezceļu sarežģītības pakāpes. “Melnā trase” būs visgrūtākā, “sarkanā” – vidēji grūta, “dzeltenā” – salīdzinoši vienkārša. Būs iespēja posmus kombinēt, piemēram, sākt ar dzelteno, tad turpināt ar “melno”, pēc tam braukt pa kādu “sarkano” posmu. Kā allaž, var pacensties sasniegt iespējami lielāku objektu un kontrolpunktu kontrolpunktu, taču šī ir ekspedīcija, tāpēc vietas “dalītas” netiks!

“4×4 GeoFind”, kā jau augstāk minēts, laipni tiek aicināts jebkurš džipa īpašnieks, kuram ar savā automašīnā esošajiem komandas biedriem patiktu pašiem meklēt un atrast interesantas vietas pēc Organizatora dotajām GPS koordinātām! Maršruta grūtības pakāpe atbilstoši standarta automašīnu veiktspējai, lai beigās paši veseli un mašīna vesela! Laipni aicināti arī tie, kuri šādos pasākumos līdz šim nav piedalījušies!

“4×4 GeoFind” pirmo reizi notika 2016. gada “Tebras Ekspedīcijā” – te variet vairāk palasīt par šī orientēšanās pasākuma ideju un norisi.

Pasākuma norise sestdien, 9. aprīlī

 • 9:15 – 12:00 Tūrisma brauciena dalībnieki ierodas savā norādītajā vietā Skrundas apkārtnē, reģistrējas, saņem visu informāciju par braucienu drukātā un elektroniskā formātā un dodas ceļā.
 • Pl. 18.00 – grupas “4×4 GeoFind” brauciena noslēgums Kalvenes – Skrundas apkārtnē. Diplomu par dalību pasniegšana.
 • Pl. 19:30 – 22.00 Brauciena noslēgums “Ekspedīciju” grupām norādītajā vietā Kalvenes – Skrundas apkārtnē. “Tebras ieskaites” diplomu pasniegšana.

Nepieciešamais ekipējums

Obligātais ekipējums:

 • vilkšanas āķi automašīnas priekšā un aizmugurē
 • automašīnām ar vinču – vinčošanās strope
 • GPS navigācija un aplikācija viedtālrunī, kas lasa *.gpx paplašinājuma failus (izņemot grupu “Ekspedīcija 1”!)

Ieteicamais ekipējums:

pārtika pusdienu piknikam, dinamiskā (elastīgā) buksēšanas virve vai strope, lāpsta, cirvis vai mačete, atbilstošs apģērbs, labi komandas biedri (!).

Dalības ziedojums grupām “Ekspedīcija 1” un “Ekspedīcija 2″*

 • pirmajām 10 ekipāžām katrā grupā – 125 EUR no auto
 • nākamajām 15 ekipāžām katrā grupā – 140 EUR no auto
 • no 26. ekipāžas līdz 45. ekipāžai – 155 EUR no auto
 • sākot no 46. ekipāžas, kā arī piesakoties pēc 3. aprīļa – 175 EUR no auto

 • Pastāvīgajiem biedrības “4×4 Centrs” rīkoto pasākumu dalībniekiem – atlaide 10 EUR ar iespēju veikt maksājumu pasākuma dienā, reģistrējoties pirms brauciena.
 • Dalības ziedojums grupā “4×4 Geofind”

  • pirmajām 10 ekipāžām – 95 EUR no auto
  • nākamajām 10 ekipāžām – 105 EUR no auto
  • sākot no 21. ekipāžas, kā arī piesakoties pēc 3. aprīļa – 115 EUR no auto
  • pasākuma dienā – 135 EUR no auto
  • Pastāvīgajiem biedrības “4×4 Centrs” rīkoto pasākumu dalībniekiem – atlaide 10 EUR ar iespēju veikt maksājumu pasākuma dienā, reģistrējoties pirms brauciena.

  Lai pieteiktos pasākumam:

  1. Jāaizpilda zemāk redzamo pieteikuma formu
  2. Jāpārskaita ziedojums uz zemāk norādīto bankas kontu.
   Pastāvīgajiem biedrības “4×4 Centrs” rīkoto pasākumu dalībniekiem ir iespēja veikt ziedojumu pasākuma dienā, reģistrējoties pirms brauciena.

  Papildus informācija

  Jebkura papildus informācija, jautājumi vai komentāri par pasākumu “Tebras Ekspedīcija 2022” pa tālruni (+371) 29 424 541 (Edvīns).

  Rekvizīti ziedojumam:

  Biedrība “4×4 Centrs”
  Reģ. nr. 40008185318
  Banka: A/S Swedbank
  Konts: LV61HABA0551031829178
  Maksājuma uzdevumā norādiet: Ziedojums.

  Uz drīzu atkalredzēšanos Tebrā!

  Jūsu – 4×4 Centrs

  Foto: “Tebras Ekspedīcija 2020”

  DALĪBNIEKU ONLINE SARAKSTS:

  Atstāj komentāru

  Your email address will not be published. Required fields are marked *