Tikai pavasaris ar “Tebras Ekspedīciju” ir īsts pavasaris! Saule un vējš, meži un lauki, aktīva atpūta meklējot vai vienkārši braucot – viss labākajās tradīcijās gan vieglajām, gan “smagajām” apvidus automašīnām! “4×4 Centrs” aicina – esi senākajā pavasara 4×4 pasākumā Latvijā “Tebras Ekspedīcija 2021”! Tiekamies 10.aprīlī!

Kur un kad notiks “Tebras Ekspedīcija 2021”?

 • Tūrisma brauciens ar džipiem “Tebras Ekspedīcija 2021” notiks 10. aprīlī Kurzemē, Aizputes – Pāvilostas apkārtnē.
 • Ekspedīcijas sākuma vieta: Skrundas – Kalvenes – Aizputes apkārtnē, konkrēta vieta un ierašanās laiks tiks izsūtīts divas dienas pirms pasākuma uz katrā pieteikumā norādīto pirmo e-pastu. Sākuma vietas būs vairākas.
 • Ekspedīcijas noslēguma vieta: katram pēc spējām. Diplomu par dalību saņemšanas vieta tiks paziņota pasākuma dienā.

Kā notiks “Tebras Ekspedīcija 2021”?

Ekspedīcijas dalībnieki var izvēlēties vienu no trijām dalībnieku grupām, atkarībā no automašīnas sagatavotības un sava noskaņojuma:

 • “Ekspedīcija 1” – viegli sagatavotas apvidus automašīnas (obligāti jābūt vismaz divām lietām no trim uzskaitītajām: vinča, piekares vai virsbūves lifts, dubļu riepas). Dalībnieki kopīgiem spēkiem veic iecerēto maršrutu pa vairāk vai mazāk grūti izbraucamiem ceļiem, apskatot arī dažus interesantus objektus, taču bezceļš pirmajā vietā! Kartes un leģendas jālasa nebūs. Visticamāk, pieteiktās dalībnieku automašīnas tiks sadalītas divās vai vairākās grupās!
 • “Ekspedīcija 2” – dalībnieki ar apvidus braukšanai sagatavotām automašīnām, kurām ir vinča (obligāti) un dubļu vai all terrain riepas (izmērs ne lielāks par 35″ jeb 840 mm). Maršruts būs jāveic, izmantojot brauciena sākumā izsniegto *.gpx paplašinājuma failu. GPX fails jāatver ar kādu no viedtālrunī vai planšetdatorā instalēto aplikāciju (papildus informācija ar precīzāku darbību aprakstu sekos!) Būs trīs dažādu grūtības pakāpju trases – dzeltenā, sarkanā un melnā. Uzdevums – sasniegt noteiktu skaitu objektu vai kontrolpunktu, kas norādīts brauciena aprakstā, lai tūrisma brauciena noslēgumā saņemtu “Tebras ieskaiti” un diplomu par veiktu distanci. Dalībnieki paši var izvēlēties – veikt maršrutu pa vienam vai brīvprātīgi apvienoties 2-4 automašīnu grupā.
 • “4×4 Geofind” – ar 4×4 transporta līdzekļiem sasniedzamu kontrolpunktu un objektu meklēšana, izmantojot Globālās pozicionēšanas sistēmu jeb GPS. Maršruts paredzēts standarta apvidus automašīnām (bez papildus aprīkojuma), tajā skaitā SUV klases pilnpiedziņas auto, piemēram, Volvo XC60 AWD, Volvo XC90, Honda CR-V, Audi Q7, BMW X5, KIA Sportage, Nissan Qashqai un tml.. Ieteicams pavasarim atbilstošs riepu protektors. Nepieciešama GPS navigācija – GPS aparāts vai viedtālrunis ar GPS koordinātu ievadīšanai un punktu meklēšanai derīgu aplikāciju. Meklējamo punktu fails būs *.gpx paplašinājumā.
 • Ekspedīcijas norise – ievērojot Latvijā noteikto likumdošanu. Katrs atbild par sevi personīgi. Gan par valstī noteikto normatīvo aktu ievērošanu, gan drošību gan kārtību, dabas saudzēšanu, ugunsdrošību un labu garastāvokli!

“Ekspedīcija 1” dalībniekiem būs “viegli sagatavotām” apvidus automašīnām atbilstošas grūtības pakāpes maršruts, tomēr, kā jau augstāk minēts, aprīkojums ir nepieciešams! Pa vidu bezceļa posmiem būs arī pāris apskates objekti. Katrai dalībnieku grupai būs grupas vadītājs.

“Ekspedīcija 2” dalībnieki varēs paši izvēlēties maršrutu pēc bezceļu sarežģītības pakāpes. “Melnā trase” būs visgrūtākā, “sarkanā” – vidēji grūta, “dzeltenā” – salīdzinoši vienkārša. Būs iespēja posmus kombinēt, piemēram, sākt ar dzelteno, tad turpināt ar “melno”, pēc tam braukt pa kādu “sarkano” posmu. Kā allaž, var pacensties sasniegt iespējami lielāku objektu un kontrolpunktu kontrolpunktu, taču šī ir tikai ekspedīcija, tāpēc vietas “dalītas” netiks!

“4×4 GeoFind”, kā jau augstāk minēts, laipni tiek aicināts jebkurš džipa īpašnieks, kuram ar savā automašīnā esošajiem komandas biedriem patiktu pašiem meklēt un atrast interesantas vietas pēc Organizatora dotajām GPS koordinātām! Maršruta grūtības pakāpe atbilstoši standarta automašīnu veiktspējai, neko nolauzt nav plānots! Laipni aicināti arī tie, kuri šādos pasākumos līdz šim nav piedalījušies!

Pasākuma norise sestdien, 10. aprīlī

 • 8:30 – 12:00 Tūrisma brauciena dalībnieki ierodas savā norādītajā vietā Skrundas – Kalvenes – Aizputes apkārtnē, reģistrējas, saņem visu informāciju par braucienu drukātā un elektroniskā formātā un dodas ceļā.
 • Pl. 18:30 – 22.00 Brauciena noslēgums katram dalībniekam norādītajā vietā Pāvilostas – Aizputes apkārtnē. Diplomu par dalību pasniegšana.

Nepieciešamais ekipējums

Obligātais ekipējums Grupām Ekspedīcija 1 un Ekspedīcija 2:

 • vilkšanas āķi automašīnas priekšā un aizmugurē
 • automašīnām ar vinču – vinčošanās strope
 • GPS navigācija un aplikācija viedtālrunī, kas lasa *.gpx paplašinājuma failus (izņemot grupu “Ekspedīcija 1”!)

Ieteicamais ekipējums (visiem dalībniekiem):

pārtika pusdienu piknikam, dinamiskā (elastīgā) buksēšanas virve vai strope, lāpsta, cirvis vai mačete, atbilstošs apģērbs, labi komandas biedri (!).

Dalības ziedojums grupām “Ekspedīcija 1” un “Ekspedīcija 2″* (no 22.03.21)

 • “Ekspedīcija 1” – 160 EUR no auto
 • “Ekspedīcija 2” – 180 EUR no auto
 • * – Pastāvīgajiem biedrības “4×4 Centrs” rīkoto pasākumu dalībniekiem – atlaide 10 EUR ar iespēju veikt maksājumu pasākuma dienā, reģistrējoties pirms brauciena.

Dalības ziedojums grupā “4×4 Geofind”

 • “4×4 Geofind” – 90 EUR no auto

Lai pieteiktos pasākumam:

 1. Jāaizpilda zemāk redzamo pieteikuma formu
 2. Jāpārskaita ziedojums uz zemāk norādīto bankas kontu.
  Pastāvīgajiem biedrības “4×4 Centrs” rīkoto pasākumu dalībniekiem ir iespēja veikt ziedojumu pasākuma dienā, reģistrējoties pirms brauciena.

Papildus informācija

Jebkura papildus informācija, jautājumi vai komentāri par pasākumu “Tebras Ekspedīcija 2021” pa tālruni (+371) 29 424 541 (Edvīns).

Rekvizīti ziedojumam:

Biedrība “4×4 Centrs”
Reģ. nr. 40008185318
Banka: A/S Swedbank
Konts: LV61HABA0551031829178
Maksājuma uzdevumā norādiet: Ziedojums.

Uz drīzu atkalredzēšanos!

Jūsu – 4×4 Centrs

Foto: Haralds Dulmanis (“Tebras Ekspedīcija 2020”)

Paldies par pieteikumiem – mēs informēsim katru ekipāžu individuāli par brauciena sākuma vietu un laiku!

DALĪBNIEKU ONLINE SARAKSTS:

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *