Daugavas loki” – šo vārdu salikumu ir dzirdējis ikviens Latvijā, daudziem cilvēkiem ir savs priekšstats par to, kas šeit atrodas. Tomēr cik daudzi cilvēki ir ielūkojušies katrā no Daugavas lokiem un var droši atbildēt uz jautājumu – kuras ir pašas interesantākās un skaistākās vietas šī dabas parka teritorijā? Vai kartē redzamie loki ir tik pat labi redzami dabā? Kur ir Daugavas vārti, kur atrodas tuksnesis, kura ir augstākā krauja, un kādu unikālu vietu var ieraudzīt Kraujā? Šis “Lieliskās Sestdienas” brauciens ikvienam ir “must see” sarakstā, un mēs, “4×4 Centrs”, ar prieku jums parādīsim, kāpēc!

Bet pati labākā ziņa ir tāda, ka tie, kuri vēlēsies, varēs atbraukt uz Daugavpils apkārtni jau piektdienas vakarā un būt kopā ar mums līdz pat svētdienas pusdienas laikam, jo mēs esam ieplānojuši “Lieliskās Sestdienas Vasaras nometni” kādā superīgā, skaisti mežonīgā vietā ezera krastā, un mums dažādas idejas, kā forši pavadīt laiku papildus “Daugavas Lokiem” – visu nometnes programmu skatiet zemāk!

Par “Lieliskās Sestdienas” tūrisma braucienu ideju lasiet ŠEIT!

Kāpēc mēs iesakām doties uz Daugavas lokiem un kāpēc kopā ar mums?

Lielā mērā atbildi uz šo jautājumu jūs variet atrast ievadā, taču, ja runājam pavisam vienkārši, tad mēs patiešām zinām skaistākās un foršākās vietas Daugavas lokos, un varam tās parādīt arī jums, cik nu vienas dienas laikā iespējams aptvert. Patiesībā mēs droši varam apgalvot, ka īsto “Daugavas loku” sajūtu jūs iegūsiet tieši šajā, 4×4 automašīnām sagatavotajā maršrutā. Mēs diezgan daudz redzēsim pašu Daugavu, taču paspēsim arī apskatīt daudz ko citu upes krastos. Arī tāpēc, ka braucienā būs Latgalei raksturīgās ainavas, viensētas, sādžas, baznīciņas, un arī apjaust, kas šodien vēl būtu apskatāms, ja plānotais Daugavpils HES projekts būtu ticis realizēts!

Arī šoreiz varam droši apgalvot, ka šādu ceļojumu jums nepiedāvās neviena cita Latvijas tūrisma aģentūra. Bet mūsu profesionālais un komunikablais gids gādās par jums un jūsu labsajūtu visas sestdienas garumā!

Kad un kā notiks tūrisma brauciens?

Tūrisma brauciens ar vieglajām apvidus automašīnām (SUV) “Daugavas loki” notiks sestdien, 23. jūlijā Daugavpils – Krāslavas – Sventes apkārtnē. Atpūta pie sava auto stūres, brīvā dabā! Maršrutā izvēlētie meža ceļi būs ļoti interesanti un ainaviski un draudzīgi jūsu automašīnām. Pa ceļam ieraudzīsim skaistas ainavas, daudzus populārus un pavisam nezināmus apskates objektus, kāpsim skatu torņos un priecāsimies par skaisto Latvijas dabu. Grupu vada gids ar savu automašīnu, katrai dalībnieka automašīnai brauciena sākumā tiek izsniegta rācija, kurā braucēji saņem ziņas no organizatora un arī klausās stāstījumu par apkārt redzamo. Maksimālais dalībnieku skaits – 25 automašīnas.

Daži noderīgi padomi

Lai jūsu ceļojums būtu iespējami patīkamāks, daži padomi no mūsu puses. Tā kā Latgale vairumam Latvijas iedzīvotāju ir samērā tāls galamērķis, iesakām padomāt par naktsmājām pirms vai pēc ceļojuma, jo vienā dienā veikt gan pašu maršrutu, gan turp un atpakaļceļu ir diezgan liels izaicinājums. Šajā gadījumā iesakām sameklēt naktsmājas Daugavpils apkārtnē. Un vēl – ja ir silts laiks, paņemiet līdz peldēšanas piederumus – noteikti nopeldēsimies Daugavā!

Vasaras nometnes programma piektdien, 22. jūlijā

 • pl. 18.00 – 23.00 ierašanās nometnes vietā (pieteiktie dalībnieki saņems tikšanās vietas koordinātas uz pieteikumā pirmo norādīto e-pasta adresi divas dienas pirms brauciena!) . Telšu celšana.
 • 21:30 – nometnes atklāšana, ugunskura iekurināšana, vakar-ēšana
 • 22:00 – saruna par 4×4 autotūrismu, derīgi padomi, interesanti vēstures fakti, stāsti par tālākiem ceļojumiem ar 4×4 auto (Edvīns Bauers, Aivars Suta). Iespējams, dziesmas un dejas.
 • 23:30 – lēnām dodamies pie miera. Ļoti lēnam.

“Daugavas loku” brauciena programma sestdien, 23.jūlijā

 • 9:00 nometnes dalībniekiem celšanās, rīta pelde ezerā, brokastis (kā kurš vēlas) un pl. 10:30 izbraukšana uz “Daugavas lokiem”. Uzceltās teltis var atstāt ezera krastā, jo pa dienu nometni pieskatīs nometnes šerifs.
 • 10:50 – 11:10 – visiem satikšanās un iepazīšanās Višķu (Daugavpils rajons) apkārtnē (pieteiktie dalībnieki saņems tikšanās vietas koordinātas uz pieteikumā pirmo norādīto e-pasta adresi divas dienas pirms brauciena!)
 • 11:20 – tūrisma brauciena sākums, apskates objekti
 • 14:30 – pikniks kādā skaistā vietā
 • 15:15 – tūrisma brauciena turpinājums, apskates objekti
 • 18:30 – brauciena finišs Daugavpils apkārtnē. Diplomu par dalību pasniegšana. Nometnes dalībnieki dodas uz nometnes vietu.
 • 19:00 – ierašanās nometnē. Pāris jautras stafetes, peldēšanās, atpūta.
 • 20:30 – kopīgas vakariņas, “4×4 Centrs” pavāru uzburtā zupa uz ugunskura no lielā katla
 • 21:30 – ģitāra un dziesmas pie ugunskura
 • 22:30 – sarunas par dzīvi (pieaugušajiem)
 • 24:00 – 4:00 – nakts pelde un naktsmiera sākums (kā nu kuram sanāk)

Nometnes programma svētdien, 24. jūlijā

 • līdz pl. 11:00 – celšanās, rīta pelde ezerā, brokastis. Telšu novākšana, nometnes vietas sakopšana.
 • 11:30 – brauciens Preiļu virzienā kopīgā grupā vai ar GPX treku – kā kurš vēlas. Smuki ceļi un joprojām Latgales neatkārtojamā burvība
 • 14:30 – brauciena un vasaras nometnes noslēgums Preiļu tuvumā. Atvadu skāvieni un laba mājupceļa vēlējumi.

Nepieciešamais ekipējums

Brauciena dalībniekiem nepieciešams sekojošais:

 • SUV automašīna ar 4×4 piedziņu
 • pārtika pusdienu piknikam
 • laika apstākļiem un aktīvai atpūtai dabā atbilstošs apģērbs
 • nometnes dalībniekiem – viss nakšņošanai dabā ezera krastā – izcili skaistā vietā, kura nav labiekārtota ar WC, galdiem un soliem, bet ir ļoti forša atpūtai (teltis, krēsli, guļammaisi, ūdens vārāmais utt.)
 • labs noskaņojums un forši līdzbraucēji!

Dalības maksa un dalībnieku skaits

Dalības maksa tūrisma braucienā “Lieliskā Sestdiena” Daugavas lokos ir 100 EUR par automašīnu! “Vasaras nometne” ezera krastā un visas aktivitātes – 5 eiro bērniem, 10 eiro pieaugušajiem, neatkarīgi no nakšu skaita!

Uzmanību: Maksimālais dalībnieku skaits ir 25 automašīnas!

Atbildība

“Lieliskās Sestdienas” braucienos katrs atbild par sevi personīgi. Gan par valstī noteikto likumu ievērošanu, gan drošību apskates objektos (mūsu gids, protams, brīdinās par iespējamo bīstamību), gan kārtību, ugunsdrošību un laba garastāvokļa uzturēšanu!

Lai pieteiktos pasākumam:

 1. Jāaizpilda pieteikuma forma (zemāk)
 2. Jāpārskaita avansa maksājums 30 EUR apmērā (vai variet arī uzreiz pārskaitīt visu summu) uz norādīto bankas kontu.
 3. Pieteikumā ailē “Piezīmes” norādiet, kurus vakarus plānojat pavadīt nometnē: “Piektdienas vakars”, “Sestdienas vakars” vai “Piektdienas un sestdienas vakars”!

Atlikusī summa jāpārskaita uz norādīto kontu piecas pirms pasākuma!

  DALĪBNIEKU ONLINE SARAKSTS:

Papildus informācija

Jebkura papildus informācija, jautājumi vai komentāri par pasākumu “Lieliskā Sestdiena” pa tālruni (+371) 29 424 541 (Edvīns), e-pastu info@4x4centrs.lv

Citi “Lieliskās Sestdienas” braucienu datumi atrodami šeit.

Rekvizīti maksājumam:

Biedrība “4×4 Centrs”
Reģ. nr. 40008185318
Banka: A/S Swedbank
Konts: LV61HABA0551031829178
Maksājuma uzdevumā norādiet: “Lieliskā Sestdiena 16”

Uz tikšanos Vasaras nometnē un Daugavas loku skaistākajās vietās!

Jūsu –
4×4 Centrs

Skats no nometnes vietas

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *