Bezceļu braukšanas svētki Ērgļos nu jau ir vairs tikai pāris dienu attālumā. Gribējās dažos vārdos pastāstīt par pasākuma norisi un arī dot kādu, manuprāt, noderīgu padomu drosmīgajiem “Ērgļu izaicinājuma 2014” dalībniekiem.
IMG_3828 (E)

Kvadriciklisti

Kā allaž, ATV braucējus sagaida “Latvijas džungļi” visā savā krāšņumā, ar dažiem “pārskrējieniem” pa koplietošanas ceļiem. Brauciens noritēs vienā grupā, bez laika normām. Saviem un, ne retums, kopīgiem spēkiem nāksies pārvarēt purvainas vietas, grāvjus, dziļas rises, bebru aizsprostus… Pilna šķēršļu gamma, škiet, tikai akmeņainas klintis nebūs, jo tādas Latvijā neviens vēl nav atradis! Būs arī viena trase karjerā, kur katrs, kurš vēlēsies, varēs mēģināt parādīt savas spējas laika izteiksmē. Labākos sagaida arī kādas balvas. Aprīkojums – kā parasti – atbilstošs apģērbs, strope vinčai un maizītes + dzēriens ar ko stiprināties dienas laikā. Brauciena noslēgumā – pirts un vakariņas. Viegli nebūs, bet baidīties nevajag, jo līdz šim mežā neviens palicis nav!

Standarta 4×4 automašīnas

Dalībniekus ar standarta apvidus automašīnām sagaaida visai daudzpusīga programma. Pasākums sāksies ar leģendu un fotomedībām 40 kilometru garumā, sekos triāla trasītes karjerā, kopīgs pārbrauciens un, visbeidzot, ja kādam “tusinš” kopējā grupā būs mazliet apnicis, varēs doties individuālos piedzīvojumu meklējumos – meklēt un sasniegt kontrolpunktus. Bet atcerieties – tas būs jūsu pašu risks nokavēt vakariņas! Diploms par piedalīšanos tiks ikvienam, bet pašiem labākajiem leģendā, karjerā un orientēšanās zonā ar kāda balva. Svarīgakais aprīkojums – labi ceļa biedri! Atcerieties arī par kādu attālumus lasošu ierīci leģendas posmam un ieteicama arī navigācija, ja domājat doties mežā pēc kontrolpunktiem. Protams, notiekti noderēs pārtika pusdienu pauzei karjerā, izturīga virve vilkšanai, lāpsta, mačete un strope vinčai, ja tāda atrodas uz automašīnas.

Sagatavotas 4×4 automašīnas

Te nu laikam neviens jāmāca nav par līdzi ņemamām lietām, un gan jau arī ir nācies dzirdēt vai piedzīvot Ērgļu apkārtnes bezceļu labumus. Sacensības visas dienas garumā ar leģendu, fotomedībām, triāla trasēm karjerā un orientēšanās zonas ar lielākām un mazākām “odziņām”. Grūtības pakāpe: leģendā neliela, orientēsanās zonās – visdažādākā. Ne riepu izmērs, bet pareiza komandas taktika noteikti vairāk palīdzēs tikt pie labākas vietas “Ērgļu izaicinājuma” gala vērtējumā. Pirmajiem trim – diplomi un balvas, pārējiem – arī diplomi. Navigācija, vilkšanas aprīkojums – bez tā nekur, ieteicamas arī laipas. Kopumā par sacensību trasi var teikt, ka te būs gan posmi, kur “paskriet” un būs arī vietas, no kurām par izkļūšanu ārā stipri jāpadomā pirms došanā tur iekšā…

Bezceļa braukšanas svētku noslēgumā itin visiem dalībniekiem, kā ierasts, kafija, tēja un svētku torte no “4×4 Centrs” un pasēdēšana labā kompānijā mājīgajā viesnīcas “Ērgļi” kafejnīcā.

Pieteities vēl var ikviens braukt gribētājs! Tiekamies sestdien Ērgļos!!

Pieteikto dalībnieku saraksts

Pieteikuma anketa un vairāk informācijas par pasākumu šeit.

Edvīns Bauers
4×4 Centrs

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *