Pagājušajā nedēļas nogalē nelielajā Vācijas pilsētā Bad Kissingen notika ikgadējais Eiropas lielākais off-road gadatirgus „Abenteuer & Allrad” – izstāde, kura veltīta apvidus automašīnām, to aprīkošanai bezceļu piedzīvojumiem un ceļojumiem ārpus civilizācijas. Domāju, ka daudzus bezceļu braucējus interesē par šo izstādi uzzināt vairāk, tāpēc mēģināšu pastāstīt šogad tur piedzīvoto.
Abenteuer & Allrad 2013Izstādes vieta ģeogrāfiski atrodas Vācijas vidienē, kas attiecīgi sanāk arī Eiropas centrā. Iespējams, ka šis ir viens no iemesliem, kas ļauj „Abenteuer & Allrad” būt par lielu notikumu daudziem jo daudziem apvidus braukšanas cienītājiem un pilnpiedziņas tehnikas tirgotājiem un pārbūvētājiem. Attālums no Rīgas – 1600 kilometri, kurus var veikt aptuveni 20 stundās. Izstādes (vācieši to sauc messe – tirgus) teltis, stendi un demonstrācijas trases izvietoti liela kalna galā blakus pilsētai, izbijušas armijas daļas poligonā. Apmeklētāji savas automašīnas atstāj stāvvietā kalna pakājē un ar izstādes autobusiem tiek bez maksas uzvesti kalnā messes norises vietā. Vispār apkārtne šeit ir ļoti ainaviska, ar izteiktiem pauguriem, kas Latvijas mērogos būtu nosaucami par milzīgiem kalniem.
Izstāde notiek trīs dienas – no piektdienas līdz svētdienai, taču daudziem off-road faniem tā sākas jau ceturtdienas vakarā, kad milzumdaudz 4×4 automašīnu (šogad ap 400) ierodas apmeklētājiem izveidotā kempingā pilsētas nomalē, lai varētu „patusēt un morāli sagatavoties” lielajam notikumam . Kempingu var nosaukt arī par „izstādi izstādē”, jo automašīnas šajās pļavās nav neko knapākas par nākošajās dienās messē aplūkojamām. Un nevajag iedomāties, ka te vairumā var ieraudzīt visādus allroudus un parketniekus – visa bezceļu tehnika ir vārda „bezceļš” cienīga. Lieli un mazāki džipi, pussmagie un smagie auto ar teltīm un kempinga mājām uz šasijas… Vinčas, dubļu riepas – viss kā pienākas. Šeit pirmo reizi var sajust lielās zemes (jeb bagāto Vācijas pilsoņu) vērienu – vairākums mašīnu ir desmitus un pat simts tūkstošu vērtas!
Abenteuer & Allrad Camp placeIeejas biļete izstādē maksā nieka 10 eiro, un tā patiešām ir simboliska samaksa salīdzinājumā ar milzīgo iespaidu daudzumu, ko piedāvā Abenteuer & Allrad. Ja esat šeit pirmo reizi, tad, visticamāk, iepazīšanās ar izstādes eksponātiem prasīs pilnu dienu, taču, ja ir padziļināta interese par šo lietu, ar vienu dienu var arī nepietikt. Uzreiz jāsaka, ka šajā izstādē ļoti daudz ir pārstāvēti džipu pārbūvētāji, kuri piedāvā uz pilnpiedziņas automašīnām uzstādīt dzīvojamos treilerus (varētu tos nosaukt par “automājām”) tuviem un tāliem ceļojumiem. Izvēle ir liela – vieglei 4×4 auto, pikapi, „pussmagie” un lieli kravas auto, kuru mājās atrodas vieta ne tikai dzīvojamai zonai ar gultām, televizoriem, dušām un citiem civilizācijas labumiem, bet atrodas arī laiva, kvadricikls vai pat Suzuki Jimmny… Izvēlies jebkuru kontinentu kā galamērķi un – aiziet!
Abenteuer & Allrad 2013Kā nākošo kategoriju, kuri izstādē aizņem gana lielas teritorijas zem jumta, ir auto ražotāji un konkrētu bezceļnieku marku pārbūvētāji. Land Rover kults šeit ir jūtams spilgti, un visdažādākā aprīkojuma un izskata Defender redzami daudzos stendos (arī jau iepriekš pieminētajā fanu kempingā), bet Land Rover Academy piedāvā jebkuram interesentam braucienu pa bezceļu trasi ar jaunākā izlaiduma Defender, Discovery un Range Rover. Skaisti. Mūsu mentalitātei varbūt pat pārāk… Ar vairākām interesantām mašīnām atbraucis un savu telti uzslējis vācu Land Rover klubs. Bet citā lielā telti redzami Volkswagen auto. Bezceļam var pielāgot itin visu un pat Transporter pilnpiedziņas busam ir BFGoodrich dubļu riepas un pieliekama pārnesamā vinča. VW, tāpat kā Land Rover, parūpējies par kompaktu prezentācijas trasi, kur visu plašo piedāvājumu var izmēģināt reālā darbībā. Jeep teltī arī „gozējās” teju desmit amerikāņu skaistuļi ar MT riepām, vinčām, virsbūves liftu un citiem off-road braukšanai domātiem uzlabojumiem. Arī šis ražotājs piedāvā ikvienu izvizināt pa nelielu aplīti, kurā iekļauts speciāli būvēts metāla konsrtrukcija asu izjūtu noķeršanai garen- un sānslīpumos.
Abenteuer & Allrad 2013 - Dragon Winch team
Šobrīd tas viss, bet pavisam drīz varēsiet lasīt otro apraksta daļu.
Tiek gatavotas arī bildes un video!

Teksts: Edvīns Bauers (4×4 Centrs)
Foto: Alberts Ziemelis

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *