4×4 Centrs 2012.gada decembrī rakstīja par jaunajām General Tire Grabber MT dubļu riepām un, lūk, tagad jūsu priekšā ir pirmā automašīna Latvijā ar Graber MT riepām! Un vesela gada garumā 4×4 Centrs veiks šo riepu testu un, protams, par iegūtajiem piedzīvojumiem, pārdzīvojumiem un atziņām pastāstīsim arī pārējiem.
Grabber MT 33x12.5R15General Tire Grabber MT riepu testam tika izvēlēta automašīna Nissan Patrol, kura nu ir aprīkota ar 33×12.5R15 izmēra Grabber MT riepām. Pirmais vienmēr ir vizuālais iespaids, un kas gan cits vēl izteiksmīgāk izrotā bezceļu džipu kā kārtīgas dubļu riepas! Grabber MT nav izņēmums – lielie protektora bloki ir gana izteiksmīgi. Pilnai laimei varbūt pietrūkst vienīgi balto burtu uz sāniem, bet tā ir gaumes lieta. Pašrocīgi izmērītais protektora dziļums ir ne mazāks par 15 mm, kas atbilst rūpnīcas uzrādītajiem 15.2 mm, reālais riepas diametrs ar 2.0 atmosfēru spiedienu un 8 collu platu disku ir 83,5 centimetri. General Tire Grabber MTUz riepas sāniem greznojas POR (proffesional off-road) marķējums, kā arī iespaidīgs karkasu veidojošo kārtu uzskaitījums: 3 poliestera, 2 metāla un 2 poliamīda kārtas, sānos trīskāršs poliestera kordu klājums. Ar tādu “bruņojumu” kokiem, akmeņiem vai asiem priekšmetiem vajadzētu palikt nepamanītiem.Protams, Grabber’am netrūkst bezceļu riepām raksturīgais montāžas aploces paplatinājums, ka palīdz novērst dažādu svešķermeņu (koki, dubļi) iekļūšanu starp riepu un disku un sekojošu gaisa izplūdi no riepas.
General Tire inženieri sola labu riepas pašattīrīšanās spēju, labu veiktspēju, atilstoši jaunajām Eiropas normām – komfortu un klusumu uz ceļa. Lūk, tieši šo visu mēģināsim pārbaudīt reālajā dzīvē vesela gada garumā.
Nissan Patrol Grabber MT 33x12.5R15Par testam piešķirtajām riepām paldies General Tire produkcijas importētājiem Latvijā – mūsu draugiem SIA Atlas Motors. Jaunās Grabber MT riepas ir nopērkamas visos labākajos 4×4 aprīkojuma veikalos un, protams, arī 4×4 Centrs veikalā. Tiesa, pagaidām pieejami ir divi izmēri: 31×10.5R15 un 33×12.5R15, taču izmēru klāsts pakāpeniski tiks paplašināts.
Bet nu, draugi, piedodiet, nav vairāk laika rakstīt – zilais Nissan un jaunās Grabber MT riepas skaļā balsī sauc: “Gribam uz mežu!” Tātad par pirmajiem iespaidiem varēšu ziņot pavisam drīz!

Edvīns Bauers
4×4 Centrs

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *