Kā jālasa rallija leģenda un pareizi jāaprēķina laiks

Spriežot pēc atsauksmēm, daudziem ir iepaticies tūrisma pasākums RALLY RAID-BAJA 2012, kurš notika pēc klasiskā rallijreida principiem, publicējam leģendas lasīšanas pamācību tiem, kuri ar leģendu agrāk nav saskārušies. Der atcerēties, ka šādos pasākumos pareiza un precīza leģendas lasīšana ir “visplatākais solis” virzienā uz labu rezultātu!

Leģenda un sadaļas tajā

  • Attālums no sākuma – TOTAL DISTANCE (23.66, 23.96, 24.27, utt.)
  • Distances laiks – TIME STANDART (3:00:00)
  • Kopējais attālums – LEG DISTANCE (175.46)
  • Attālums starp orientieriem – GAP (1.92, 0.30, 0.31, utt.)
  • Lapas numurs – (13)
  • Orientieri jeb norādes – DIRECTION (tās mistiskās bultiņas)

Lūk, kā tas izskatās leģendā:

Rallija Leģendas Paraugs

Leģendas lasīšanas principi

Pirmkārt, no dotā laika un kopējā veicamā attāluma ir jāizrēķina vidējais ātrums, ar kuru vajadzētu censties pārvietoties. Šajā piemērā kopējais attālums ir 175.46 km, kas jāveic 3 stundās. Varam aprēķināt, ka vidējais ātrums šajā distancē ir 58.46 km/h.

Bet tas nenozīmē, ka visu laiku iespējams pārvietoties ar šādu ātrumu. Var būt gan kavējumi, gan apsteidzes, bet lai tas nenotiktu, tad vēl papildus tam ir jāizrēķina laiks kādā ir jānokļūst līdz katram dotajam orientierim. Tā var iegūt precīzāku savu rezultātu.

Piemēram: orientieris, kas atrodas 23.66 km attālumā no sākuma jāsasniedz pēc 24 min. Kā to iegūst? Kopējo laiku sareizina ar orientiera attālumu un izdala ar kopējo attālumu, rezultātā iegūst laiku, kurā jābūt pie dotā orientiera.

Ja laiku nepieciešams aprēķināt ar precizitāti līdz sekundei, var lietot šādu formulu:

3600 x S
T = —————
V

T – laiks [sekundes!]
S – attālums [km]
V – ātrums [km/h]

Otrkārt, par cik leģenda ved pa ceļiem,stigām utt., tad parasti orientieri ir ceļu krustojumi. Un leģendā ir parādīts, kā jāšķērso vai jāveic dotais orientieris. Ar punktu tiek apzīmēta ekipāžas atrašanās vieta, bet ar bultiņu virziens, kurā jādodas.

Gadījumā, ja tiek izlaists vai nepareizi veikts orientieris, tad, visticamāk, draud apmaldīšanās un attiecīgi arī laika kavējums. Ja saprotat, ka esat apmaldījušies un vairs nesakrīt ne attālumi, ne orientieri, tad vajadzētu doties pretējā virzienā līdz orientierim par kura pareizu veikšanu esat pārliecināti. Tikai atcerieties – dodoties pretējā virzienā, jābūt MAKSIMĀLI PIESARDZĪGIEM, jo iespējama citu dalībnieku pretkustība!

Leģendā pie orientieriem var būt atzīmētas gan dažādas būves, gan ceļazīmes, gan mazāksvarīgi ceļi, gan arī citi objekti (tilti, dzelzceļi utt.)

Sagatavoja: Guntis Naglis (ATV Rally)

Atslēgvārdi:

 

Raksts vēl nav komentēts

Pievieno pirmo komentāru!.

Pievieno komentāru