Rally Raid Baja 2012 aizvadīta

Rally Raid Baja 2012

Sestdien vairāk par 30 ekipāžām pulcējās uz Latvijā, šķiet, nebijušu pasākumu – tūrisma „Rally Raid-Baja”, ko organizēja ATV Rally komanda ar Agri Jansonu un Gunti Nagli priekšgalā. Ideja šīm tūrisma sacensībām vienkārša – viss notiek kā īstās rallija-reida (jeb bajas) sacensībās, tikai tūrisma režīmā. Visa pasākuma distance notika tikai pēc leģendas ar uzdevumu maksimāli precīzi ievērot organizatoru uzdotos vidējos ātrumus, kas katrā pārbraucienā bija atšķirīgi. Izņēmums bija vienīgi pirmais posms karjerā pie Lilastes, kur bija jāveic pieci vairākus kilometrus gari apļi ar iespējami vienādu trasē pavadīto laiku.

Rally Raid Baja 2012

Dalībnieku pulkā bija gan bezceļu braucēju aprindās pazīstami braucēji, gan arī ļoti daudz neredzētu seju – laikam gan pasākuma formāts, gan strauji atnākušais pavasaris neļāva sestdienu vienkārši pavadīt mājās…

Tūrisma bajas maršruts bija atbilstošs formātam – ceļi un bezceļi, taču viss veicams bez vinčas un 35’’ riteņu palīdzības, ja vien ir kaut neliela pieredze un izdodas „nesapīties meistarībā”. Tiesa, bija ko pasvīst gan pilotam, gan stūrmanim leģendas āķīgajos līkločos un pavasara dubļaino ceļu n-tajos kilometros no Lilastes līdz pat Dikļiem!
Iespējams, kādam dubļu tomēr bija par maz, kādam par daudz, taču pavisam droši var teikt, ka pasākums noritēja raiti un kopumā bija izdevies!

Rally Raid Baja 2012 uzvarētāji

1. vieta (Nissan Patrol)
Andris Užulis
Artūrs Pastars
Ausma Pastare
Aivars Balandiņš

2.vieta (Toyota Land Cruiser 120)
Ints Marcinkevičs
Aigars Mizga
Arvils Mizga

3. vieta (Toyota Hilux)
Gabriels Žīgurs
Krišjānis Vīdušs

Pilnu rezultātu tabulu var aplūkot Rezultāti Rally Raid Baja!
Organizatori saka lielu paldies visiem dalībniekiem!

Pasākuma Video

Rally Raid Baja 2012


Pieraksties 4×4 Centrs jaunumiem šeit un uzzini, kad notiks nākamais 4×4 pasākums!

Teksts: Edvīns Bauers (4×4 Centrs)
Foto: Alberts Ziemelis (Citrons.lv)

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *