Zaļās ielas svētki

Zaļās ielas svētki

Lai popularizētu aktīvu atpūtu un tūrismu pie dabas, biedrība „Mazozoli 4×4” ir nolēmusi ar diviem džipiem piedalīties biedrības „Par zaļu Latviju” rīkotajos Zaļās ielas svētkos. Zaļās ielas svētki 2011 notiks 10. septembrī Rīgā, Zaļajā ielā. Vairāk informācijas – preses relīzē zemāk!

Mūsdienās apzīmējums “zaļš” ir kļuvis gandrīz par vispār pieņemtu sinonīmu vārdam ekoloģisks vai apzīmējumam “videi draudzīgs”. Kur vien lūkojies apkārt- redzam un dzirdam dažādus saukļus- “zaļais biezpiens”, “zaļā māja”, pat atkritumi bioplastmasas veidolā pamanījušies kļūt pavisam “zaļi”.

Pēdējos gados, pateicoties dažādām informatīvām kampaņām un ekoprincipu attīstībai globālā mērogā, sabiedrības apziņa ekoprincipu jomā ir attīstījusies straujos tempos. Šodien vārds “zaļais” attiecībā uz cilvēku, vairs nav sarkastiska rakstura piezīme, ko kādreiz mēdza attiecināt uz ekstremāliem ļaudīm, kuri ķēdējas pie kokiem vai ekscentriski orientētiem personāžiem, kas propogandēja izdzīvošanu tikai no saules gaismas. “Zaļais” ir ilgtspējīgi domājošs un zinošs sabiedrības loceklis, kurš zina ko un kā izvēlēties, lai savu dzīvi aizvadītu veselīgā komforta stāvoklī.

Zaļās ielas svētku tradīcija turpinās

Ar mērķi aktualizēt “zaļā” dzīvesveida principus, pulcēt vienkopus “zaļi” domājošus cilvēkus, pagājušogad – Rīgas svētku ietvaros, biedrība “PAR ZAĻU LATVIJU” aizsāka Zaļās ielas svētku tradīciju. Simboliskais Zaļās ielas nosaukums piešķirts pavisam nelielai Rīgas ieliņai Klusajā centrā, kas pagājušogad tika izvēlēta kā Zaļās ielas svētku norises vieta un šo statusu saglabās arī šogad un turpmāk. Ņemot vērā gan pasākumu dalībnieku, gan viesu pozitīvās atsauksmes, sapratām, ka dodamies pareizā virzienā un labi aizsāktā Zaļās ielas svētku tradīcija noteikti jāturpina arī šogad!

Zaļās ielas svētki 2011.- norises gaita

Apzinoties cilvēku vēlmi pēc videi un cilvēka veselībai draudzīgiem produktiem un precēm, “zaļais produkts” ir kļuvis par atpazīstamu brendu ar labām tirgus noieta iespējām. Sabiedrības interesi par ekoloģiski tīrām lietām un produktiem arvien biežām savtīgos nolūkos sāk izmantot negodprātīgi ražotāji un tirgotāji.

Kāda ir bioloģiskās saimniecības nākotne Latvijā? Kas ir ekoprodukts? Kā plašajā preču un produktu klāstā neapjukt un atpazīt tiešām “zaļus” jeb ekoloģiski tīrus produktus? Kā kļūt par izglītotu patērētāju? Uz šiem un vēl citiem jautājumiem, visi interesenti varēs rast atbildi biedrības “PAR ZAĻU LATVIJU” un Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas (LBLA) kopīgi organizētajā seminārā ar LBLA ,Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas, politiķu, uzņēmēju, vides žurnālistu un zaļi domājošu cilvēku starpniecību, kas no 10.00-12.00 norisināsies viesnīcā “Albert hotel”. Adrese Dzirnavu iela 33 (Dzirnavu un Zaļās ielas stūrī).

Svētku svinīgā atklāšana notiks plkst.12.00

Zaļās ielas svētku 2011. ietvaros notiks:

  • šaha, dambretes un badmintona spēles visas ielas garumā,
  • iespēja apmeklēt Zaļo tirdziņu un no tiešajiem ražotājiem iegādāties ekoloģiskus lauku labumus,
  • konkursi, „čaklo roku” stūrītis mazajiem apmeklētājiem,
  • Rīgas Zooloģisko dārza eksotiskie dzīvnieciņi un to dzīvesstāsti,
  • svarcēlāji un kultūristu demonstrējumi,
  • latvisko kaujas mākslu demonstrētāji Rīgas sirdī, loki, bultas un iespēja iemēģināt autentisko bruņu vesti,
  • jaunākās modes tendences Latvijas dizaineru izpildījumā,
  • videi draudzīgi auto Zaļajā ielā,
  • par patīkamu gaisotni un atmosfēru gādās DJ.

Svētku noslēgums 17.15.

Nepaliec malā neziņā- nāc un aizvadi 10. septembra sestdienu “zaļi” Zaļajā ielā !!!
Pasākuma organizators: Biedrība “PAR ZAĻU LATVIJU”

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *