Daudziem ir zināms, ka Tukuma pusē atrodas kino pilsēta Cinevilla. Kaut gan esmu bijis tajā vairākkārt, allaž atrodas kas jauns vai iepriekš nepamanīts. Tā bija arī šoreiz – pirms pāris dienām.
Tiem, kas apmeklē šo interesanto vietu pirmo reizi, domāju, interesants šķitīs viss, ja vien ir kaut neliela interese par vēsturi, kino vai netradicionālām būvēm. Ēkas īstas un butaforija, tvaiku lokomotīve īsta un vācu laiku vagonu butaforija, gadsimta sākuma tramvajs bez pantogrāfa (bet brauc ar elektrību!), tilti, kanāls un pat sava baznīca. Tomēr pēdējos pāris gados šeit ko interesantu var atrast arī apvidus automašīnu cienītāji. Gan vieglās, gan kravas, 4×4 un 6×6 apvidus automašīnas šeit ir gandrīz 20 vienību! Pārsvarā – ar “vecuma piegaršu”, bet tas jau nebūt nemazina šo rīku vērtību! Brīziem gan īsti nevar saprast, cik kurš auto ir autentisks un cik pārbūvēts (vai uzbūvēts) filmēšanas vajadzībām – lai būtu skaidrs, vajadzētu pastudēt vēsturi.
Mani pašu šoreiz pārsteidza uz vairākiem retro auto uzmontētās riepas. Izrādās, 20 collu džipu riepas ražotas jau sen, un pie tam bijušajā Padomju savienībā! Uz vairākām riepām redzams izmērs 6,50 – 20, tātad diagonālās riepas 20 collu diskam. Mūsdienās gan riepas ir platākas un zemāka profila… Te nu vietā ir teiciens, ka dzīvē attistība notiek pa spirāli!

Edvīns Bauers
4×4 Centrs

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *