Tehniskie noteikumi

Agra Jansona ATV bezceļa rallija Kausa kvadricikliem 
2008 gadam.

 Gadījumā, ja kvadracikls neatbilst ATV grupas tehniskajiem noteikumiem pēc viena vai vairākiem šo TN punktiem, kas būtiski neietekmē tā pārgājamību, kā arī braucēja un apkārtējo drošību, ieinteresētā persona var griezties ar rakstisku iesniegumu Trofi-reidu komisijā, lai saņemtu atļauju piedalīties sacensībās ATV grupā.

1. Definīcija
Speciāli sagatavoti bezceļa sacensību kvadracikli ar riteņu formulu 4×4, kuri ir ražoti sērijveidā ne mazāk kā 100 identiskos eksemplāros. Tehniskā komisija drīkst salīdzināt kvadracikla detaļas ar sērijveidā ražotajām.

2. Pastiprināšana.
Jebkuras detaļas pastiprināšana ir atļauta gadījumā, ja izmantojamais materiāls atkārto pastiprināmās detaļas formu un šo tehnisko noteikumu konkrētā punktā nav teikts citādi.
Kvadracikla ārējais izskats ir jāsaglabā.

3. Sēdvietu skaits
Atļauts izmantot kvadraciklus tikai ar vienu sēdvietu, gadījumā ja tiek izmantots kvadracikls ar divām sēdvietām, tad uz kvadracikla sacensību laikā drīkst atrasties tikai viens braucējs.

4. Kvadracikla konstrukcija
Ja kādā šo tehnisko noteikumu punktā ir uzskaitītas atļautās pārbūves un papildinājumi, tad visas tehniskās izmaiņas, kas nav uzskatītas ir AIZLIEGTAS.
Atļauto pārbūvju un izmaiņu robežas ir noteiktas zemāk. Jebkura nolietojusies vai bojāta detaļa var tikt nomainīta tikai ar identisku detaļu.
Kvadracikliem jābūt sērijveidā ražotiem un atpazīstamiem pēc rūpnīcas katalogiem vai homologācijas.

5. Kvadracikla masa
Kvadracikla masai jābūt ne mazākai par 200 kg un ne lielākai par 500 kg.

6.1. Riteņu formula
Ir atļauta tikai tādu agregātu lietošana, kas īsteno vienīgi 4×4 riteņu formulu:
 a) kopējais riteņu skaits ir četri,
 b) dzenošo riteņu skaits ir četri.
Jebkuru citu riteņu formulu lietošana ir aizliegta.

6.2. Dzinējs.
Oriģinālais.

 Dzesēšanas sistēma.
Var tikt uzstādīt papildus ventilatorus un cirkulācijas sūkņus.

 Gaisa ieplūdes sistēma.
Bez ierobežojumiem. Var uzstādīt pagarinātu gaisa ņemšanas kolektoru – šņurkeli.

 Degviela.
Atļauts izmantot tikai tirdzniecības šķirnes, kas tiek realizētas degvielas uzpildes stacijās. Jebkādi degvielas piemaisījumi ir aizliegti. Dzinējā kā oksidants ir izmantojams tikai gaiss.

 Izplūdes gāzu izvadīšanas sistēma.
Oriģinālā.
Atļauts uzstādīt sporta izpūtēju, nemainot izplūdes kolektoru un oriģinālās stiprinājuma vietas.

6.3. Transmisija.
Oriģinālā. Variātoram var uzstādīt pagarinātu gaisa ņemšanas kolektoru – šņurkeli.

6.4. Piekare.
Ir aizliegta piekares liftēšana.
Atļauts uzstādīt sporta amortizatorus un sporta atsperes, nemainot oriģinālās stiprinājuma vietas.

6.5. Reduktori
Oriģinālie. Ir atļauta bloķējamu diferenciāļu izmantošana.

6.6. Riteņi un riepas
Atļauts izmantot riepas ar diametru līdz 660 mm (26 collas) pie 0,5 atm. spiediena. Riepu protektora platums nedrīkst pārsniegt 330 mm (13 collas). Atļauts izmantot agresīvā tipa protektorus. Aizliegts izmantot lauksaimniecības, ceļu būves un speciālās tehnikas riepas. Protektora graizīšana aizliegta.
Riteņu diskiem jābūt rūpnieciski ražotiem.

6.7. Bremžu sistēma
Oriģinālā. Bremzēm jābūt darba kārtībā.

6.8. Stūres sistēma
Oriģinālā.

6.9. Rāmis
Rāmis oriģinālais.

6.9.1. Ārējais izskats

 Aizsardzība
Atļauts uzstādīt papildus aizsardzību zem rāmja, lai aizsargātu dzinēju, radiatoru, piekari, ātrumkārbu, sadales kārbu, degvielas bāku, transmisiju un izpūtēju.

 Dugas un papildus aizsardzība.
Oriģinālais vai pieļaujama dugu nomaiņa.

6.10. Elektriskā sistēma.
Oriģinālā.

 Apgaismošanas ierīces
Atļauts uzstādīt papildus apgaismošanas ierīces.

6.11. Degvielas sistēma
Oriģinālā, atļauta tās aizsardzība.

6.12. Vinča un papild aprīkojums
Kvadraciklu drīkst aprīkot ar ne vairāk kā vienu sērijveidā ražotu reģistrētas tirdzniecības markas vinču, vinčas vilkt spējai jābūt vismaz divas reizes lielākai par kvadracikla pilnu masu.
Kvadracikla pārvietošanās laikā visam papildus aprīkojumam (trosei, tās pagarinājumiem, stropēm, āķiem, karabīnēm un blokiem) jābūt droši nostiprinātam.

6.13. Ugunsdzēšamais aparāts
Kvadraciklam jābūt aprīkotam ar rūpnieciski ražotu ugunsdzēšamo aparātu, kas satur vismaz 2 kg ugunsdzēšamo sastāvu (freons-12, brometils, ogļskābe, pulveris) vienā vai divos balonos, turklāt AFFF gadījumā katram ugunsdzēšanas aparātam jābūt aprīkotam ar iekšējā spiediena noteikšanas ierīci, uzrādīts derīguma termiņš un ir jābūt darba kārtībā. Putu ugunsdzēšamie aparāti nav atļauti.
Ugunsdzēšamajiem aparātiem jābūt viegli pieejamiem. Stiprinājumiem jābūt drošiem, bet ātri bez instrumentiem atveramiem ugunsgrēka gadījumā. Uz baloniem jābūt norādītai ugunsdzēšamā sastāva masai, pilna un tukša balona svaram.

7. Papildus aprīkojums
7.1. Medicīniskā aptieciņa
Kvadraciklam jābūt aprīkotam ar speciālu aptieciņu. Visām aptieciņas sastāvdaļām jābūt ar derīgu lietošanas termiņu un bez redzamiem iepakojuma bojājumiem. Aptieciņas komplektā jāietilpst folija termosegai. Aptieciņai jābūt viegli aizsniedzamā vietā ūdensdrošā iepakojumā.

7.2. Štrope – Kvadraciklam jābūt aprīkotam ar štropi, ko izmantot vinčošanās brīdī, lai pasargātu koka mizu. Kā arī var izmantot gumijas uzmavu uz troses gala, kas kalpo kā koku aizsargājošs materiāls. Gumijas uzmavai jābūt vismaz 400mm garai un 15 mm platai. Vinčošanās brīdī gumijas uzmavai jāpasargā koks no troses.

7.3. Aizsarg līdzekļi
Kvadracikla vadītājam sacensību laikā jāvalkā ķivere. Atļauts izmantot tikai motokrosa vai motosporta ķiveres. Ieteicams lietot arī pārējā ķermeņa aizsargus – tie ir: muguras, krūšu kurvja, plecu un kāju aizsargi.

7.4. Atstarotāji.
Kvadracikls jābūt aprīkots ar gaismas atstarotājiem – aizmugurē sarkaniem, bet priekšā baltiem.

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *