Visi pasaules bezceļu cienītāji tiek aicināti uz gadskārtējo 4×4 piedzīvojumu “Tebras Ekspedīcija”, kas šogad tradicionāli notiek Aizputes apkārtnē un noteikti pulcēs vairākus desmitus visdažādākos braucējus ar visdažādākajām mašīnām, kuras visas vieno riteņu formula 4×4 un vēlme aktīvi pavadīt dubļaini skaistu dienu Kurzemes mežos! Šī gada “Tebras Ekspedīcija 2023” ir jau 24. pasākums, tradīcija kopš 2000. gada, un arī šajā pavasarī mēs, “4×4 Centrs”, parūpēsimies, lai ekspedīcijas maršruts būtu vislabākajā iespējamā izpildījumā – gan standarta aprīkojuma un SUV 4×4 automašīnām (“4×4 GeoFind” grupā), gan “smagajām” apvidus automašīnām “Ekspedīcija 1” un “Ekspedīcija 2” grupās! Tiekamies visi kopā lielākajā pavasara 4×4 pasākumā Latvijā “Tebras Ekspedīcija 2023” skaistajā un mežonīgajā Aizputes – Pāvilostas apkārtnē!

Kur un kad notiks “Tebras Ekspedīcija 2023”?

 • Tūrisma – izaicinājuma brauciens ar 4×4 piedziņas apvidus automašīnām “Tebras Ekspedīcija 2023” notiks 15. aprīlī Kurzemē, Aizputes – Pāvilostas apkārtnē.
 • Ekspedīcijas sākuma vieta: Cīravas apkārtnē, konkrēta vieta un ierašanās laiks tiks izsūtīts divas dienas pirms pasākuma uz pieteikumā norādīto pirmo e-pastu.
 • Ekspedīcijas noslēguma vieta un Diploma par dalību saņemšanas vieta būs Cīravas apkārtnē.
 • Lai izbaudītu satikšanās prieku, tos dalībniekus, kuriem ir iespēja izbrīvēt piektdienas vakaru, aicinām uz “Tebras svētku vakariņām” 14. aprīļa vakarā Pāvilostā, kafejnīcā “Āķagals” Dzintaru ielā 3, Google koordinātas 56.889135, 21.173002. Tel. 29498899 (Ilze). Ierašanās laiks vakariņās katram pēc iespējām, sākot no pl. 19.00. Satiksimies, parunāsimies, padiskutēsim! Te un arī citur Pāvilostā ir iespējams palikt pa nakti.

Kā notiks “Tebras Ekspedīcija 2023”?

Ekspedīcijas dalībnieki var izvēlēties vienu no trijām dalībnieku grupām, atkarībā no automašīnas sagatavotības un sava noskaņojuma:

 • “4×4 GeoFind” – ar 4×4 transporta līdzekļiem sasniedzamu kontrolpunktu un objektu meklēšana, izmantojot Globālās pozicionēšanas sistēmu jeb GPS. Maršruts paredzēts standarta apvidus automašīnām (bez papildus aprīkojuma), tajā skaitā SUV klases pilnpiedziņas auto, piemēram, Volvo XC60 AWD, Volvo XC90, Honda CR-V, Audi Q7, BMW X5, KIA Sportage, Nissan Qashqai un tml.. Nepieciešama GPS navigācija – GPS aparāts vai viedtālrunis ar GPS koordinātu ievadīšanai un punktu meklēšanai derīgu aplikāciju. Meklējamo punktu fails būs *.gpx paplašinājumā. Aicinām visus , kuriem patīk meklēt un atrast nezināmas vietas, objektus un pavadīt laiku dabā, projām no civilizācijas! Katrs dalībnieks noslēgumā saņems “Tebras Ekspedīcijas” Diplomu. Šīs NAV sacensības, bet veiksmīgākos trīs meklētājus, iespējams, atzīmēsim īpaši!
 • “Ekspedīcija 1”sagatavotām apvidus automašīnām (obligāti jābūt vismaz divām lietām no trim uzskaitītajām: vinča, piekares vai virsbūves lifts, dubļu riepas). Dalībnieki kopīgiem spēkiem veic iecerēto maršrutu pa vairāk vai mazāk grūti izbraucamiem ceļiem, apskatot arī dažus interesantus objektus, taču bezceļš šajā pasākumā ir pirmajā vietā! Kartes un leģendas jālasa nebūs. Visticamāk, pieteiktās dalībnieku automašīnas tiks sadalītas divās vai vairākās grupās, katrā grupā līdz 12 automašīnām!
 • “Ekspedīcija 2” – dalībnieki ar apvidus braukšanai sagatavotām automašīnām, kurām ir vinča (obligāti) un dubļu vai all terrain riepas (izmērs ne lielāks par 35″ jeb 890 mm!). Maršruts būs jāveic, izmantojot brauciena sākumā izsniegto *.gpx paplašinājuma failu. GPX fails jāatver ar kādu no dalībnieka viedtālrunī vai planšetdatorā instalēto aplikāciju. Būs trīs dažādu grūtības pakāpju trases – dzeltenā, sarkanā un melnā. Uzdevums – sasniegt noteiktu skaitu objektu vai kontrolpunktu, kas norādīts brauciena aprakstā, lai brauciena noslēgumā saņemtu “Tebras ieskaiti” un diplomu par veiktu distanci. Dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar citu dalībnieku veikumu, ko apkoposim tabulā (laiks un sasniegtie kontrolpunkti), bet šīs NAV sacensības! Dalībnieki paši var izvēlēties – veikt maršrutu pa vienam vai brīvprātīgi apvienoties 2-4 automašīnu grupā.

“4×4 GeoFind” – “4×4 Centrs” radīts auto orientēšanās – meklēšanas spēle, ar geocaching elementiem, pa labiem un arī izaicinošiem ceļiem. Kā jau augstāk minēts, laipni tiek aicināts jebkurš džipa īpašnieks, kuram ar savā automašīnā esošajiem komandas biedriem patiktu pašiem meklēt un atrast interesantas vietas pēc Organizatora dotajām GPS koordinātām! Maršruta grūtības pakāpe atbilstoši standarta automašīnu veiktspējai, lai beigās paši veseli un mašīna vesela! Laipni aicināti arī tie, kuri šādos pasākumos līdz šim nav piedalījušies! “4×4 GeoFind” pirmo reizi notika 2016. gada “Tebras Ekspedīcijā” – te variet vairāk palasīt par šī orientēšanās pasākuma ideju un norisi.

“Ekspedīcija 1” dalībniekiem būs “viegli sagatavotām” apvidus automašīnām atbilstošas grūtības pakāpes maršruts, tomēr, kā jau augstāk minēts, aprīkojums ir nepieciešams! Pa vidu bezceļa posmiem būs arī pāris apskates objekti. Katrai dalībnieku grupai būs grupas vadītājs.

“Ekspedīcija 2” dalībnieki varēs paši izvēlēties maršrutu pēc bezceļu sarežģītības pakāpes. “Melnā trase” būs visgrūtākā, “sarkanā” – vidēji grūta, “dzeltenā” – veicama bez vinčošanās. Būs iespēja posmus kombinēt, piemēram, sākt ar dzelteno, tad turpināt ar “melno”, pēc tam braukt pa kādu “sarkano” posmu. Kā allaž, var pacensties sasniegt iespējami lielāku objektu un kontrolpunktu kontrolpunktu, taču šī ir ekspedīcija, tāpēc vietas “dalītas” netiks!

Pasākuma norise sestdien, 15. aprīlī

 • Pl. 8:30 – 10:30 brauciena dalībnieki ierodas e-pastā norādītajā vietā Cīravas apkārtnē, reģistrējas, saņem visu informāciju par braucienu drukātā un elektroniskā formātā.
 • Pl. 10: 30 dalībnieku sapulce grupai “Ekspedīcija 2”, pēc tam starts
 • Pl. 11:00 dalībnieku sapulce grupai “4×4 GeoFind”, pēc tam starts
 • Pl. 11:15 dalībnieku sapulce grupai “Ekspedīcija 1”, pēc tam starts
 • Ap pl. 14.30 pusdienu pauze mežā grupai “Ekspedīcija 1”, pārējām grupām dalībnieki paši izlemj – ēst braucot vai stāvot 🙂
 • Pl. 18.00 – grupas “4×4 GeoFind” brauciena noslēgums Cīravas apkārtnē. Diplomu par dalību pasniegšana.
 • Pl. 19:30 – 21.30 Brauciena noslēgums “Ekspedīciju” grupām Cīravas apkārtnē. “Tebras ieskaites” diplomu pasniegšana.

Nepieciešamais ekipējums

Obligātais ekipējums:

 • vilkšanas āķi automašīnas priekšā un aizmugurē
 • automašīnām ar vinču – vinčošanās strope
 • GPS navigācija un aplikācija viedtālrunī, kas lasa *.gpx paplašinājuma failus (izņemot grupu “Ekspedīcija 1”!)

Ieteicamais ekipējums:

pārtika pusdienu piknikam, dinamiskā (elastīgā) buksēšanas virve vai strope, lāpsta, cirvis vai mačete, atbilstošs apģērbs, labi komandas biedri (!).

Dalības ziedojums grupai “4×4 Geofind”

 • pirmajām 10 ekipāžām – 85 EUR no auto
 • nākamajām 10 ekipāžām – 95 EUR no auto
 • sākot no 21. ekipāžas, kā arī piesakoties pēc 13. aprīļa – 115 EUR no auto

Dalības ziedojums grupai “Ekspedīcija 1” *

 • pirmajām 10 ekipāžām – 125 EUR no auto
 • nākamajām 15 ekipāžām – 140 EUR no auto
 • no 26. ekipāžas līdz 45. ekipāžai – 160 EUR no auto
 • piesakoties pēc 13. aprīļa – 180 EUR no auto

* – Pastāvīgajiem biedrības “4×4 Centrs” rīkoto pasākumu dalībniekiem – atlaide 10 EUR ar iespēju veikt maksājumu pasākuma dienā, reģistrējoties pirms brauciena.

Dalības ziedojums grupai “Ekspedīcija 2” *

 • pirmajām 10 ekipāžām – 145 EUR no auto
 • nākamajām 15 ekipāžām – 160 EUR no auto
 • sākot no 26. ekipāžas – 180 EUR no auto
 • piesakoties pēc 13. aprīļa un pasākuma dienā – 200 EUR no auto
 • Pastāvīgajiem biedrības “4×4 Centrs” rīkoto pasākumu dalībniekiem – atlaide 15 EUR ar iespēju veikt maksājumu pasākuma dienā, reģistrējoties pirms brauciena.

Lai pieteiktos pasākumam:

 1. Jāaizpilda zemāk redzamo pieteikuma formu
 2. Divu dienu laikā jāpārskaita ziedojums uz zemāk norādīto bankas kontu.
  Pastāvīgajiem biedrības “4×4 Centrs” rīkoto pasākumu dalībniekiem ir iespēja veikt ziedojumu pasākuma dienā, reģistrējoties pirms brauciena. Nesaņemot maksājumu 2 dienu laikā, Organizators ir tiesīgs dzēst dalībnieka pieteikumu no saraksta.
 3. Ja pieteikums aizpildīts korekti, tas uzreiz parādās on-line sarakstā lapas apakšā. Ja tā nenotiek – mēģiniet aizpildīt pieteikumu vēlreiz!

Papildus informācija

Jebkura papildus informācija, jautājumi vai komentāri par pasākumu “Tebras Ekspedīcija 2023” pa tālruni (+371) 29 424 541 (Edvīns), 29250112 (Gabriels).

Organizatora izsniegtās uzlīmes dalībniekiem obligāti jāuzlīmē uz automašīnas norādītajās vietās. Īpaša uzlīme uz priekšējā stikla apliecinās dalībnieku automašīnas tiesības atrasties “Tebras Ekspedīcijas 2023” distancē.

Skatītājiem! Ja vēlaties sekot līdzi “Tebras Ekspedīcijas” norisei ar saviem auto vai kvadricikliem un nobraukt no koplietošanas (grants) ceļiem, OBLIGĀTI ir jāiegādājas Skatītāja karte un uzlīme uz loga/ATV bākas – cena 10 eiro vienam transporta līdzeklim. Skatītāja kartē būs redzamas interesantākās bezceļu brauciena norises vietas (vienkārši sakot – lielākie dubļi!) un ceļi to piekļuvei. Atrašanās brauciena norises vietās bez skatītāja uzlīmes uz transporta līdzekļa nav atļauta! Svarīgi – skatītāja uzlīme nedod tiesības iebraukt bezceļu posmos! Skatītāju karti variet pasūtīt, pārskaitot 10 EUR uz zemāk redzamo kontu un pēc tam rakstot pieprasījumu uz e-pastu info@4x4centrs.lv. Pasūtīto karti saņemsiet savā e-pastā 2 dienas pirms pasākuma.

Rekvizīti ziedojumam:

Biedrība “4×4 Centrs”
Reģ. nr. 40008185318
Banka: A/S Swedbank
Konts: LV61HABA0551031829178
Maksājuma uzdevumā norādiet: Ziedojums 4x4Geofind/ Ekspedīcija1/ Ekspedīcija2/ skatītāja karte.

Tiekamies pavisam drīz Tebras krastos! Vislabākie dubļi ir pavasara dubļi!

Jūsu – 4×4 Centrs

Foto: Haralds Dulmanis un “4×4 Centrs”

DALĪBNIEKU ONLINE SARAKSTS:

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *