4×4 tūrisma brauciens “Tebras Ekspedīcija 2020” – tik gaidīts, un beidzot sagaidīts! Mēs “4×4 Centrs”, zinām, cik ļoti jūs to vēlaties, un tāpēc esam bezgala priecīgi piedāvāt šo skaisto piedzīvojumu Kurzemes mežos!

Jau kopš 2000.gada, katru pavasari, mēs ar draugiem… BRAUCAM!!

Kur un kad notiks “Tebras Ekspedīcija 2020”?

 • Tūrisma brauciens ar džipiem “Tebras Ekspedīcija 2020” notiks 30. maijā Kurzemē, Skrundas – Embūtes apkārtnē.
 • Ekspedīcijas sākuma vieta: Skrundas – Embūtes – Kalvenes apkārtnē, konkrēta vieta tiks izsūtīta katram dalībniekam personīgi uz pieteikumā norādīto e-pastu. Sākuma vietas būs vairākas.
 • Ekspedīcijas noslēguma vieta: tiks precizēta.
 • Ekspedīcijas norise – ievērojot Latvijā noteikto likumdošanu, arī attiecībā uz pasākumiem un pulcēšanos.

Kā notiks “Tebras Ekspedīcija 2020”?

Ekspedīcijas dalībnieki var izvēlēties vienu no trijām dalībnieku grupām, atkarībā no automašīnas sagatavotības un sava noskaņojuma:

 • “Ekspedīcija 1” – viegli sagatavotas apvidus automašīnas (obligāti jābūt vismaz divām lietām no trim uzskaitītajām: vinča, piekares vai virsbūves lifts, dubļu riepas). Dalībnieki kopīgiem spēkiem veic iecerēto maršrutu pa vairāk vai mazāk grūti izbraucamiem ceļiem, apskatot arī vairākus interesantus objektus, taču bezceļš pirmajā vietā! Kartes un leģendas jālasa nebūs. Visticamāk, pieteiktās dalībnieku automašīnas tiks sadalītas divās vai vairākās grupās!
 • “Ekspedīcija 2” – dalībnieki ar apvidus braukšanai sagatavotām automašīnām, kurām ir vinča (obligāti) un dubļu vai all terrain riepas (izmērs ne lielāks par 35″ jeb 840 mm). Maršruts būs jāveic, izmantojot brauciena sākumā izsniegto *.gpx paplašinājuma failu. GPX fails jāatver ar kādu no viedtālrunī vai planšetdatorā instalēto aplikāciju (papildus informācija ar precīzāku darbību aprakstu sekos!) Būs trīs dažādu grūtības pakāpju trases – dzeltenā, sarkanā un melnā. Uzdevums – sasniegt noteiktu skaitu objektu vai kontrolpunktu, lai tūrisma brauciena noslēgumā saņemtu “Tebras ieskaiti” un diplomu par veiktu distanci. Dalībnieki paši var izvēlēties – veikt maršrutu pa vienam vai brīvprātīgi apvienoties 2-4 automašīnu grupā.
 • “4×4 Geofind” – ar 4×4 transporta līdzekļiem sasniedzamu kontrolpunktu un objektu meklēšana, izmantojot Globālās pozicionēšanas sistēmu jeb GPS. Maršruts paredzēts standarta apvidus automašīnām (bez papildus aprīkojuma), tajā skaitā SUV klases pilnpiedziņas auto, piemēram, Volvo XC60 AWD, Volvo XC90, Honda CR-V, Audi Q7, BMW X5, KIA Sportage, Nissan Qashqai un tml.. Ieteicams pavasarim atbilstošs riepu protektors. Nepieciešama GPS navigācija – GPS aparāts vai viedtālrunis ar GPS koordinātu ievadīšanai un punktu meklēšanai derīgu aplikāciju.
 • Visās grupās Organizators patur tiesības ierobežot dalībnieku automašīnu skaitu! Tikai saņemot no Organizatora personīgu, apstiprinošu atbildi e-pastā, pieteikuma aizpildītājs var uzskatīt, ka ir kļuvis par pilntiesīgu “Tebras Ekspedīcija 2020” dalībnieku!
 • Organizators 3 dienu laikā pēc pieteikuma saņemšanas nosūta uz pieteikumā norādīto pilota e-pasta adresi: 1) apstiprinājumu par dalību 2) tikšanās vietu un laiku.

“Ekspedīcija 1” dalībniekiem būs “viegli sagatavotām” apvidus automašīnām atbilstošas grūtības pakāpes maršruts, tomēr, kā jau augstāk minēts, aprīkojums ir nepieciešams! Pa vidu bezceļa posmiem būs arī pāris apskates objekti.

“Ekspedīcija 2” dalībnieki varēs paši izvēlēties maršrutu pēc bezceļu sarežģītības pakāpes. “Melnā trase” būs visgrūtākā, “sarkanā” – vidēji grūta, “dzeltenā” – salīdzinoši vienkārša. Būs iespēja posmus kombinēt, piemēram, sākt ar dzelteno, tad turpināt ar “melno”, pēc tam braukt pa kādu “sarkano” posmu. Kā allaž, var pacensties sasniegt iespējami lielāku objektu un kontrolpunktu kontrolpunktu, taču vietas “dalītas” netiks!

“4×4 GeoFind”, kā jau augstāk minēts, laipni tiek aicināts jebkurš džipa īpašnieks, kuram ar savā automašīnā esošajiem komandas biedriem patiktu pašiem meklēt un atrast interesantas vietas pēc Organizatora dotajām GPS koordinātām! Maršruta grūtības pakāpe atbilstoši standarta automašīnu veiktspējai, neko nolauzt nav plānots! Laipni aicināti arī tie, kuri šādos pasākumos līdz šim nav piedalījušies!

Pasākuma norise sestdien, 30. maijā

 • 8:30 – 12:00 Tūrisma brauciena dalībnieki ierodas savā norādītajā vietā Skrundas – Embūtes – Kalvenes apkārtnē, reģistrējas, saņem visu informāciju par braucienu drukātā un elektroniskā formātā un dodas ceļā.
 • Pl. 18:30 – 22.00 Brauciena noslēgums katram dalībniekam norādītajā vietā Skrundas – Embūtes – Kalvenes. Diplomu par dalību pasniegšana.

Nepieciešamais ekipējums

Obligātais ekipējums:

 • vilkšanas āķi automašīnas priekšā un aizmugurē
 • automašīnām ar vinču – vinčošanās strope
 • GPS navigācija un aplikācija viedtālrunī, kas lasa *.gpx paplašinājuma failus (visiem dalībniekiem, izņemot grupu “Ekspedīcija 1”!)

Ieteicamais ekipējums:

pārtika pusdienu piknikam, dinamiskā (elastīgā) buksēšanas virve vai strope, lāpsta, cirvis vai mačete, kādā brīdī var palīdzēt arī motorzāģis, atbilstošs apģērbs, labi komandas biedri (!).

Dalības ziedojums grupām “Ekspedīcija 1” un “Ekspedīcija 2″*

Visiem dalībniekiem ir vienāda vēlamā ziedojuma summa un tā ir 125 EUR. Pieteikums jānosūta līdz 26.maijam!

Piesakoties pēc 26. maija ziedojuma summa ir 160 EUR no auto.

Dalības ziedojums grupā “4×4 Geofind”*

Visiem dalībniekiem vēlamā ziedojuma summa ir 85 EUR. Pieteikums jānosūta līdz 26.maijam!

Piesakoties pēc 26. maija ziedojuma summa ir 120 EUR no auto.

Lai pieteiktos pasākumam:

 1. Jāaizpilda zemāk redzamo pieteikuma formu
 2. Pēc rakstiska dalības apstiprinājuma no Organizatora (tas notiek 3 dienu laikā pēc pieteikuma nosūtīšanas) jāpārskaita ziedojums uz zemāk norādīto bankas kontu.
  Pastāvīgajiem biedrības “4×4 Centrs” rīkoto pasākumu dalībniekiem ir iespēja veikt ziedojumu pasākuma dienā, reģistrējoties pirms brauciena .
 3. Tūrisma brauciena dalībnieku saraksts netiek publiskots.

Papildus informācija

Jebkura papildus informācija, jautājumi vai komentāri par pasākumu “Tebras Ekspedīcija 2020” pa tālruni (+371) 29 424 541 (Edvīns).

Rekvizīti ziedojumam:

Biedrība “4×4 Centrs”
Reģ. nr. LV40008185318
Banka: A/S Swedbank
Konts: LV61HABA0551031829178
Maksājuma uzdevumā norādiet tikai vārdu Ziedojums.

Uz atkalredzēšanos!

Jūsu – 4×4 Centrs

Foto: 4×4 Centrs (“Tebras Ekspedīcija 2018”, “Tebras Ekspedīcija 2016”)

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *