Kaut gan dzīve mēdz ieviest savas korekcijas, tomēr riskējam piedāvāt ieskatu biedrības „4×4 Centrs” 2013.gada plānotajos, nozīmīgākajos bezceļu notikumos. Ja vēlaties plānot savu laiku kādu brīdi uz priekšu, 2013.gada pasākumu kalendārs un zemāk lasāmās pasākumu anotācijas var palīdzēt savlaicīgi izbrīvēt brīvas dienas tieši jums svarīgiem off-road pasākumiem.

13.-14.aprīlis „Tebras ekspedīcija 2013”

Tebras Ekspedīcija 2012

Pasākums, kurš notiek kopš 2000.gada Aizputes apkārtnē, ir tradicionāli iecienīts džipotāju vidū. Te ir daudzveidīga daba, jūra, senas celtnes un mājvietas, te ir vietas, ko vērts vismaz reizi mūžā ieraudzīt, un bezceļi, kas agrā pavasarī ir īpaši saistoši ar lielo dubļu un ūdens daudzumu.

Arī šogad, līdzīgi pagājušajam, „Tebras ekspedīcija 2013” būs kā tūrisma brauciens, automašīnas tiks dalītas divās daļās atkarībā no aprīkojuma – standarta/viegli sagatavotas un sagatavotas. Dalībniekiem ar sagatavotām mašīnām būs iespēja veikt maršrutu individuāli vai brīvprātīgi apvienojoties. Nakšņošana – kempingā „Laikas” jūras krastā.

10.-12.maijs LTČ 2.posms „Signāls EM kauss 2013”

Trofi reidu noteikumi

Latvijas Trofi-reidu čempionāta 2.posms, kas būs pirmais čempionāta posms Latvijas teritorijā (pirmais posms notiek Igaunijā), notiks pilnīgi jaunā vietā netālu no Vecpiebalgas, uz bij. Cēsu un Madonas rajonu robežas. Reljefs, māls un, iespējams, ziemeļu nogāzēs pilnībā nenokusis sniegs liek domāt, ka šis būs neaizmirstams pasākums gan dalībniekiem, gan skatītājiem.

Sporta aktivitāšu galvenais organizators ir labi pazīstamais Trapenes trofi-reidu organizators Austris Gailītis, savukārt par tūristu-sportistu kvalitatīvu „izklaidi” gādās Edvīns Bauers un biedrība „4×4 Centrs”. Galvenais organizators Evalds Madernieks (Madona, „Signāls EM”).

25.-26.maijs „Latgales ekspedīcija 2013”

Skats uz Rāznas ezeru no nakšņošanas vietas

Ekskluzīvs maršruts pa Rēzeknes, Krāslavas un Daugavpils rajonu skaistākajām vietām. Skaistākās Latgales ainavas, Rāznas dabas parks, senatnīgā vide, ezeru desmiti un pakalnu simti, pieneņu pļavas. Upju brasli, koka tiltiņi, kapsētas mežos, trešais augstākais Latvijas kalns. Latgales podnieks Evalds Vasiļevskis.

Nakšņošana viesu namā Rāznas ezera krastā. Šīs divas dienas jūs neaizmirsīsiet nekad!
Automašīnu skaits ierobežots – līdz 10.

8.jūnijs „Līčupes krasti 2013”

Unimog Līčupes krastos

Ikgadējs pasākums ar senu vēsturi – „Līčupes krasti” pirmo reizi notika 1999.gadā. Mežonīga, skaista daba, mālainie ceļi, upju brasli – dubļaina atpūta no visas sirds! Iespējams, dalībnieki tiks dalīti divās grupās atkarībā no automašīnu sagatavotības pakāpes.

6.-7.jūlijs „Gaujas ekspedīcija 2013”

Džipu_kolona

Latvijas garākās upes un tās apkārtnes iepazīšana Valkas rajona teritorijā. Šeit ir lieli mežu masīvi, daudz meža ceļu, no kuriem daļa nav izmantota desmitus gadu, taču ir interesanti gan no ainaviskā, gan bezceļu braukšanas viedokļa. Nakšņošana šoreiz ieplānota kā senās dienās – teltīs nekurienes vidū, ar ugunskuru, sarunām…

Savukārt pasākuma otrajā dienā, pēc īsākas vai ilgākas izkļūšanas no meža, tiek plānota ekskursija Sedas purvā, ar kūdras izstrādes šaursliežu dzelzceļa lokomotīvi un vagonu!

2.-4.augusts LTČ un NEZ posms”Stiga trophy 2013″

Stiga Trophy

Ja vēlaties klātienē redzēt Latvijas un apkārtējo valstu spēcīgākos trofi-reidu braucējus, jums noteikti arī šogad jādodas uz Trapeni (Alūksnes raj.) – te būs ko redzēt! Cīņa karjerā, purvos, grāvjos un slīkšņās ir sīva un citu valstu sportistu piedalīšanās šo “kokteili” padara īpaši “smeķīgu”. Un par skatītājiem Trapenē tiek īpaši domāts.

21.septembris „Ērgļu izaicinājums 2013”

"Vērmeles" - te viss ir nopietni!

Iepriekšējos divos gados šis pasākums Ērgļos ar nosaukumu „ielūdz 4×4 Centrs!” ir ieguvis nedalītu bezceļu braucēju atzinību, jo īpaši no pieredzes bagātu džipotāju puses. Jā, šeit ir ne tikai „gāze grīdā” un dubļi pa gaisu, šeit jāliek lietā smadzenes un ir ļoti svarīgs komandas darbs, jo sacensību trase sagatavotajiem auto brīžiem ir ļoti sarežģīta un prasa netradicionālus risinājumus. Un, protams, ekselents bezceļš, kurā „lielā daudzumā” atrodams Vidzemes augstienes māls, bebru pārpludinātas palienes, slidenas nogāzes un purvaini brikšņi.

Tas tiešām ir izaicinājums! Arī standarta automašīnu grupas dalībniekiem, kurā braukšana notiek tūrisma režīmā, jāgarlaikojas nebūs – par to liecina iepriekšējo gadu pieredze. Uz Ērgļiem tiek aicināti arī ATV braucēji – kvadriciklu grupas vadītājs un braukšanas speciālists Agris Jansons par piedzīvojmiem prot parūpēties! Ja izdodas iecerētais, pēc “Ērgļu izaicinājuma” gandarījums garantēts!

14.decembris „Ziemassvētku ekspedīcija 2013”

Nītaures sniegi 2009

Arī šis ir tradicionāls gada nogales pasākums ar saturīgu dienas pavadīšanu labā kompānijā un noslēgumā dāvanu meklēšanu zem eglītes „kaut kur” mežā. Bezceļš ir ļoti atkarīgs no laika apstākļiem – un tie mēdz būt ļoti dažādi…

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

One reply on “Pasākumi 2013 – īss ieskats „4×4 Centrs” pasākumu kalendārā”

  • Aleksandra
    13/11/2013 at 15:37

    Labdien!
    Ká var pieteikties uz 14.decembris „Ziemassvētku ekspedīcija 2013”, un ci kat maksa?