Tuvojas pirmais šī gada lielākais 4×4 notikums, turklāt vienīgais pasākums gadā, kas notiek tumsā – “Nakts Labirints 2018”. Gribam pastāstīt visiem dalībniekiem – gan “Ekspedīcijas”, gan “Izaicinājuma” un “Sporta” grupu dalībniekiem – kas jūs sagaida 24. februārī Pierīgas mežos!

“Nakts Labirints” – šo pasākumu jau varam dēvēt par tradīciju – šogad pirmo reizi notiks Pierīgā, par bāzes vietu izvēloties Ādažus. Tas tiek darīts ar nodomu piedāvāt alternatīvu vietu tik ierastajiem Ķeguma apkārtnes mežiem – lai ir jauni ceļi un bezceļi, jauna punktu sasniegšanas stratēģija, vairāk noslēpumu un intrigas un, teorētiski, jaunpienākušajiem dalībniekiem ir līdzīgas izredzes uz godalgotām vietām ar “bezceļu vecmeistariem”. Turklāt startēt var arī ar standarta apvidus automašīnu!
Kā jau iepriekš tika minēts, pasākuma ietvaros būs iespēja gan kārtīgi pacīnīties par godalgotām vietām, gan aktīvi atpūsties ekspedīcijas braucienā bez rezultāta. Turklāt “Nakts Labirints 2018” var kalpot kā starta estakāde Latvijas Trofi-reidu Tūrisma kausa izcīņai 2018. gadā! Ja ir bijis nodoms pārbaudīt savus spēkus visa gada garumā – nepalaidiet garām sākumu!
Un vēl – kabatas lukturīši ar derīgiem barošanas elementiem ir pieskaitāmi pie obligātā aprīkojuma ikvienam dalībniekam!
Tālāk informācija katrai dalībnieku grupai atsevišķi.

Ekspedīcija

Dalībnieku grupa “Ekspedīcija” domāta tiem, kuri nevēlās sacensības, bet vienkārši forši atpūsties un baudīt bezceļu labā kompānijā. Tā kā šoreiz ir prasība pēc vinčas un/vai paaugstinātas (liftētas) piekares, saprotams, ka būs ne tikai vizināšanās pa kalniem un lejām, bet arī daži nopietnāki šķēršļi. Un, kā allaž, kāds interesants apskates objekts pa ceļam! Šoreiz tas varētu būt kaut kas no Padomju armijas atstātā mantojuma. Brauciena noslēgumā vakariņas un diplomu par dalību pasniegšana katram dalībniekam!
Lai brauciens noritētu raiti, dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc nenokavējiet ar savu pieteikumu!

Izaicinājums

“Izaicinājums” – tas tiešām ir izaicinājums ikvienam 4×4 braucējam! Tumsas apstākļos ikvienai ekipāžai jāveic gan brauciens pēc leģendas, regularitātes brauciens, kā arī jāizvēlas pareiza stratēģija kontrolpunktu sasniegšanai (jo visus sasniegt atļautajā laika normā nebūs iespējams), turklāt nakts melnumā jāpamana (jāuzmin) visu ceļu, celmu, rišu atrašanās vietas un, visbeidzot, laikā jāizkļūst no meža… Lai izdodas! Obligātā distance (leģenda) būs veicama ar ikvienu 4×4 auto, savukārt kontrolpunktu sasniegšanu katra komanda izvēlās pēc saviem ieskatiem. Grūtības pakāpe – no “te jau ar golfu var” līdz “te jau ar tanku nevar”. Protams, daudz kas atkarīgs no laika apstākļiem.
Braucējiem izsniegtajā dokumentācijā būs veicamo uzdevumu apraksts, vērtējuma principi, leģenda un kartes ar kontrolpunktiem papīra formātā, kā arī iespēja reģistrācijā iegūt kontrolpunktus elektroniskā formātā (wpt un gpx formātā). Pirmās trīs vietas tiks godalgotas!

Sports: automašīnas

“Sports” – tie ir Latvijas Trofi-reidu Tūrisma kausa izcīņas dalībnieki, kuri cīnās ne tikai par godalgotām vietām konkrētās sacensībās, bet arī par vietu 6 posmu kopvērtējumā visa gada garumā. Trase “Nakts Labirintā” šai dalībnieku grupai tāda pati (vai ar nelielām izmaiņām) kā “Izaicinājuma” dalībniekiem. Un tāpat pirmās trīs vietas tiks godalgotas!
Pasākuma bāzes vietā būs divi laukumi, no kuriem vienā varēs atstāt arī treilerus un citu pavadošo tehniku. Vēlaties pusdienas – laipni lūdzam! Kafejnīcas “Julata” darbinieki būs gatavi remdēt jūsu izsalkumu!
Savukārt, gaidot rezultātus, būs iespēja paēst vakariņas (priekšroka būs tiem dalībniekiem, kuri reģistrācijā iegādājušies vakariņu talonus).

Sports: Side-By-Side

Pēc Side-By-Side kvadriciklu braucēju ierosinājuma, šogad Tūrisma kausa izcīņa notiks arī “mazo bagiju” pārstāvjiem. Sacensību trase – līdzīga kā grupai “Izaicinājums”, taču tiek paredzēta iespēja izslēgt pārvietošanos pa koplietošanas ceļiem sacensību režīmā, lai, pēc vēlēšanās, var kvadriciklu pārvest ar treileri no viena mežu masīva uz citu, nezaudējot ieskaites punktus. Taču tas vairāk organizatoru ziņā, bet braucēju ziņā ir pats svarīgākais – piedalīties šajā pirmajā, vēsturiskajā Side-By-Side “mežu gonkā”, kas nebūs tik skarba, kā “CanAm Trophy”, taču tomēr bezceļiem bagāta un interesanta! Pieteikšanās un visa informācija ŠEIT!

“4×4 Centrs” gaida ikvienu 24. februārī Ādažos!

Papildus informācija pa tālr. 29424541 (Edvīns, 4×4 Centrs), 26664992 (Krišjānis, LAF Trofi-reidu komisija).
Informācija par pasākumu ŠEIT!

Uz tikšanos!

Jūsu – 4×4 Centrs

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

One reply on ““Nakts Labirints 2018” – informācija esošajiem un potenciālajiem dalībniekiem!”