Vakar atpūtas bāzē Luksti norisinājās Latvijas atklātā Trofi reidu čempionāta Tūrisma kausa izcīņas 4. posms, Latgales kausa 2015 izcīņas 3. posms un CanAm Trophy Latvia 2015 3. posms – sezonas teju pēdējie starti un finiši. Kamēr sportisti jau piemēra ancukus jubilejas sezonas noslēguma pasākumam, tikmēr citi dubļu entuziasti ar raksturu turpina cīnīties.

Luksti

Tūrisma Kausa 4.posma REZULTĀTI

Vērojot izmaiņas Tūrisma kausa dalībnieku sarakstā, neviļus rodas jautājums – un kurš būs nākamais? Jo… Izrādās, ka Armandam Apsītim nepietiek ar to, ka viņš veiksmīgi sācis arī nodarboties ar veikbordu, viņam arī ir jāpiedalās Tūrisma kausa izcīņā. Cikkārtējs Latvijas un NEZ čempions viņš ir Trofi reidu Open klasē – tas pat vairs nav svarīgi… Taču varbūt tas ir bezceļu burvja Edvīna Bauera nopelns? Vai varbūt tas ir saistīts ar Trapenes un Lukstu vēsturisko nozīmi Latvijas Trofi reidu attīstībā – šeit ir norisinājies pirmais Baltijas kausa posms, vairākkārt Luksti ir uzņēmuši viesos 4×4 NEZ championship sportistus un līdzjutējus, ir bijuši saimnieki vairākkārtējiem Latvijas Trofi reidu čempionāta un Latvijas Rallijreida čempionāta posmiem, šeit ir filmēts viens no dubļu apetīti rosinošākajiem video “Trapenes purvi”?
Kādas izmaiņas rezultātu tabulās ir ieviesušās pēc Signāls EM Luksti Trophy 2015?
Tūrisma kausa izcīņā Lukstos uzvarēja Ints Freibergs ar palīgiem Intu Marcinkēviču un Rūdi Marcinkēviču – šoreiz meitenēm laikam bija kas cits ieplānots – nu piemēram Prāta Vētras koncerts :). Tas, ka Ints ir ar raksturu – sen bija skaidrs – lūk arī uzskatāms pierādījums. Taču jaunāko paaudžu apmācīšanas tradīcijas šajā ekipāžā tiek saglabātas… Otrie – Artūrs Kuncis, Oskars Žvagins, Ainārs Naglis un Kristaps Jānis Kuncis. Trešie – Jānis Siliņš ar stūrmani Māri Priednieku.

Kādas korekcijas ir notikušas Tūrisma kausa izcīņas kopvērtējumā?

Tabula vēsta, ka atlikušie 2 posmi būs aizraujoši un spraigi – katras ekipāžas uzvara vai zaudējums secību noteikti mainīs. Pēc finišiem Lukstos Šodien pirmajā vietā ir Arnis Pušs ar stūrmaņiem Alvi Reinšmitu, Edmundu Melveri un Edvardu Ošupu – Lukstos izcīnītā 4. vieta ļauj viņiem līdz nākamajām sacensībām pagozēties līderu statusā. Otrie – Edvīns Vansovičs ar stūrmani Gati Vidiņu – 5. vieta Lukstos (ekipāžas sastāvs papildinās ar Lolitu Vansoviču) ir ļāvusi pakāpties par vienu soli augstāk. Surens Jegiazarjans ar stūrmaņiem Imantu Vidiņu un Artjomu Peku Lukstos izcīnīja 10. vietu un tas viņus ir kopvērtējumā no līderu pozīcijas ir aizvirzījis uz trešo vietu. Taču turpat viena soļa attālumā no pjedestāla jau atrodas Ints Freibergs ar komandu – 38 punkti 2 sacensības līdz sezonas noslēgumam šai ekipāžai tiešām ir tikai viens solis. Šāds izkārtojums nozīmē spraigu cīņu un ar nepacietību tiek gaidīts nākamais posms Rugājos.

Strautiņi

Notikumi “CanAm Trophy” un “Latgales kauss 2015” izcīņā

CanAm Trophy Latvia 2015 braucējiem šī bija pirmspēdējā šīs sezonas cīņa. Lukstos ATV sporta klasē uzvarēja Ryszard Ubysz – kaimiņu lietuviešu pārstāvis. Otrajā vietā Ainārs Plaučs, aiz sevis atstājot Sandi Putniņu. Kopvērtējumā joprojām sezonas labākais ir Kārlis Svārups, taču vairs ne tik ļoti pārliecinoši, kā pirms Lukstiem. Otrais – ar teorētiskām un nu jau arī praktiskām iespējām veikt korekcijas goda pjadestāla izkārtojumā – Sandis Putniņš. Trešajā vietā –Eduards Grāvītis. Ļoti tuvu kopvērtējuma pjadestālam atrodas Andis Sarkans – viņš no 3. vietas atpaliek vien par 4 punktiem. Hobija klasē Lukstos veiksmīgāks par konkurentiem bija Atis Liepiņš – viņš pirmais. Otrajā vietā Stefans Borozkins, aiz sevis atstājot sezonas līderi Andri Šalaginovu. Kopvērtējumā pirms pēdējām sacensībām līderis pagaidām ir Andris Šalaginovs. Veiksmīgi nobraukta Lukstu gonka otrajā vietā ļauj atrasties Stefanam Borozkinam, uz trešo vietu „nobīdot” Jāni Kivlinieku.
Latgales kausa 2015 Ērgļiem arī ir noticis pirmspēdējais lidojums. „Mazo” klasē Lukstos nepārspēta palika kaimiņu igauņu ekipāža, kas neatlaidīgi cīnās par uzvarētāju titulu sezonā – Toomas Land un Karlis Land. Otrie – Vadims Seleckis un Sanita Selecka. Trešo vietu Lukstos izcīnīja Tony Zeiger ar stūrmani Raul Lukk – arī kaimiņi. Pirms pēdējām sacensībām Rugājos kopvērtējums šāds – pagaidām Toomas Land un Karlis Land pirmie. Ko darīs Vadims Seleckis ar Sanitu Selecku Rugājos? Šobrīd viņi ir otrie, taču ar ļoti labām izredzēm veikt korekcijas, uzvarētāju titulu paturēt mājās un neatdot kaimiņiem igauņiem. Uz trešo pozīciju ir devies ir smagākās labās kājas īpašnieks Valdis Madernieks ar ātrāko skrējēju Jāni Vētru. „Lielo” klasē Lukstos pirmie ir APE Team – Mairis Jurka, Mārtiņš Apsītis un Edgars Ozoliņš, aiz sevis atstājot Ivanu Bergmani un Nikolaju Majestroviču – rūdītus Trofi reidu braucējus. Trešais Kārlis Birznieks ar Valdi Ločmeli. Kopvērtējuma līderi šobrīd ir APE Team ekipāža Mairis Jurka, Mārtiņš Apsītis un Edgars Ozoliņš, uz otro pozīciju pavirzot komandas biedrus Ģirtu Gailīti ar Edgaru Miķelsonu. Trešajā vietā, labi nobraucot Lukstu sacensības, Kārlis Birznieks ar Valdi Ločmeli.

Trapene

Līdz Rugāju Trophy v2 atlicis mazāk, kā mēnesis!!! Varbūt, ka pa šo laiku radīsies iespēja izbaudīt vasaru, atpūsties un arī atjaunot resursus cīņai par uzvarām? Lai izdodas!!!

Krišjānis Vīdušs
LAF Trofi-reidu komisijas vadītājs

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *