Šoreiz ekspedīcijā uz Otro Augstāko dosimies no citas puses un pa citiem ceļiem nekā gadu iepriekš. Attiecīgi, gandrīz viss maršruts būs citādāks kā iepriekš, vien kāda baznīca un, protams, pats kalns paliek nemainīgi!

Latvijā nav nekādi pauguri, Latvijā ir kalni! Mēs taču bērnībā teicām: “Ejam nobraukt ar ragaviņām no kalna!” Vai ne? 🙂 Tad nu piedāvājam braucienu pa Vidzemes augstienes skaistajiem kalniem, kura laikā mēģināsim nokļūt otrā augstākajā Latvijas virsotnē – Sirdskalnā. Bet kalni būs tikai viena ceļojuma daļa. Mūs sagaida arī daudzi patiešām eksotiski apskates objekti, ko noteikti vēlamies jums parādīt! Šis nebūs no pašiem vieglākajiem “Lieliskās Sestdienas” braucieniem, jo būs ne tikai jābrauc, bet arī jākāpj – kā jau kalnos! Toties arī gūtie iespaidi un piedzīvojumi būs lieli kā kalni!

“Lieliskās Sestdienas” 2023.gada kalendārs ŠEIT!

Kāpēc mēs iesakām apceļot Vidzemes augstieni un kāpēc kopā ar mums?

“4×4 Centrs” iecerētais “Ekspedīcija 296,8” maršruts pārsvarā vedīs pa mazāk civilizācijas skartajiem Vidzemes augstienes apvidiem sākot jau no Ķeipenes un turpinoties Vestienas virzienā, atklājot neredzētas ainavas un dažādas savdabīgas, apskates vērtas vietas. Piemēram, pamestas Pareizticīgo un Luterāņu baznīcas, būs iespaidīgs, bet izbijis kultūras nams, būs arī skatu tornis, veca graudu kalte, dižozoli, kādas senas ūdensdzirnavas ar apakšzemes tuneli, pāris senas muižas… Visu nevaram nemaz uzskaitīt! Un visapkārt būs kalni, tajā skaitā kāds izteiksmīgs pilskalns un, protams, Latvijas otrais augstākais – Sirdskalns. Gājiens uz to nav viegls ne vasarā, ne ziemā, un, visticamāk, tāpēc maz cilvēku par tāda kalna eksistenci zina un vēl mazāk – tajā ir bijuši. Un visu šo apskates vietu “kokteili” savienos līkumainie Vidzemes kalnu ceļi – cik nu mūsu auto iespējas to ļaus!

Kopā ar mums doties ceļojumā noteikti ir vērts, pirmkārt, tāpēc, ka jūs noteikti uzzināsiet un atklāsiet sev kaut ko jaunu. Otrkārt, foršās kompānijas dēļ un vēl arī tāpēc, ka mums ir zinošs un komunikabls gids, kurš gādās par jums un jūsu labsajūtu visas sestdienas garumā! Un vēl – apskates objekti ir paši labākie no visiem, kurus esam apzinājuši vairāk kā divdesmit gadu garumā!

Kad un kā notiks tūrisma brauciens?

Tūrisma brauciens ar vieglajām apvidus automašīnām (SUV) “Ekspedīcija 296,8” notiks sestdien, 25. februārī Ķeipenes – Meņģeles – Vestienas – Ērgļu apkārtnē. Atpūta kopā ar ģimeni pie sava auto stūres un brīvā dabā! Braukšanas un iešanas apstākļi ir stipri atkarīgi no laika apstākļiem, tāpēc ekspedīcijā gaidām aktīvus un drosmīgus cilvēkus! Maršrutā izvēlētie lauku ceļi būs interesanti un ainaviski, draudzīgi automašīnām, taču dažās vietās var būt arī aizputinājumi (vai aizdubļojumi), rises un bedres. Pa ceļam izpētīsim vairākus lielus un mazus apskates objektus. Grupu vada gids ar savu automašīnu, katrai dalībnieka automašīnai brauciena sākumā tiek izsniegta rācija, kurā braucēji klausās gida stāstījumu par apkārt redzamo. Maksimālais dalībnieku skaits – 12 automašīnas.

Daži noderīgi padomi

Kā allaž, izvēlieties laika apstākļiem un atpūtai brīvā dabā atbilstošu apģērbu, paņemiet līdzi rezerves apavus, otru zeķu pāri. Kabatas lukturītis arī var noderēt! Apskates objektos noteikti pieskatiet savus bērnus un sevi pašu! 😉

Brauciena programma

 • 10:00 – 10:20 – satikšanās un iepazīšanās Ķeipenes (Ogres nov.) apkārtnē (pieteiktie dalībnieki saņems tikšanās vietas koordinātas uz pieteikumā pirmo norādīto e-pasta adresi divas dienas pirms brauciena!)
 • 10:30 – tūrisma brauciena sākums, apskates objekti
 • 13:30 – pikniks kādā skaistā vietā
 • 14:15 – tūrisma brauciena turpinājums, apskates objekti
 • ap 18:30 – brauciena finišs Ērgļos. Iespēja paēst vakariņas. Diplomu par dalību pasniegšana.

Braucienu vadīs “Ekspedīcija 296,8” idejas autors Edvīns Bauers (4×4 Centrs).

Nepieciešamais ekipējums

Brauciena dalībniekiem nepieciešams sekojošais:

 • apvidus auto vai SUV automašīna ar 4×4 piedziņu
 • pārtika pusdienu piknikam
 • laika apstākļiem un aktīvai atpūtai dabā atbilstošs apģērbs
 • labs noskaņojums, forši līdzbraucēji!

Dalības maksa un dalībnieku skaits

Dalības maksa tūrisma braucienā “Lieliskā Sestdiena” ir 95 EUR par automašīnu! Dalībniekiem, kuri jau iepriekš bijuši kādā “Lieliskajā Sestdienā” – 85 EUR.

Uzmanību: Maksimālais dalībnieku skaits ir 12 automašīnas!

Dalībnieku atbildība

“Lieliskās Sestdienas” braucienos katrs atbild par sevi personīgi. Gan par likumu, ugunsdrošības, kārtības ievērošanu, gan drošību apskates objektos (mūsu gids, protams, brīdinās par iespējamo bīstamību) un laba garastāvokļa uzturēšanu!

Lai pieteiktos pasākumam:

 1. Jāaizpilda pieteikuma forma (zemāk)
 2. Jāpārskaita avansa maksājums 30 EUR apmērā (vai variet arī uzreiz pārskaitīt visu summu) uz norādīto bankas kontu.

Atlikusī summa jāpārskaita uz norādīto kontu piecas dienas pirms pasākuma!

  DALĪBNIEKU ONLINE SARAKSTS:

Papildus informācija

Jebkura papildus informācija, jautājumi vai komentāri par pasākumu “Lieliskā Sestdiena” pa tālruni (+371) 29 424 541 (Edvīns), e-pastu info@4x4centrs.lv

Citi “Lieliskās Sestdienas” braucienu datumi atrodami šeit.

Rekvizīti maksājumam:

Biedrība “4×4 Centrs”
Reģ. nr. 40008185318
Banka: A/S Swedbank
Konts: LV61HABA0551031829178
Maksājuma uzdevumā norādiet: “Lieliskā Sestdiena 1”

Uz tikšanos Latvijas augstkalnos!

Jūsu –
4×4 Centrs

Foto: 4×4 Centrs, 2022. gada “Ekspedīcija 296,8”

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 replies on ““Lieliskā Sestdiena 1”: Ekspedīcija 296,8 jeb Otrs augstākais”

 • Evita
  09/02/2023 at 10:06

  Nav man sava 4×4, bet ir līdzbraucēja gars 🙂 un pieredze. Cik liela iespēja piedalīties šādā pasākumā? 🙂

 • 4x4centrs.lv
  09/02/2023 at 17:15

  Evita, sazinieties ar mums – izdomāsim!
  4×4 Centrs