Jau šajās brīvdienās, no 27.-29. maijam, Lietuvas republikā notiks grandiozas un vēl nebijušas 4×4 maratonsacensības Baltijā – „PERIMETRAS 4×4“, kuras rīko off-road pasaulē pazīstamie rīkotāji: „BEKELĒS FIESTA“. Trīs dienu laikā apvidus auto īpašniekiem nāksies nobraukt ~2000 km pa Lietuvas grants un meža ceļiem un bezceļiem. Viss maršruts sadalīts sešos etapos, kur katrā etapā iekļauts ir arī viens īpašais specposms. Starts un finišs Lietuvas sirdī – Viļņā.

Perimetras 4x4

Latvijas Trofi reidu tiesnešiem – K.Vīdušam, R.Žogotam un G.Žīguram ir tas gods un uzticība veikt šo sacensību tiesāšanu – precīzi un laikā aprēķināt šo sacensību dalībnieku rezultātus, kā arī veikt katras ekipāžas distances kontroli. Tiks pārbaudīti ne tikai simtiem caurbraukto kontrolpunktu, bet arī katras ekipāžas ātruma diagrammas ar „melnās kastes“ rādījumu palīdzību. Pajautāsim pašiem tiesnešiem.

Atbild Gabriels:

M – Vai esat gatavi šāda mēroga tiesāšanai?

G – Nedaudz jau ceļgali trīc, bet nav jau pirmā reize. Esam jau vairākas starptautiskas sacensības tiesājuši un visi ir bijuši apmierināti. Ja Rīkotājs būs labi izdarījis „mājas darbu“, tad aizķeršanās nebūs. Gatavi esam vienmēr

M – Vai ir nācies tieši šāda formāta sacensības tiesāt?

G – Tieši šādas sacensības Baltijā notiks pirmo reizi un tas ir tas kas aizrauj. Tas ir jaunums gan mums kā tiesnešiem, gan pašiem dalībniekiem. Trīs dienās ~2000 km nobraukt bez asfalta, domāju ka tā nav joka lieta.

Atbild Krišjānis:

M- Ar ko šīs sacensības ir interesantas?

K – Tiek aptverts ļoti plašs reģions – maršruts vijās gar visu Lietuvas robežu, kur būs sastopami dažādi ceļa segumi. Tā kā maršruts ir veidots gar pierobežu, arī robežsargiem būs interesanti

M – Kas tad piedalās šajās sacensībās?

K – Sacensībās piedalās braucēji TIKAI ar apvidus automašīnām. Piedalīsies daudzi pazīstami Rallija reidu un Trofi reidu sportisti. Sacensību intriga – kurš būs ātrāks, Rallija reida vai Trofi reida ekipāža? Arī no Latvijas šobrīd ir pieteikta viena ekipāža – J. Auziņš ar M.Lilienfelds. Nez pie kā viņi sevi pieskaita. Un žēl, ka tikai viena. Bet galvenais šajās sacensībās būs komandas darbs – vai spēs vienoti izturēt milzīgo spriedzi līdz finišam.

M – Paldies par skaisto atspoguļojumu.

Visa informācija lietuviski pieejama šeit: www.4x4perimetras.lt

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *