Vasaras izskaņā “4×4 Centrs” aicina uz vēl vienu pierobežas braucienu Latvijas “tālajos austrumos” – tā būs divu dienu ekspedīcija tuvākā un mazliet tālākā attālumā no Krievijas robežas. Jūs gaida gan patiesi džungļaini lauku apvidi, gan izcili skaistas ainavas, interesanti un amizanti apskates objekti un, protams, mazie Latgales lauku ceļi ar bezceļu elementiem. Ir sarunāts silts un saulains laiks, lai patiesi skaisti izbaudītu pēdējās šīs vasaras dienas draugu un 4×4 domubiedru lokā! No sirds iesakām!

„Latgales Ekspedīcija 2021: Tālie austrumi” notiks 2 dienas: 28.-29. augustā. Ceļojumu sāksim Dagdas apkārtnē un ar dažiem zigzagiem nokļūsim līdz Krievijas pierobežai. Cik tuvu varēsim piebraukt pašai robežai, būs atkarīgs no tā brīža situācijas pierobežā. Tad turpināsim ceļu gar robežu līdz Zilupei, un pēc Zilupes atkal atkāpsimies no pierobežas zonas, lai atklātu un baudītu interesantākās Ludzas apkārtnes vietas un bezceļus. Ekspedīcijas noslēgums svētdienas pēcpusdienā būs Rēzeknes apkārtnē. Vakars ar ugunskuru un nakšņošana arī šoreiz paredzēta brīvā dabā – ezera vai upes krastā, katram savā teltī jeb automašīnā! Ja nu kāds to ļoti nevēlas, var mēģināt sarunāt naktsmājas pats Vecslabadas – Zilupes apkārtnē.

Ekspedīcijas maršruts pārsvarā ir diezgan labi veicams ar standarta apvidus automašīnu, bet gan jau mūs sameklēs arī kāds nopietnāks piedzīvojums!
Svarīgi! Lai piedalītos ekspedīcijā, OBLIGĀTI nepieciešama terminētā pierobežas caurlaide un personu apliecinošs dokuments! Aizpildot pieteikumu, norādiet tikai Krievijas pierobežas apmeklējumu. Ja caurlaides robežsardze neizsniegs, tad pierobežas joslā nebrauksim.

 • Automašīnas: standarta vai aprīkotas vieglās apvidus automašīnas, bet ne “parketa džipi”.
 • Maksimālais auto skaits vienā grupā: 12. Visi brauc kopā – draudzīgi viens aiz otra. Grupu skaits – divas. Visās automašīnās organizators nodrošina rācijas.
 • Maršruts: lauku ceļi un ne sevišķi sarežģīti bezceļi (dubļi, džungļi, brasli), uzsvars uz pierobežā atrodamiem interesantiem apskates objektiem un ne mazāk interesantiem ceļu/bezceļu posmiem!

Ekspedīcijas programma:

Sestdiena, 28. augusts
10:30 Tikšanās Dagdas apkārtnē (Krāslavas novads). Pieteiktie dalībnieki saņems tikšanās vietas koordinātas uz pieteikumā pirmo norādīto e-pasta adresi divas dienas pirms brauciena!
11:00 Ekspedīcijas sākums. Visas dienas garumā “tālo austrumu” labākās vietas. Peldēšanās ezerā. Apskates objekti. Apmēram pl.14.00 – pikniks kādā skaistā vietā.
19:30 Ierašanās nakšņošanas vietā kāda meža ezera krastā Pasienes apkārtnē. Telšu celšana. Vakar-ēšana. Ugunskurs un sarunas.
Svētdiena, 29. augusts
9:00 Brokastis ezera krastā.
10:00 Ekspedīcijas turpinājums – Krievijas pierobeža, Ludzas apkārtne. Apskates objekti. Īsa pusdienu pauze.
Ap 16:30 Ekspedīcijas noslēgums pie Rēzeknes.

Iespējamie apskates objekti:

 • Vecslabada – daudzējādā ziņā unikāla vieta Latgalē
 • “Draudzības kurgāns”, tālākā Latvijas austrumu punkta piemiņas zīme
 • Pasienes un Felicianovas muiža
 • Zilupe un Ludza
 • Pamestas un sakoptas baznīcas
 • Skatu torņi, pilskalni, ūdensdzirnavas u.c. interesanti objekti

Ieteicamais ekipējums:
Laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi, bezceļu braukšanas piederumi, kā arī pārtika pusdienu pauzēm dabā. Ieteicams paņemt arī visu, ko vēlēsieties, sestdienas vakaram un svētdien no rīta. Sestdienas vakarā pameklēsim kādu veikalu!

Pieteikšanās un dalības maksa par 2 dienām

Dalības maksa no ekipāžas, aizpildot on-line pieteikuma anketu un divu dienu laikā pēc pieteikuma aizpildīšanas pārskaitot 50 EUR avansa maksājumu uz zemāk atrodamo kontu:

 • pirmajām 20 automašīnām – 185 EUR no auto
 • no 21. līdz 24. automašīnai – 210 EUR no auto
 • Divu dienu laikā pēc pieteikuma aizpildīšanas, nesaņemot avansa maksājumu, pieteikums no saraksta tiks dzēsts!
  ** Pastāvīgajiem biedrības “4×4 Centrs” rīkoto pasākumu dalībniekiem – atlaide 15 EUR un iespēja veikt atlikušo maksājuma daļu pasākuma dienā, reģistrējoties pirms brauciena.

Lai nodrošinātu pasākuma maksimālu kvalitāti, maksimālais dalībnieku skaits ir divas grupas, katrā 12 automašīnas!

Neierašanās gadījumā iemaksāto avansu ir iespējams atgūt, atceļot savu dalību ne vēlāk kā 5 dienas pirms ekspedīcijas norises dienas.

Pieteikuma anketa un dalībnieku saraksts

  DALĪBNIEKU ONLINE SARAKSTS:

Rekvizīti:
Biedrība „4×4 Centrs”
Reģ. nr. 40008185318
Banka: A/S Swedbank
Konts: LV61HABA0551031829178
Maksājuma uzdevumā norādiet: ziedojums “Latgales Ekspedīcija 2021-II” organizēšanai.

Papildus informācija

Jebkura papildus informācija vai jautājumi par pasākumu “Latgales Ekspedīcija 2021”
pa tālruni (+371) 29 424 541 (Edvīns)

FOTO: 2021.gada izpētes braucieni

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *