Dragonwinch Highlander 12WP
Dragonwinch Highlander 12WP


Kas ir vinča un kā tā darbojas

Tiem, kam pieder apvidus automobiļi, traktori vai kvadracikli, droši vien ir bijuši situācijā, kad pašu spēkiem vairs nevar izkļūt no kādas bedres, smiltīm vai vienkārši sniega. Tā vien liekas, ka pietrūkst pats mazumiņš, kas mazliet piepalīdzētu pastumt vai pavilkt. Šajā gadījumā palīgā nāktu vinča.

Vinča, tās ikdienišķajā izpratnē, ir elektromehāniska ierīce, kas uzstādīta automobiļa priekšpusē, kurai ir uztīta uz spoles ~30m gara metāla vai sintētiska trose, kuru vajadzības gadījumā var iztīt un pieāķēt pie koka vai kāda cita balsta (piem. cita automobiļa). Bet šo spoli uz kuras atpakaļ uztīt trosi, darbina elektromotors, kuru baro automobiļa akumulators. Kad trose pieāķēta pie kāda no balstiem, ieslēdzot vinčas elektromotoru, trose tiek uztīta uz spoles un velk transportlīdzekli. Vienkārši un elementāri.

Kāpēc mēs izvēlējāmies Dragonwinch?

Pasaulē ir daudz vinču ražotāju, kuru nosaukumi nav sveši arī Latvijā. Warn, Come Up, Superwinch, T-max, Runva un citi zīmoli. Katrs ražotājs cenšas noturēt savu “odziņu” izstrādājumā. Tā piemēram, Warn izceļas ar savu kvalitāti un augsto cenu, Come Up ar gadiem pārbaudīto izturību, bet Runva ar savu ātrdarbību. Savukārt, Dragonwinch ir gājusi ceļu, lai samazinātu iekārtas cenu. Tā ir palielinājusi, tā paša 3 pakāpju planetārā pārvada pārnesuma attiecību, kas samazina tīšanās ātrumu, taču palielina vilkmes jaudu. Tā rezultātā iespējams izmantot mazākas jaudas elektromotoru, kas, savukārt, samazina iekārtas izmaksas un atslogo automobiļa akumulatoru.

Dragonwinch Maverick 10HD
Dragonwinch Maverick 10HD

Ja tomēr nepieciešams vinčoties daudz un smagos apstākļos, tad Maverick sērijas vinča nederēs. Ieteicams izvēlēties Dragonwinch Highlander sērijas vinču, kas konstruēta darbam smagos apstākļos. Šai vinčai ir palielināta motora jauda līdz pat 7,2 Zs, saglabājot ietīšanās ātrumu 11 m/min. Un ja reiz tā paredzēta smagiem apstākļiem, attiecīgi vinčas konstrukcijā ir iestrādāti papildus blīvslēgi, kas aiztur netīrumu un ūdens iekļūšanu galvenajos mezglos.

Vinčas komplektācija un bezvadu pults dāvanā

Visas Dragonwinch sērijas vinčas ir aprīkotas ar kvalitatīvu vadības pulti. Bet dāvanā Dragonwinch pircēji saņem bezvadu pulti, kas darbojas līdz pat 100m attālumā. Komplektā ietilpst skrūves un kabeļi montāžai, lieljaudas releju bloks un troses vadīklas. Vinča tiek komplektēta ar 28m garu tērauda trosi. Kā opcija tiek piedāvāta arī sintētiskā trose kurai piemīt metāla troses izturība, taču tā ir daudzas reizes vieglāka, ērtāka apkalpošanā un neveido spuras jeb atskabargas. Visām vinčām tiek nodrošināta divu gadus ilga garantija tepat Latvijā.

Vinčas Highlander aksesuāri
Vinčas Highlander aksesuāri

Divātrumu vinčas

Runājot par elektromehāniskajām vinčām, jāpiebilst, ka Dragonwinch piedāvā arī divātrumu un lieljaudas vinčas. Divātrumu vinčas ir aprīkotas ar zobratu pārnesuma pārslēdzēju, kas dod iespēju vinčas trosi tīt uz spoles ar diviem dažādiem ātrumiem un jaudām. Bet lieljaudas vinčas ir paredzētas uzstādīšanai smagajām automašīnām un traktortehnikai. Tās maksimālā vilkme ir 9 tonnas.

Dragonwinch Highlander 12HD 2-speed
Dragonwinch Highlander 12HD 2-speed
Pārnesājamā vinča 3500
Pārnesājamā vinča 3500

Vinčas vieglajiem auto

Bet ko darīt vieglo automobiļu īpašniekiem? Arī par viņiem nav aizmirsts. Vinča ir neliela kofera izmērā, ko var viegli uzāķēt uz sakabes āķa vai auto priekšgalā. Vadi ar “krokodilu” galiem tiek pievienoti pie akumulatora spailēm un ar vadības pulti tiek veikta troses iztīšana vai ietīšana.

Lieljaudas hidrauliskās vinčas

Vēl Dragonwinch ražo arī hidrauliskās vinčas. Tās darbības pamatā ir hidrosūkņa radītā eļļas plūsma, kas piedzen hidromotoru, kas savukārt darbina vinčas spoli uz kuras tiek uztīta trose. Kā priekšrocība minama sūkņa nelielie jaudas zudumi, kas nodrošina iekārtas vienmērīgu darbību un lielu jaudu. Pie mīnusiem jāatzīmē, ka hidrauliskās vinčas darbība tiek nodrošināta līdz brīdim, kamēr darbojas sūknis un motors. Pie noslāpuša dzinēja iekārta nedarbojas. Arī cena konstrukcijas dēļ ir krietni augstāka. Taču iespējams iegūt ļoti lielas jaudas. Pašlaik maksimāli pieejamā vilkmes jauda šādai vinčai ir 18 tonnas.

Vinča smagajiem auto 18000 HD
Vinča smagajiem auto 18000 HD

Dragonwinch zīmolu Latvijā piedāvā un garantiju nodrošinām mēs, biedrība “4×4 Centrs”. Dragonwinch piedāvā optimālu kvalitātes un cenas attiecību dažādām vajadzībām un dažādiem transportlīdzekļiem, sākot no rokas un pārnēsājamajām vinčām, beidzot ar lieljaudas un hidrauliskajām vinčām.

Plašāka informācija par Dragonwinch vinčām pa tālr.: 29250112 vai 29424541

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *