“4×4 Centrs” un “Notikumu raktuves” aicina uz vēl nebijušu piedzīvojumu, kurā kopējā “receptē” ietvertas tādas sastāvdaļas kā tūrisms, izdzīvošanas skola, “4×4 GeoFind”, komandas darbs un ballīte restorānā pie ugunskura. Jā, riktīgs kokteilis, kuru gribam jums piedāvāt degustācijai! Tamdēļ 18. martā gaidām drosmīgus, azartiskus, piedzīvojumus alkstošus dalībniekus ar 4×4 automašīnām! Riteņu izmēram nebūs izšķiroša nozīme, bet komandas degsmei, prasmei un sadarbībai gan! Lasiet tālāk!

Kāpēc ir vērts piedalīties “Tukuma Astoņkājī”?

Patiesībā ir ļoti daudz iemeslu piedalīties, un gandrīz neviena nepiedalīties. 😉 Ja nu jūs galīgi neuzrunā aktīva atpūta svaigā gaisā un līkumaini, dubļaini lauku ceļi – tie varētu būt vienīgie iemesli. Bet citādi – jūs sagaida ļoti daudzveidīgs veicamo uzdevumu klāsts, apskates objektu veidi, arī fiziskas aktivitātes un pat alpīnisma elementi. Katrā mašīnā esošie cilvēki ir komanda, kurai būs jāveic iepriekš nezināms maršruts, noteiktās vietās jāuzkāpj, jānolaižas, jārāpjas, jāsaskaita, jānofotografē un jāpamana vieglākas un āķīgākas vietas. Būs jāskatās kartēs, jālasa leģenda, jāatrod norādes, jāmedī “lapsas” un, visbeidzot, jāatrod arī pats finišs. Bet finišā – fanfaru skaņas, ugunskurs, tēja, kafija un uz vietas gatavots uzbeku plovs!

Kā notiks izaicinājuma brauciens?

Lai piedalītos braucienā, vajadzīga vieglā apvidus automašīna (SUV) ar pilnpiedziņu, var būt rūpnīcas izpildījumā, bez papildus off-road aprīkojuma. Katra mašīna ir kā atsevišķa komanda un startē individuāli. Var arī maršrutu veikt divas automašīnas kopā, brīvprātīgi apvienojoties ar kādu citu komandu, bet uzdevumi tāpat būs jāveic katrai komandai atsevišķi. Rezultātu veidos iegūtie punkti uzdevumos, bet ne pārvietošanās ātrums! Jo vairāk iegūtie punkti, jo augstāka iegūtā vieta. Izaicinājuma braucienu sāksim pie Tukuma ar kādu īpašo izdevumu, un tad sekos “Tukuma astoņkāja” izpēte, secīgi apciemojot katru “kāju” un iegūstot jaunas norādes tālākai maršruta veikšanai. Brauciens beigsies Smārdes apkārtnē. Pasākums nav domāts bērniem, kas jaunāki par 10 gadiem, bet bērni mašīnā paliek katras komandas brīva izvēle.

Brauciena programma sestdien, 18.martā

 • 10:00 – 10:30 – satikšanās, reģistrācija un pirmo uzdevumu saņemšana Tukuma apkārtnē (pieteiktie dalībnieki saņems tikšanās vietas koordinātas uz pieteikumā pirmo norādīto e-pasta adresi divas dienas pirms brauciena!)
 • 10:30 – dalībnieku sapulce un pēc tās izaicinājuma brauciena sākums, uzdevumi, interesanti objekti
 • ap 13:30 – pusdienu pauze kādā skaistā vietā, līdzpaņemto maizīšu notiesāšana
 • ap 14:30 – “Astoņkāja” turpinājums, uzdevumi un apskates objekti
 • ap 17:00 – brauciena finišs pie Smārdes, ugunskurs, burziņš, karsta tēja, plovs utt. Rezultātu aprēķināšana, labāko komandu apbalvošana.

Nepieciešamais ekipējums

Brauciena dalībniekiem nepieciešams sekojošais:

 • automašīna ar 4×4 piedziņu
 • viedtālrunis ar aplikācijām leģendas attālumu nolasīšanai (piem. GPS trip) un QR kodu nolasīšanai
 • aplikācija ar ceļu karti – piemēram, Baltic maps, Google maps, LVM GEO utml.
 • pārtika pusdienu piknikam
 • kabatas lukturītis ar derīgiem barošanas elementiem, pildspalva, sērkociņi vai šķiltavas
 • laika apstākļiem un aktīvai atpūtai dabā atbilstošs apģērbs, kuru vajadzības gadījumā drīkst arī nosmērēt
 • uzticami un pozitīvi līdzbraucēji!

Dalības maksa un dalībnieku skaits

Pirmajām desmit pieteiktajām automašīnām dalības maksa izaicinājuma braucienā “Tukuma Astoņkājis 2023” ir 100 EUR par automašīnu + 20 eiro katram cilvēkam! Pastāvīgajiem “4×4 Centrs” pasākumu dalībniekiem – 90 EUR.

No 11. līdz 20. pieteiktajai automašīnai dalības maksa ir 120 eiro + 20 eiro katram cilvēkam! Pastāvīgajiem “4×4 Centrs” pasākumu dalībniekiem – 105 EUR.

Uzmanību: Maksimālais dalībnieku skaits ir 20 automašīnas!

Lai pieteiktos pasākumam:

 1. Jāaizpilda pieteikuma forma (zemāk)
 2. Jāpārskaita avansa maksājums 30 EUR apmērā (vai variet arī uzreiz pārskaitīt visu summu) uz norādīto bankas kontu.

Atlikusī summa jāpārskaita uz norādīto kontu piecas pirms pasākuma!

  DALĪBNIEKU ONLINE SARAKSTS:

Papildus informācija

Jebkura papildus informācija, jautājumi vai komentāri par pasākumu “Tukuma astoņkājis 2023” pa tālruni (+371) 29 424 541 (Edvīns), (+371) 26 554 795 (Reinis), e-pastu info@4x4centrs.lv

Rekvizīti maksājumam:

Biedrība “4×4 Centrs”
Reģ. nr. 40008185318
Banka: A/S Swedbank
Konts: LV61HABA0551031829178
Maksājuma uzdevumā norādiet: “Tukuma astoņkājis”

Organizatoru komanda un “Tukuma Astoņkājis 2023” jūs gaida ar nepacietību!

Jūsu –
4×4 Centrs

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *