Kārtīgs meža auto bez kārtīgām riepām ir tikpat kā futbols bez bumbas! Tāpēc, nokūstot sniegam, jautājums par labu un atbilstošu riepu iegādi „4×4 Centrs” Nissan Patrol automašīnai kļuva ļoti aktuāls. Ko izvēlēties?
Pēc izslēgšanas metodes sanāca tā. Dārgas pirkt negribās. Ielas riepas, protams, arī atkrīt. Otra galējība – „svamperveidīgās” – arī, jo daudz jābrauc arī pa ceļiem. Varētu ņemt All Terrain, vai arī ne pārāk rupjas Mud Terrain riepas.
Pēc nelieliem meklējumiem un pārdomām virsroku ņēma ziņkārība. Kumho Road Venture KL71 MT – Latvijā samērā maz pazīstamas dubļu riepas ar interesantu un diezgan iespaidīgu protektora rakstu. Ir uz vietas, cena Ok, plus intriga – kādas būs ceļos un bezceļos?
Jāatzīst, biju mazliet sabijies par šīm platajām „slēpēm” – vai uz ceļa mašīna vēl aizvien būs labi vadāma, vai ar vienas puses riteņiem dziļās peļķēs braukt nebūs bīstami, vai uz grants ceļa labi turēsies un, galu galā, vai diezgan „plakanais” protektors nebūs par švaku bezceļā?
Jāsaka uzreiz – nobraucot pirmo dienu, biju patīkami pārsteigts un visas bažas izrādījās veltas! Auto kļuvis „mīkstāks”, komfortablāks, nekur „nepeld”, pārgājība Mazozolu mālos arī patīkami pārsteidza. Tiesa, uz slapja asfalta gan slīd diezgan labi. Nemēģināju izpildīt „čūskas” uz šosejas ar ātrumu 100 km/h, bet krustojumā, startējot pie zaļās gaismas, riteņi izbuksē ļoti viegli!
Tādi bija pirmie iespaidi, bet objektīvāk par šiem „Road Venture” varēs spriest pēc ilgāka laika posma, par ko noteikti pastāstīšu arī visiem jums! Bet vispār – kas tas par nosaukumu bezceļu riepām – „Road Venture”?! Manuprāt pareizāk būtu: KUMHO „Off-road Adventure”!
Riepas izmērs uz konkrētā NISSAN Patrol: 33×12.5R15, diska platums 8 collas.
Pieejamie KL71 izmēri – https://4x4centrs.lv/veikals/riepas/bezcelu-MT-riepas/kumho-road-venture-mt-kl71

Teksts un foto: Edvīns Bauers (4×4 Centrs)

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

One reply on “Iepazīsimies – KUMHO Road Venture MT KL71!”

  • Ginc
    08/06/2012 at 12:45

    Braukāju ar tādam pusgadu. Uz priekšu iet labi, pat bez spiediena pazemināšanas, atpakaļgaitā – ne visai. Ja nomet spiedienu tad labi brauc abos virzienos 🙂