Burvīgajā iepriekšējās nedēļas nogalē ar lielisku bezceļu pasākumu Ērgļos noslēdzās Latvijas tūrisma kausa sezona. Šajā gadā tūrisma kauss noslēdzās ar krāšņu un tradīcijām bagātu “4×4 Centrs” organizētu pasākumu.

Nissan Patrol Latvia

Kopumā pasākuma piedalījās 82 tehnikas vienības, tai skaitā 19 ATV braucēji. Latvijas tūrisma kausā uz starta stājās 17 dalībnieki, kas bija gatavi izbraukt vilinošās, bet arī viltīgās Ērgļu bezceļa gravas. Šajā reizē Bezceļu burvis Edvīns bija sarūpējis īpašu baudījumu sacensību dalībniekiem. Šī bija reize, kad ļoti spilgti izpaudās komandas sadarbības spējas un ne tik vien spējas veikt bezceļu maršrutus, bet arī iespēja operatīvi un ātri saplānot vēlamo maršrutu.

Dalībniekun sapulce

Bet nu par visu pēc kārtas. Tā kā šis bija pēdējais posms, šeit tika noskaidrots vietu sadalījums gada kopvērtējumā. Pirms šī posma uz Latvijas Trofi reidu tūrisma kausa čempiona titulu pretendēja astoņas ekipāžas. No tām Ērgļos bija ieradušās septiņas, šoreiz pietrūka tikai Freibergu dinastija. Taču tas nebūt neatviegloja situāciju pārējiem dalībniekiem. 4×4 Centrs bija parūpējies un šoreiz meklējamo punktu bija tik daudz, ka patiesi visu nebija iespējams paspēt. Līdz ar to ļoti svarīga izrādījās stratēģija un plānošana. Un šeit, liekas, pieredze ņēma virsroku – sacīkstē uzvarēja viens no pieredzējušākajiem bezceļa pilotiem Edvīns Vansovičs ar stūrmani Gati Vidiņu Šī uzvara viņiem deva arī otro vietu gada kopvērtējumā. Otro vietu Ērgļos ar diezgan solīdu pārsvaru ieguva Jānis Siliņš un Māris Priednieks. Tas viņiem deva arī iespēju ieņemt trešo vietu gada kopvērtējumā. Trešo vietu posmā ieguva tūrisma kausa debitanti – Guntis Lukševics ar stūrmani Andri Šarakovu, tiesa – debitanti šajā kategorijā, bet ne bezceļa sacensībās. Jāatzīmē, ka tūrisma kausa līderim Arnim Pušam ar stūrmaņiem Alvi Reinšmitu, Edvardu Ošupu un Edmundu Melveri šajā reizē pietika ar piekto vietu, lai nosargātu uzvaru sezonas kopvērtējumā. Apsveicam!

dubļi

Automašīnu kategorijā “Izaicinājums” uz starta stājās 28 dalībnieki, un arī viņu vidū vairāki meistarīgi braucēji un bezceļa vides pazinēji. Trešā vieta Mārim Odziņam ar stūrmaņiem Raivi Kļaviņu, Valteru Odziņu un Jolantu Muižnieci. Šis sasniegums lieliski pierāda, ka Mārim vēl pulveris nav sauss un iemaņas braukšanā nav zudušas. Otrā vietā šoreiz Edgaram Janovam ar stūrmaņiem Jāni Zēbergu un Jāni Deksni. Neapšaubāmi arī šo kungu pieredze un prasme deva lielu priekšrocību pareizā ceļa atrašanā, kā arī prasmē uzturēt pietiekami spēcīgu vidējo ātrumu trasē. Tas bija īpaši nepieciešams orientēšanās laikā, jo ir gana svarīgi gan pietiekami ātri fotografēties, gan “medīt” lapsas – jauns un ļoti interesants uzdevums. Ātrākie un precīzākie šoreiz jelgavnieki Aivis Japins ar stūrmaņiem Aigaru Ragovski un Dmitriju Savicki.

TLC 120

Diezgan plašā pulkā dalībnieki arī pulcējās automašīnu kategorijai “Drosmīgie”, šoreiz 18 automašīnas. Šajā kategorijā dalībnieki pieredzējušu instruktoru pavadībā tika iepazīstināti ar bezceļu trašu burvību. Lieliski pavadot laiku labā kompānijā šīs kategorijas dalībnieki izbrauca trasi pēc leģendas. Līdzīgs maršruts bija sagatavots arī ATV klases braucējiem, kas instruktora pavadībā varēja ielūkoties Ērgļu dubļu krājumā.

Liels paldies sacensību organizatoriem par jauko piedzīvojumu! Uz tikšanos jaunos bezceļu piedzīvojumos jaunā sezonā!

“Ērgļu Izaicinājums 2015 rezultāti”

Krišjānis Vīdušs
LAF Trofi-reidu komisijas vadītājs

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 replies on “Ar “Ērgļu Izaicinājums 2015” noslēgusies Latvijas Trofi reidu tūrisma kausa sezona; rezultāti”

 • Andris
  21/09/2015 at 14:17

  kaut kāda foto galerija arī ir/būs apskatāma? video?

 • ZOZO
  22/09/2015 at 20:02

  Video youtubē 4x4zozo kontā.

 • Viktors
  23/09/2015 at 12:15

  Gonka kopuma bija laba, tikai nepatikamu ”piegarsu” atstaja vakarinu cena. Personas kas nebija samaksajusas no rita organizatoram, vakara to pasu vareja nopirkt pa 5eur.
  Edvin ja jau tu pelni pat uz edinasanas, tad saskano lai cenas visiem ir vienadas.

  • Edvins 4x4
   23/09/2015 at 12:25

   Viktor,
   dalības maksā personai ietilpst ne tikai vakariņas. Tur ir arī pirts un citas lietas. Kaut vai, piemēram, dubļi no Taviem un citu braucēju zābakiem viesnīcas telpās stipri pārsniedz ierindas apmeklētāju “pienesumu” un arī tie kādam ir jāsatīra. Sīkums, protams…