Ja vēlaties doties bezceļā ar apvidus auto, piedāvājam vairākus nelielus, bet ļoti noderīgus auto uzlabojumus. Piemērā redzam UAZ markas 4×4 auto, taču šos pašus principus svarīgi ņemt vērā sagatavojot arī citu marku auto bezceļam.

1. Priekšas un aizmugures āķi (cilpas) – Āķiem jābūt auto abos galos, jo sparīgāks auto, jo tālāk jāvelk atpakaļ ārā no purva. Āķi nedrīkst būt tādi, kuri aizķeras pret zemi piem. šķērsojot grāvi.

Priekšas un aizmugures āķi

2. Sānu āķi – Velkot auto ārā no grāvja (un nevis gareniski pa grāvi), vai pēc apgāšanās ceļot uz riteņiem, ļoti var noderēt sānu āķi.

Sānu āķi

3. Bamperu forma – Bamperi ir jāizveido pēc iespējas augstāk, tuvāk auto centram un tiem jābūt noapaļotiem. Lai mazāk aizķeras un ja nu aizķeras, lai vieglāk noslīd.

Bamperu forma

4. Domkratu ligzdas – Domkrata ligzdai, jānodrošina domkrata neizslīdēšana un tajā pašā laikā neieķīlēšanās, ja pacelts auto tiek ar nodomu un pilnīgi apzināti gāzts (nu labi- pārvietots) sāniski.

Domkratu ligzdas

5. Radiatora aizsargs – Radiatora aizsargs ir jāveido no 10mm režģa, kas neļauj sadurt radiatoru ar pārāk resniem zariem un vienlaicīgi neaizķep ar dubļiem.

Radiatora aizsargs

6. Ventiļu aizsargi – Ventiļu aizsargi nodrošina pret ventiļa nocirpšanu ar agresīviem zariem, sevišķi ritenim spolējot.

Ventiļu aizsargi

7. Dubļu aizsargi – Dubļu aizsargi nodrošina pret logu nošķiešanu un vienlaicīgi padodas, ja dubļu vietā atgadās koks vai pat zemes virsma

Dubļu aizsargi

8. Zaru trosītes – Zaru trosītes aizsargā vējstiklu no izsišanas braucot caur zariem un vienlaicīgi uz tām var žāvēt samirkušās zeķes

Zaru trosītes

9. Izpūtēja slēpītes – Izpūtēja slēpītes ļauj izpūtējam maigi pārslīdēt pāri visam tam, kas gadās auto apakšā un palikt savā vietā.

Izpūtēja slēpītes

10. Reduktora ventilācija – Reduktora ventilācija neļauj ūdenī nokļuvušam un strauji atdziestošam tiltam ievilkt ūdeni caur blīvslēgiem, bet nodrošina to ar svaigu un nekaitīgu gaisu.

Reduktora ventilācija

11. Brasla priekšauts – Brasla priekšauts nolaists priekšā radiatoram, lukturiem un bamperam ļauj palikt motora rūmei sausai pat braucot pāri lielākiem slapjumiem.

Brasla priekšauts

12. Lukturu drenāža – Lukturu drenāža ātri novada tos upes vai peļķes ūdeņus, kas negaidīti ielavījušies lukturī.

Lukturu drenāža

13. Pedāļu virsmas – Uz pedāļu virsmas uzmetinātās pumpiņas neļaus slīdēt, ja pirms iekāpšanas auto būs aizmirsts noslaucīt kājas.

Pedāļu virsmas

14. Siltais ūdens un ziepes – Siltais ūdens lieti noder netīru un ļoti netīru roku nomazgāšanai. Jāuzmanās, jo reizēm ir par karstu. Pirms ēšanas rokas ir jāmazgā ar ziepēm.

Siltais ūdens un ziepes

Foto un teksta autors: PARTIZĀNIS

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

One reply on “Džipa uzlabojumi bezceļam”

  • Vadims
    06/08/2019 at 11:22

    Liels paldies, visa info ļoti noderīga