Ir Latvijas Republikas proklamēšanas 94.gadadiena. Pamostos un domāju – ko šajā svētku dienā iesākt, ko darīt, lai radītu svētku, Latvijas sajūtu sevī pašā.
Braukt uz Rīgu, pastaigāties pa karogotajām ielām, piedalīties lāpu gājienā, skatīties salūtu Daugavmalā? Nē, uz pilsētu nebraukšu. Diezgan tālu, un kaut kā īpaši nevelk. Braukt ar ģimeni kaut kur paēst svētku pusdienas? Nē, uz kafejnīcu arī nē. Tad jau labāk mēģināt uzburt svētkus mājās. Bet – vai tad visu dienu sēdēsi mājās? Nolemju izmantot savas atrašanās vietas priekšrocības un doties dabā. Tās man te apkārt netrūkst, toties nemitīgajā ikdienas skrējienā – pietrūkst. Ar vecāko dēlu sēžamies džipā un pēc dažām minūtēm esam mana izdomātā „svētku pārgājiena” sākuma punktā.
Lapu vairs nav, un vasarā grūti ieraugāmie Ogres upes līkumi tagad redzami visā savā krāšņumā. Ejam pa stāvo krastu, skatos straumē un domāju, ka esmu pareizi uzminējis svētku sajūtas radīšanu. Jā, pilsētā, iespējams, var sajust piederību savai valstij, savai tautai. Man šodien ir svarīgi sajust piederību savai zemei. Un šeit, ejot pa seniem ceļiem un pļavām Ogres krastos, to var sajust pavisam labi, tā – pa īstam. Jo zeme tomēr ir pamats visam, arī Latvijas valstij un tautai. Un laikam sāku arī pa īstam saprast, ko nozīmē vārdi „mīlēt savu zemi”. Skatos uz savu puiku un ceru, ka ar laiku arī viņš spēs novērtēt, mīlēt savu zemi. Tāpat, kā visi pārējie Latvijas bērni. Un tad jau mēs te vēl būsim ilgi, ilgi!
Biedrības „4×4 Centrs vārdā” novēlu ikvienam Latvijā priecīgus svētkus un „Latvijas sajūtu” sevī pašā!
Edvīns Bauers
Biedrības 4×4 Centrs valdes priekšsēdētājs

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *