19. aprīlī plkst. 11:00 karjeru “Akmenscūciņas” un “DSG karjeri” apkārtnē Ozolnieku novadā netālu no Emburgas norisināsies trīs, četru un sešu stundu izturības sacensību 2015. gada sezonas pirmais posms.

pajero6H

Šīs sacensības Latvijā notiek jau piekto gadu, šosezon pavisam plānoti četri posmi. Sacensību organizatori izveidojuši trīs paralēlas trases, kas savā starpā nekrustojas, taču skatītājiem vienlaikus iespējams sekot notikumiem visās dalībnieku klasēs. Aptuveni četrus kilometrus garajā iekšējā trasē sacentīsies vieglie sporta automobiļi, sešu kilometru aplis paredzēts apvidus sporta un standarta automobiļiem, bet septiņu kilometru trasē dosies motociklu un kvadriciklu braucēji. Vieglo automašīnu grupā šogad atsevišķi tiks izdalīta “Klasika Standarta” un “Klasika Brīvā” klase. Savukārt apvidus automobiļu grupā var piedalīties arī ar ikdienas mašīnu bez drošības karkasa. Tas ļauj katram interesentam izmēģināt savus spēkus un bez lieliem ieguldījumiem saprast, kas ir autosports un uzlabot savu braukšanas prasmi. Katrā ekipāžā ar vienu automašīnu drīkst startēt no viena līdz četriem sportistiem, taču katram sportistam ir atļauts startēt arī vairākās komandās. Šo sacensību galvenais pluss ir tas, ka katrs var izvēlēties pats, cik ilgi atrasties trasē, un kad stūres vadību atdot nākošajam komandas biedram. Katrs startē pēc savām spējām un varēšanas – pilotu maiņa var notikt kaut vai pēc katra apļa!

Sacensību galvenā organizatore Iveta Kaminska: “Šis ir otrais gads, kad notiks Latvijas čempionāts “3H Cross Country” sporta automašīnām (vieglajām un apvidus), kur piloti gada kopvērtējumā izcīna Latvijas čempiona nosaukumu. Vienlaikus notiek arī Latvijas kauss “6H Cross Country” sporta automašīnām un standarta apvidus automašīnām, kur cīņa risinās sešu stundu garumā. Īpaši spraigas cīņas šogad prognozējamas vieglo automobiļu grupā, kur gaidāms arī kuplākais dalībnieku pulks. Interesanti, ka iepriekšējo trīs gadu uzvarētājs Edijs Zimza šosezon apvienojies ekipāžā ar spēcīgo autokrosa braucēju Arni Odiņu. Ziemas periodā mehāniķi un sportisti daudz laika veltījuši, lai izdomātu, kā uzbūvēt pēc iespējas izturīgākus un jaudīgākus savus sporta “zirgus”. Daudz kas tiek turēts noslēpumā, bet jau tagad zināms, ka gan Iecavas domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis tandēma ar dēliem Indaru, Ervīnu un Mareku, gan valmierietis Ivars Pētersons kopā ar Andri Upenieku, gan otrās vietas ieguvēji igauņu komanda “Moisakyla”, tāpat arī Māris Rode ar domubiedriem ir nopietni gatavojušies un būs nopietni konkurenti. Vieglo automašīnu grupā visas sezonas garumā piedalīsies īpaša mediju pārstāvju komanda, kuras sastāvā pārmaiņus brauks dažādu izdevumu žurnālisti un iepazīs šīs saistošās sacensības no iekšpuses. Pirmajā posmā drosmīgākie no žurnālistiem būs Guntars Pulss (Latvijas Avīze), Aigars Tīdmanis (go4speed), tēva un dēla duets Uldis un Oskars Kaņepi-Kalniņi (Radio TEV RŪC), kuri autosportu jau iepazinuši tuvāk.

2wd_6h

Skatītājiem ieeja ir bez maksas, bet, tā kā šīs ir arī Ozolnieku novada kausa izcīņas sacensības, sportistiem, kas dzīvo šajā novadā, nav jāmaksā par sevi dalības maksa.”

Motociklu un kvadriciklu braucējiem šogad pirmo reizi būs iespēja izvēlēties startēt četru vai sešu stundu sacensībās – attiecīgi komandu veidojot no diviem vai trīs braucējiem. Tā kā tas ir ļoti labs treniņš pēc ziemas miera pirms sākusies intensīvā moto sacensību sezona, tad aicināti piedalīties ne tikai enduro, bet arī motokrosa pārstāvji. Arī tiem, kas līdz šim ar motociklu vai kvadriciklu ir vizinājušiem pa meža takām, šīs sacensības ir labs izaicinājums pārbaudīt savu meistarību sacensību režīmā. Trasē ir izveidotas īpašas šķēršļu joslas, kas braukšanas prieku padarīs aizraujošāku un interesantu gan dalībniekiem, gan skatītājiem. Turklāt šajā konkurencē vienas komandas dalībniekiem nav obligāti jāizmanto viens braucamrīks, bet katrs sportists var braukt arī ar savu moci.
Iepriekšējo gadu pieredze liecina, lai uzvarētu trīs, četru vai sešu stundu ilgajās sacensībās ir jābūt ne vien ātriem, bet jāizvēlas arī pareiza sacensību taktika un jāprot taupīt tehniku. Šajās sacensībās ar nospiestu gāzi līdz galam ne vienmēr var uzvarēt, jo uzvar tā komanda, kas veikusi visvairāk apļus un sasniegusi finišu.

Visa dokumentācija: www.autoeuro.lv (4H&6H), automašīnām: www.laf.lv (komisija: Rallija Reida – Karuselis), motocikliem: www.lamsf.lv (enduro komisija).
Sacensības ar balvā atbalsta S.A.B.S. Oils sadarbībā ar United Oils, Krown, Alcoscan, Eirovīns, RedBull, AutoEuro, Mediju grupa Partneri u.c.

Izturības sacensību “3H un 6H cross country un 4H un 6H komandu kross” kalendārs:
1.posms – 19.04.2015.
2.posms – 31.05.2015.
3.posms – 09.08.2015.
4.posms – 26.09.2015.

Iveta Kaminska
Sacensību organizatore
26427833

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *