Es it kā neesmu no tiem, kuriem īstā braukšana sākas tad, kad ir nospiesta hronometra poga. Tomēr šoreiz bija viena no retajām reizēm manā mūžā, kad radās kārdinājums iespiest gāzes pedāli grīdā un atvilkt pa meža stigu, cik iet! Tieši tā sākās mana iepazīšanās ar amortizatoriem AmadaXtreme Adventure.

DSCF2847 - Copy

Kad man pirmo reizi AmadaXtreme pārstāvis Off-road gadatirgū Vācijā stāstīja par Amada amortizatoriem – verī gud, labāki par Old Man Emu! – es tikai smaidīju un māju ar galvu. Tomēr pēc kāda laika ziņkārība ņēma virsroku, un ar saukli uz lūpām „Nepamēģināsi – neuzzināsi!” tika pasūtīts AmadaXtreme amortizatoru un RidePro atsperu komplekts ar 5 cm liftu Toyota Land Cruiser 80 automašīnai.
Lai jauniegūto amortizatoru tests būtu objektīvāks un nebalstītos uz mirkļa sajūtām, nolēmām filmēt mūsu Land Cruiser vienā un tajā pašā vietā un no viena rakursa gan pirms, gan pēc AmadaXtreme uzstādīšanas.
Tā nu kādā decembra dienā izvēlējāmies nelīdzenu meža stigu Ādažu tuvumā, un „devām vaļā”. Ar 30 km/h pa pampakiem mūsu 80-tais vēl turējās godam, bet jau 35 km/h likās tīrā mašīnas laušana. Safilmējām dažus variantus un prom uz „4×4 Centrs” servisu!

DSCF2867 - Copy

Pēc pāris stundu darba „4×4 Centrs” auto servisa meistari bija uzstādījuši jaunās atsperes un amortizatorus, un mēs atkal devāmies uz jau zināmo meža stigu. Jāsaka uzreiz, ka gaidītais pārsniedza cerēto. Jau sen, skatoties foto dažādos žurnālos, es tā īsti nesapratu, kā ar šo „lielo govi” jeb 80-to Land Cruiser, sportisti brauc rallijreidos, kā viņu var savākt tramplīnos un līkumos? Šajā dienā es to sapratu. Tagad jaunā piekare pati mudināja pamēģināt to, ko iepriekš bija grūti iedomāties – es sāku braukt ātrāk un tad vēl ātrāk, un – nekādu sitienu, nekāda mašīnas laušana – vienkārši brauc! Radās kārdinājums pamēģināt, cik tad vispār ātri ir iespējams pabraukt pa šo nelīdzeno meža stigu, taču atcerējos par nepārliecinošajiem akumulatoru stiprinājumiem… Nu nekas, pirmajai reizei iespaidu pietiek!

AmadaXtreme amortizatori un RidePro atsperes
AmadaXtreme Adventure amortizatori un RidePro atsperes

Ilgāk pabraucot ar AmadaXtreme Adventure varu teikt, ka uz ceļa automašīna ir „cietāka” nekā ar oriģinālajām atsperēm un amortizatoriem. Taču, braucot sportiski, arī pārliecinošāk, drošāk. Adventure sērijai ir divi varianti – Comfort un Sport. Testā izmantotie bija Sport modifikācijas. Protams, amortizatoru izturību parādīs laiks, taču to veiktspēja, salīdzinot ar cenu, manuprāt, ir ļoti laba. Jau paņemot rokā, šie amortizatori ar saviem izmēriem izraisa uzticību. Kompānija AmadaXtreme jau vairāk kā 20 gadus specializējas tieši 4×4 amortizatoru (un nu jau arī atsperu) un kravas auto amortizatoru ražošanā un piedāvā vairākas amortizatoru sērijas – Mud, Adventure, Explorer, Hawk, Defender, kā arī stūres demferus (amortizatorus) gan ikdienai, gan sacensībām.

Te arī mazs video fragments no filmēšanas pirms un pēc amortizatoru un atsperu maiņas.

Ja radās interese par šo produktu – apskaties www.amadaextreme.net vai jautā mums, T.29424541!

Teksts un foto: Edvīns Bauers (4×4 Centrs)

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *