“Ziemassvētku ekspedīcija 2011” – sniega nebija. Toties dubļi gan!

4x4 Ziemassvētku ekspedīcija Ķegumā

Laikam pirmo reizi daudzu gadu garumā, kopš decembra vidū organizēju „Ziemassvētku ekspedīciju”, sniegu atradām tikai vienā vietā un pāris saujas. Var sacīt, ka sniega nebija vispār. Toties slapjuma un dubļu gan netrūka! Pacīnīties ar bezceļa elementiem – purvainām vietām, grāvjiem, stāviem augšup un lejup braucieniem – iznāca visiem, atbilstoši izvēlētajai „svara kategorijai” – bezceļam sagatavotu vai standarta automašīnu pulkā. Tie, kas Ķeguma mežos nebija pirmo reizi, noteikti atpazina dažas „labākās” vietas, taču maršrutā diezgan daudz bija arī agrāk braucienos neizmantotu ceļu un stigu.

Fotogalerija: Ziemassvētku Ekspedīcija 2011

Sagatavoto auto grupā pirmais nopietnais pārbaudījums izrādījās kūdrains purva posms, kur vairāku auto komandas vinčošanās meistarībā pārspēja vinčas tehniskās iespējas un veiksmīgi atdalīja vinčas trosi no spoles. Taču tas netraucēja šiem dalībniekiem veiksmīgi turpināt ekspedīcijas distanci. Nopietns pārbaudījums tehnikai un braucējiem bija stāvs un garš smilšains kāpums, kur braucēji izmantoja pat blokus, lai uzvinčotos kalnā.

Vinčas trose izrauta no spoles

Dienas gaišajā laikā dalībnieki cīnījās un tusēja kopā, taču pasākuma „nagla” bija dienas noslēgumā pa tumsu. Vispirms, veicot braucienu pēc leģendas, bija jāiegūst parole, lai saņemtu norādījumus dāvanas atrašanās vietai. Vieta, kur meklēt dāvanu, katrai ekipāžai bija sava, tāpēc piedzīvojumi dāvanu meklējumos arī bija savi! Daži zem eglītes vai priedītes paslēpto dāvanu maisiņu atrada diezgan ātri, bet citiem pagāja pat divas stundas… Taču pie dāvanām tika visi, un tas, protams, galvenais!
Vakariņas mājīgajā “Oškrogā” pēc vējainās un drēgnās dienas aktīvajām izpriecām garšoja īpaši labi, un visi, kas bija izturējuši dienu līdz galam, saņēma piemiņas diplomus par piedalīšanos.

Fotogalerija: Ziemassvētku Ekspedīcija 2011

Tāds bija 2011. gada noslēdzošais “4×4 Centra” organizētais brauciens. Laiks „kalt plānus” nākamajam gadam! Ja Tev ir priekšlikumi par to kā nākamā gada pasākumus rīkot vēl atraktīvāk – droši zvani vai raksti!

Edvīns Bauers
„4×4 Centrs”

Vēlies uzzināt par nākamo “4×4 Centrs” rīkoto pasākumu? → Pieraksties jaunumiem e-pastā!

Atslēgvārdi:

 

7 Komentāri

 1. Artūrs says:

  Foto un video būs?

 2. 4x4centrs.lv says:

  Foto jau ir – http://4x4centrs.lv/fotogalerija-ziemassvetku-ekspedicija-2011/
  Video prasa ilgāku laiku.

 3. Edvins 4x4 says:

  Būs arī video! Vajag tikai mazliet laika… 🙂

 4. Normunds says:

  Diemžēl es uz šo netiku, bet kad būs nākamais pārbrauciens?

 5. Ginta says:

  Vai būs bildes un video ari no standarta klases auto grupas?

Pievieno komentāru