Pagājušās nedēļas nogalē uz gadskārtējo „4×4 Centrs” pavasara pasākumu Aizputes apkārtnē sabrauca bezceļu braukšanas piekritēji no visas Latvijas. 4×4 tūrisma brauciens „Tebras ekspedīcija 2013” šogad spēja sapulcēt teju piecdesmit dalībniekus, kuri, atkarībā no noskaņojuma un iespējām, vienu vai divas dienas izbaudīja sen gaidīto pavasara atnākšanu (lasi: dubļu atnākšanu) pie sava džipa stūres Kurzemes mežos un laukos. Šoreiz paši jāatzīmē kurzemnieku aktivitāte – gandrīz 10 mašīnas atbrauca no Liepājas, vairākas no Ventspils, kā arī Saldus, Durbes, Rendas un citām vietām.
Rīvas dzelzceļa tiltsStiprais lietus naktī pirms ekspedīcijas bija labi padarījis savu darbu, un dubļu masa karjerā, kur notika „iesildīšanās braucieni”, likās gluži neticama. Bija pat joks, ka tie, kas paši spēs izbraukt no karjera, varēs braukt „Ekspedīcija 2 ” maršrutu (sagatavotām mašīnām), bet tie, kuri būs jāizvelk uz ceļa, automātiski nokļūst ”Ekspedīcija 1” grupā (standarta auto). Tomēr tik ļauni nebija, no karjera tika ārā visi, un trīs dalībnieku grupas devās tālāk uz mežiem.
Karjerā notika arī viens brauciens uz laiku – Karjera rezultati. Trim ekipāžām (V.Zvaigzne, A.Slepets, S.Risko), kuras spēja pieveikt māla kalnu, rezultāts samazināts par 30 sekundēm.
Tebras braslsKā iespaidīgākais pārbaudījums jāmin Tebras šķērsošana. Plienakmens braslā vēl dienu iepriekš ūdens līmenis bija visai zems, taču lietus un, iespējams, augštecē palaista HES dēļ ūdens daudzums Tebrā bija stipri palielinājies, turklāt pārbraukšanas vietā bija vērojama spēcīga straume. Te nu braukt pāri varēja riskēt tikai ar snorkeļiem aprīkotie auto. Labāk par aprakstu lai stāsta foto un video.

Arī šogad neiztrūka apskates objekti, no kuriem pastāvīgajiem dalībniekiem daļa bija zināmi, taču pilnīgs jaunums bija dzelzceļa tilts pāri Rīvas upei. Un, kas pats labākais, šis apskates objekts bija „pielietojams” arī braukšanai. Tiesa, kādu krietnu pusstundu nācās pastrādāt, lai sagādātu kokmateriālus (veci stabi, gulšņi) iztrūkstošo tilta gulšņu aizvietošanai, taču tas bija tā vērts.
Tebras ekspedīcija 2013
Visu aprakstīt grūti – un katram dalībniekam noteikti ir arī savs stāsts par piedzīvoto „Tebras ekspedīcijā 2013”. Apmierināti un gandarīti par pavadīto laiku, šķiet, bija visi. Ja vēlaties, lai arī jums ir savs Tebras stāsts – nākošreiz piedalieties!

Teksts: Edvīns Bauers (4×4 Centrs)
Foto: Alberts Ziemelis, Vilams Šulcs

Atslēgvārdi:

 

Raksts vēl nav komentēts

Pievieno pirmo komentāru!.

Pievieno komentāru