Tebras ekspedīcija 2011

Lielākais biedrības „Mazozoli 4×4” rīkotais pavasara 4×4 tūrisma notikums – „Tebras ekspedīcija” – nu jau ir aizvadīts. Aizvadītajā sestdienā, 16. aprīļa rītā Cīravas (Aizputes novads) centrā sabrauca vairāk kā divdesmit džipu ar piedzīvojumus un pavasara dubļus alkstošiem cilvēkiem.

Visi dalībnieki tika sadalīti trīs grupās – divas standarta aprīkojuma automašīnu grupas un viena grupa ar sagatavotām automašīnām un nopietnam bezceļam nobriedušiem džipotājiem. Un tā, laba noskaņojuma pavadīti, visi devās ceļā.

Neskatoties uz visu triju grupu vairāk vai mazāk atšķirīgajiem maršrutiem, dienu varētu sadalīt trīs daļās – dubļi, bedraini lauku ceļi, ūdens. Un laikam tieši pārplūdušie ceļi uzlika vienu skaistu punktu uz „i” visiem dalībniekiem! Par pārējiem „punktiem” gādāja gan liktenis, gan paši dalībnieki. Piemēram, viena no grupām, braucot pa normāla lieluma meža ceļu, pēkšņi atdūrās pret izraktu caurteku. Caurteka laikam bijusi aizsalusi, ūdens plūdis pāri ceļam, tāpēc caurule izrakta ārā. Nācās minūtes piecpadsmit pastrādāt, lai tiktu tālāk!

Par pārsteigumu parūpējās kāds Scania baļķu vedējs, kurš nogrima uz smilšainā ceļa tieši džipu kolonnas priekšā. Labi, ka starp baļķu vedēju un grāvja malu bija palikusi vieta tieši džipa platumā!

Jau pašā dienas noslēgumā treknu punktu uz „i” centās uzlikt viens Nissan, kura pilots pamestā armijas daļā mēģināja nobraukt no radiolokatora kalna pavisam citā vietā, nekā to bija iedomājušies organizatori. Labi, ka mēģinājums neizdevās! J Savukārt sagatavoto automašīnu grupas dalībnieki (pēc Tebras apkārtnē klīstošiem nostāstiem) kādā no pārplūdušajiem ceļu posmiem dabūja izvilkt vinčas visi kā viens!

Tomēr, neskatoties uz neparedzētajiem atgadījumiem (bez kuriem šie pasākumi taču nebūtu tik interesanti!), vakariņas kempingā „Laikas” tika sasniegtas gandrīz laikā – tātad uzdevums tika izpildīts!

Sātīgo vakariņu laikā ikviens ekspedīcijas dalībnieks saņēma diplomu par izrādīto drosmi piedalīties un sekmīga galamērķa sasniegšanu, un, skanīgiem aplausiem pašiem sev un organizatoriem skanot, liela daļa braucēju posās mājup.

Tebras upe? Izklausīsies mazliet jocīgi, taču pirmajā dienā to sasniegt nezdevās. Tebru sasniedza tikai tie dalībnieki, kas palika nakšņot „Laikās” un piedalījās nelielajā otrās dienas ceļojumā pa nojaukto Liepājas – Ventspils dzelzceļu un Rīvas karjeru. Taču tas, protams, nekas, jo pozitīvu emociju pēc sestdienas maršruta veikšanas netrūka, ko arī varēja lasīt gandrīz visu klātesošo sejās!

Paldies vēlreiz visiem, kas piedalījās šī notikuma ierakstīšanā vēstures lapās! Tebras upes apkārtnes ceļi un bezceļi visus gaidīs atkal nākošpavasar!

„Tebras ekspedīcijas” foto galerija un VIDEO !

Atslēgvārdi:

 

Raksts vēl nav komentēts

Pievieno pirmo komentāru!.

Pievieno komentāru