Augusta pirmajā nedēļas nogalē Alūksnes pusē norisinājās lielākais Latvijas 4×4 sporta pasākums – Latvijas čempionāta trofi reidos 5.posms, kas vienlaicīgi bija arī NEZ čempionāta 1.posms. NEZ nozīmē, ka pie mums viesojās gan trofi reidu lielvalstu – Igaunijas, Lietuvas un Krievijas labākie sportisti, gan izlūki no Polijas un Čehijas. Spēcīgā konkurence lika saņemties arī pašmāju dubļu braukšanas vecmeistariem, kuriem Latvijas čempionātā pietrūkst cienījamu pretinieku.
Stiga Trophy 2013Pasākums notika Alūksnes pilsētas svētku ietvaros, tāpēc visa piektdiena tika veltīta pilsētas skatītājiem. Bija paredzēta neliela pavizināšanās pa pļaviņu un organizatori pat bažījās, vai bez dragreisa aprīkojuma spēs objektīvi izvērtēt rezultātus, kas būs mērāmi sekundes simtdaļās. Bet māte daba izlēma citādi. Pēkšņi uznākusi tropiska lietusgāze pļaviņu pārvērta metru dziļā dubļu putrā. Un veiklības brauciena vietā sākās izmisīga cīņa par izdzīvošanu. Tie skatītāji, ko lietus nebija aizskalojis, kļuva par lieciniekiem pilnai emociju gammai un braucējiem bija jādemonstrē viss meistarības arsenāls. Rezultātā puse no dalībniekiem nespēja ierakstīties kontrollaikā, netrūka efektīgu kūleņu, izdauzītu vējstiklu un nokautu motoru. Tomēr arī šādos apstākļos stiprākie vienalga bija priekšgalā un lielu pārsteigumu rezultātu tabulā nebija.
Stiga Trophy 2013 dalībnieku parāde
Otrajā dienā pasākums pārcēlās uz Trapenes apkārtni un sportisti izklīda pa meža ceļiem un palieņu pļavām. Tikmēr skatītājus izklaidēja “Dubļu ērgļa” braucēji. Tomēr arī šeit lietavas bija krietni paaugstinājušas ūdens līmeni. Un sportistiem tas izrādījās kritiski augsts. Tajā pusē ir izcili ciņi. Pārplūstošās pļavās zāle labprātāk aug tādos kā kamieļa kupros. Bet, lai noticētu, ka šie kupri var izaugt virs cilvēka auguma, tas ir jāredz savām acīm. Pabraukt šādās vietās nav iespējams, un, lai kaut kur pieāķētu vinčas trosi, stūrmanis uz priekšu netiek arī kājām. Mazās klases kapitulēja dabas pārspēka priekšā un viņiem nācās trasi saīsināt, kas ir ārkārtīgi reta parādība trofi reidos. Paši varenākie – TR3 cīnījās līdz galam, bet par uzvaru nācās samaksāt pārāk augstu cenu – divas trešdaļas spēkratu sacensības beidza priekšlaicīgi.
Stiga Trophy 2013 - J.Stepanovs, J.Lazdāns, H.SilsPar spīti mātes dabas untumiem, godalgoto vietu pretendentiem svētdiena sākās kā no baltas lapas. Rezultāti bija tik blīvi, ka visu noteica divi braucieni aplī, ko iepriekšējā dienā rūpīgi bija uzrakuši un uzirdinājuši dubļu ērgļi. Līderi mainījās vai katrā aplī, neviens negribēja piekāpties un mazākā kļūdiņa trajektorijas izvēlē maksāja kopvērtējuma vietas. Daudzie skatītāji nebija vīlušies, jo dubļu braukšanas festivāls izdevās jo krāšņs.
Stiga Trophy 2013TR1 klasē uzvaru pēdējā braucienā izrāva viesi no Krievijas – Aleksandrs un Natālija Tjurini. Otrie Dzintara Urniežus, trešie Viktora Pahomova vadītās ekipāžas. Titulētais igaunis Tomass Karps šoreiz tikai ceturtais, lai gan pēc pirmā svētdienas brauciena bija līderis. TR2 klase Baltijas valstīs ir izmirusi dabīgā veidā, bet Krievijā vēl ir populāra. Organizatoriem gan izdevās atrast dažas vietējās ekipāžas, lai viesiem būtu ar ko pacīnīties, bet bez nopietnas sacensību prakses tās nevarēja sastādīt nopietnu konkurenci. Tāpēc likumsakarīga uzvara Sergejam Šikotarovam, otrais viņa dēls Ivans Šikotarovs, trešais Alvars Tahe no Igaunijas. Open kategorijā uzvarēja Armanda Apsīša trio, otrā Arņa Namajuna, trešā Andreja Savostina ekipāžas. Vienīgie, kas varēja atļauties pēdējā braucienā neiespringt, bija TR3 klases uzvarētāji Vilnis un Aigars Zeizas. Starp citu, Aigaram ir piedzimis dēls, tātad pēc gadiem 15 varēsim paskatīties, vai viņš sēdīsies tēva, vai vectēva vietā. Dinastijai ir mantinieks! Soli pa solim Zeizas bija iekrājuši solīdu pārsvaru un beidzamajā braucienā pietika ar trešo vietu. Otrajā vietā Anti Puusepp, trešajā Tarvo Klaasimäe ekipāžas no Igaunijas. ATV kategorijā uzvatēja Aleksejs Tuzovs un Andrejs Mirončiks no Krievijas.
Stiga Trophy 2013 galvenais tiesnesis Jānis ZarembaParalēli čempionātam risinājās “Dubļu ērgļa” kausa izcīņa. Mazajā klasē uzvarēja Romāns Jermolajevs, lielajā – Mairis Jurka ar domubiedriem, bet ATV kategorijā Agris Jansons. Tūrisma kausa izcīņā pirmie Aigars Mizga ar komandu, bet smago auto ieskaitē pirmās vietas laurus plūca igaunis – Toomas Lands (“Metriņš”).
Latvijas čempionāts noslēgsies 13.-15.septembrī izbraukuma posmā Lietuvā. Tā kā tas ir Latvijas pierobežā, tad nav neko tālāk no Rīgas kā Alūksne. Sekojiet informācijai www.trofi.lv un www.4x4sport.lv.

Indulis Vīdušs
LAF trofi reidu komisijas vadītājs
Foto:
Evita Ružāne, Edvīns Bauers
Vairāk foto: www.stigatrophy.lv

Atslēgvārdi:

 

1 Komentārs

  1. Eve says:

    Ērmanītm tik laba bilde – Lāčplēsis! :)))

Pievieno komentāru