Rugāji! Katrs, kurš Latvijā kaut reizi ir piedalījies vai vērojis dubļu malēju cīkstēšanos, noteikti zina, kas ir Rugāji. Un Medņu aplis arī! Kā tektu Fredijs – The Show Must Go On!
Šis gads ir atnācis ar pārmaiņām – pasaulē, Latvijā, Trofi Reidā. Pirmos izmaiņu vēstnešus Trofi Reidā jau varēja manīt Madonā – mazliet atšķirīgs sacensību laika formāts, bija redzamas cīnītāju startēšanas iezīmes. Nu jau vairs nepārsteidz Mizgas un Freiberga vārdu lasīšana Tūrisma kategorijā. Mazliet skumji, ka no sporta klasēm startēja tikai TR1, savukārt priecē drosmīgie ATV braucēji – šogad Latvijā čempionu laurus vēlas paturēt sev, ne atdot kaimiņiem Igauņiem. Gandarījums par kuplajām Tūrisma klases rindām, kurās redzami ļoti zināmi, zināmi un nezināmi vārdi – mūsu kļūst vairāk. Prieku sarūpēja sportistu džentelmeņu – Lukševica/Šarakova rīcība, savu gonku auto uz posmu nododot teorētiski konkurentu rīcībā – cienījami!
Ko mums sola Rugāji, Feja, Mārtiņš un Jānis šogad?
Komisija jau ir sarūpējusi no savas puses izmaiņas nosakot to, ka šogad Latvijas NEZ posms notiks ne kā ierasts – Apē, bet gan Rugājos. Vēl – apPasaule Rugājos, Medņu aplī rīko savu Latvijas Čempionāta posmu Adventure Enduro, kas noteikti pulcēs vēl papildus 40 tehnikas vienības (ATV un solo motociklus) sestdien.
Vai un kā gatavojas organizatori šim pasākumam?
Piektdiena sāksies ar reģistrāciju un tehnisko apskati, ko, starp citu, vēlams veikt laicīgi, lai izvairītos no sastrēgumiem sekretariātā pirms prologa – tātad piektdienas vakarā neliela 1,5 h iesildīšanās.
Tiem, kas jau kuro reizi brauc uz Rugājiem, var būt pārsteigums – Medņu aplis jaunā izpildījumā – būs iespēja izcelties meklējot labākos izbraukšanas ceļus un trajektorijas. OZ arī garantēts ar jauniem elementiem.
Sestdien visām braucēju un skrējēju kategorijām līdzīgs dienas režīms – sapulce, starti, finiši, apbalvošana Tūristiem, Ērgļiem, skrējējiem. Ak jā – arī šogad Medņu aplī sestdienas vakarā pirms koncerta un balles entuziastiem būs iespēja tikt pie burvīga un off road braucējiem un līdzjutējiem cienīga dress code – mud casual. Laba alternatīva Stipro skrējienam – uz šo trenēties īpaši nevajag un šķēršļi ir dabas sarūpēti. Sestdienas vakarā ar mūziku un dziesmām visus priecēs Dabasu Durovys – uz kurieni tās katru aizvedīs, to rādīs svētdienas cīņas leģendārajā Medņu aplī.
Svētdien – Medņu apļi, pēc finiša neliela pauze, sakopšanās un apbalvošana.
Un ir arī labā ziņā – Rugājos līst jau vairākas dienas un dažs labs grāvis ir ūdenī apmēram
1,5 m un ja Mamma Daba nenomierināsies, tad gonka būs ļoti interesanta un pārbaudījumiem bagāta.

Skatītājiem – ņemot vērā pasākuma formātu trīs vienā – būs ko redzēt un būs kur piedalīties. Ieejas biļetes cena simboliska – 5 EUR, kā arī katra biļete piedalīsies loterijā. Par balvu fondu un citām niansēm neilgi pirms sacensībām.

Atslēgvārdi:

 

Raksts vēl nav komentēts

Pievieno pirmo komentāru!.

Pievieno komentāru