Jau svētdienā, 5. augustā, karjeru “Akmenscūciņas” un “DSG karjeri” teritorijā, Ozolnieku novadā (netālu no Emburgas) norisināsies izturības sacensības “AutoEuro 6 H un 4 H Kauss” 3. posms. Kā jau iepriekšējos posmos, cīņas vienlaicīgi notiks trīs dažādās trasēs – pa ārējo apli četras stundas no vietas brauks motociklisti un kvadriciklisti, vidējā aplī tiks noteikti spēcīgākie starp 4 x 4 sporta automašīnu ekipāžām, bet iekšējā trasē sacentīsies vieglās sporta mašīnas, kur uzvarētāji tiks noteikti sešu stundu ilgā braucienā.

Šoreiz īpaši ir padomāts par tā saucamajiem amatieriem, kuriem nav sporta automašīnas, bet vēlēšanās braukt sacensību režīmā un pārbaudīt savus spēkus ir liela. Tāpēc papildus atsevišķi ierīkotā trasē notiks “AutoEuro 3H Kauss” izturības sacīkste standarta 4 x4 automašīnu īpašniekiem. Sacensību formāts tāds pats – ekipāžas sastāvā var būt divi līdz četri piloti, kas, savstarpēji mainoties, trijās stundās cenšas veikt visvairāk apļu. Galvenie drošības nosacījumi – kārtīgs sēdeklis ar darbojošos trīs punktu drošības siksnu un aizsargķivere (rekomendējoši: sporta beņķis un 4 punktu drošības siksnas).

Jau tagad paredzams, ka galvenā intriga “AutoEuro 6H Kausā” būs par līdera vietu starp 4 x 4 T,N,R klasē braucošajām ekipāžām – “Skoks & Piķis” un “Brants un Feldmanis”, bet “AutoEuro 4H Kausā” MX Open klasē starp komandām “JVE Mototeam”, kurā brauc Jānis, Einārs un Mārtiņš Vinteri un pirmā posma uzvarētājkomandu “Motosports RT”, kuras sastāvā startējuši pat pieci sportisti – Edgars Siliņš, Lauris Ermanis, Uģis Klimons, Eduards Stefanovičs un Kristiāns Evarsons.
Pēc diviem posmiem katra komandai ir pa vienai pirmajai un vienai otrajai vietai.
Pēc otrā posma intriģējoša situācija izveidojusies “VAZ Historic Open” klasē, kur līdz tam nepārspētajai Valda Vilka ekipāžai nepaveicās un vadībā šobrīd izvirzījusies komanda, kuras līdera pozīcijas izcīnīja Edijs Zimza, Ilvars Unāms un Ivars Pētersons.
MX Hobiji un Kvadri Open klasēs pārliecinoši vadībā ir komandas – “Dienvidu Motoparks”(Gints Leilands, Ģirts Ārstenieks, Toms Avens, Roberts Lapa) un “apPasaule” (Ralfs Kaliksons, Artūrs Vēvers.

“AutoEuro 6H kauss” izcīņā savu dalību pieteicis arī Andris Dambis, kas pirmo reizi Latvijā sacensību režīmā startēs ar elektromobili OSCar eO. Šis auto ir guvis rūdījumu gan Dakaras maratonrallija tuksnešu smiltīs, gan pārbaudījumu stiprajās lietusgāzēs Krievijā maratonrallijā “Zīda ceļš”, bet kā tam veiksies Latvijas trasē, kur nāksies izbaudīt gan dolomīta karjera stipro segumu, gan mīksto pļavas melnzemi, kas mīsies ar šaurajiem meža celiņiem, to uzzināt varēs tikai sacensību gaitā.

Sacensību laikā sevišķa intriga izvēršas par balvas “Lielais lasis” izcīņu, kur katrs var dot savu vērtējumu. Tajā tiek noteikti atraktīvākie braucēji un ekipāžas katrā trasē, tai skaitā papildus arī starp motocikliem un kvadricikliem, ko uzzina apbalvošanas pasākuma beigās. Iepriekšējos posmos lasis abas reizes aizceļoja pie motosportista Jāņa Vintera un vieglo automašīnu konkurencē pie Valda Vilka ekipāžas, bet “džipu” konkurencē to sadalīja ekipāžas “Skoks & Piķis” un “Brants un Feldmanis”. Starp kvadricikliem atraktīvākais tika atzīts Artūrs Vēvers no komandas “apPasaule” un viens lasis tiek arī pašiem balsotājiem.

Starts tiks dots plkst. 11:00 sporta automašīnām, plkst. 12:00 standarta 4 x4 mašīnām, bet motocikliem un kvadricikliem plkst:12:30.
Visa dokumentācija un nolikumi publicēta internetā: automašīnām – www.laf.lv, www.crosscountry.lv, www.4rati.lv, bet motocikliem un kvadricikliem – www.lamsf.lv, www.endurosports.lv, www.appasaule.lv.
Sacensības atbalsta: “Aureus Kapitāls”, “DSG Karjeri”, “Latvijas autoceļu uzturētājs”, Putoline, Kroon Oil, “Red Bull”, “Canon”, “Canon IB serviss”, “Epson Balija”, “fineArtPrint.lv”, “Eirovīns”, informatīvi: radio “101 Rūc”, “Kurzemes Radio”, “Rīga Radio 94’5 FM”, www.sportacentrs.lv, www.4rati.lv, www.go4speed.lv, www.vaztuss.lv, www.4x4sport.lv, žurnāls “AutoEuro”.

Jāatzīmē, ka ikviens skatītājs var piedalīties foto konkursā un iemūžināt interesantākos mirkļus sacensībās. Sezonas beigās iesūtītie darbi tiks izvērtēti divās fotogrāfu kategorijās – amatieri un profesionāļi, no kuriem labākie tiks izstādīti foto izstādē “Visiem, kam patīk motorsports un azarts!” Katrā kategorijā trīs labāko darbu autori iegūs veicināšanas balvas: firmas “Canon” dāvāto tehniku PowerShot D20 fotokameru amatieriem, profesionāļiem – Seedlite 320ex zibspuldzi, “Epson” foto printeri un “fineArtPrint.lv” dāvanu karti 50 latu vērtībā foto izdrukai.

Tiekamies “AutoEuro 6H, 4H un 3H Kauss” sacensībās, kas notiks 05.08.2012. un 06.10.2012. karjeru „Akmenscūciņas” un “DSG karjeri” teritorijās, netālu no Emburgas, Ozolnieku novadā.

Uzmanību! Ceļa posms Iecava-Jelgava 6. km pa kreisi, norāde “Karjers Akmenscūciņas” 3,7 km tiks slēgts no plkst. 8:20 līdz 18:30. Pēc tam piebraukšana sacensību vietai braucot no Jelgavas puses cauri Emburgai, bet no Iecavas puses ceļš Iecava-Jelgava 1,5 km pa kreisi. Tālāk sekot norādēm “6H un 4H Kauss”.
Uzziņas pa tālruni 26427833 (Iveta) vai rakstot info@autoeuro.lv.

Foto autors: Iveta Kaminska (AutoEuro)

Iveta Kaminska
“AutoEuro 6H un 4H Kauss 2012” sacensību organizatore

Atslēgvārdi:

 

Raksts vēl nav komentēts

Pievieno pirmo komentāru!.

Pievieno komentāru