Latvijas bezceļu braucēji Arnis Namajums un Mārtiņš Gailis aicina visus interesentus uz “Arctic Trophy 2013” prezentācijas pasākumu trešdien, 2013. gada 16. janvārī pl. 18:00 „Berga Bazārā” kafejnīcā „Cydonia” – Elizabetes ielā 83/85, Rīgā. Aicināti visi, kuri pieļauj iespēju šogad vai citu gadu apmeklēt Kolas pussalu un piedalīties šajā vēsturiskajā ekspedīcijā!
news20090428 - Copy
Prezentācijas pasākumā būs iespēja saņemt svarīgāko informāciju par “Arctic trophy”, kā arī sazināties ar pasākuma direktoru Vladimiru Ežovu un uzdot jautājumus. Tiks arī rādīta filma par 2009. gada trofi-reidu, kā arī bildes no 2012.gada ekspedīcjas caur Kolas pussalu, kuras pavadīs Arņa un Mārtiņa stāstījums par neticamiem piedzīvojmiem ekspedīcijas laikā.

Turpinājumā Arņa Namajuna sagatavotā informācija par divdesmito trofi-reidu “Arctic Trophy 2013”

Kolas pussala aicina visus piedzīvojumu meklētājus uz Jubilejas trofi reidu „Arctic Trophy 2013″!
2013. gada. 01. septembrī startēs trofi-reids – maratons „Arctic Trophy’’. Šis pasākums būs nozīmīgs un slavens ar to, ka tas būs divdesmitais „Arctic Trophy” trofi-reids, un vēl ar to, ka rekordliels skaits dalībnieku būs no Latvijas.
Trofi – maratons
Pasākuma starts būs pilsētā Kandalakša, kas ir Kolas pussalas dienvidos. Pasākuma Finišs būs slavenajā “pilsētā – varonē” Murmanskā, otrā Kolas pussalas galā, ziemeļos. Katru dienu dalībniekiem būs jāveic maršruts no bāzes līdz bāzei. Tas var atšķirties gan pēc grūtības, gan pēc garuma. Speciālo posmu garums var būt no 8 – 80 km. Katru vakaru dalībnieki paliek organizatoru noteiktajās bāzes vietās, tiek kurts kopējais ugunskurs un, atšķirībā no citiem trofi reidiem, tiek liela uzmanība pievērsta pasākuma neformālajai daļai – kopā būšanai un tusēšanai.
Starts – 01. septembrī, finišs – 08. septembrī.
Kopējais speciālo uzdevumu garums ap 500 km. Jāņem vērā, ka šie 500 km būs kvalitatīvs bezceļš – sausas upes gultnes, tundra, purvi, kalni, akmeņi, brasli, kuru dziļums būs no 0,5 m līdz 1,3 m utt.
Par Kolas pussalas bezceļu var stāstīt gari un plaši. Tas ir tāds, kā nekur citur. Pat slavenais Vepskij Les un Ladoga Trophy nespēj mēroties bezceļa kvalitātes ziņā. Tas nav ar pārmērīgi lielām pārmērībām – purvi ir īsi un ainaviski, visu maršrutu reljefs mainās no smilšaina uz akmeņainu, no purva un sūnainu tundru. Mazi strauti un seklas upītes jāšķērso nepārtraukti. Visi maršruti tiek nosprausti pa ceļiem, kādi nu viņi ir… To nevar izstāstīt, tas ir jāredz pašam!
Kolas pussala
Bezceļu tehnika
Visa bezceļu tehnika iedalās trīs kategorijās – Auto, ATV un MOTO.
ATV ir skaidrs – visi kvadracikli bez ierobežojumiem vienā klasē. Brauc pa pāriem.
Auto – Visas mašīnas vienā klasē. Atļautais riepu izmērs no 31 – 37 collas.
Automašīnām ar portāliem tiltiem jau startā ir sods – 1 st.
Populārākais auto formāts tāds kā mūsu nu jau izmirušais TR2. Automašīnas ar pilno virsbūvi un 35 vai 36 collu riepām.
Autonomija
Visiem dalībniekiem jābūt gataviem uz to, ka trīs dienas būs jāspēj pārvietoties bez tehniskās palīdzības un bez iespējas uzpildīt degvielu. ATV organizators daļu degvielas piegādās. Trīs posmu garums līdz 150 km. Pārējie posmu finiši būs tuvu apdzīvotām vietām un ceļiem.
67Dalībnieki
Tā kā Skandināvija šim reģionam atrodas trīs reizes tuvāk nekā Pēterburga un Maskava, likumsakarīgi, ka liels pasākumu dalībnieku skaits ir no Norvēģijas, Zviedrijas un Somijas. Automašīnu skaits ir ierobežots, tiek pieņemtas tikai 40 automašīnas. Šobrīd uz 09.01.2013 ir pieteikušās 20 automašīnu ekipāžas un 10 ATV.
No Latvijas šobrīd plāno piedalīties viena auto ekipāža un 6 kvadracikli. Cerams, ka mums piebiedrosies vēl citi!
Izmaksas
Šobrīd ar organizatoriem esam vienojušies par dalības maksu 600 $ no auto un 600$ no diviem kvadracikliem.
Ceļš: Rīga – Kandalakša 1500 km; Murmanska – Rīga 1750 km. Izmaksas degvielai (auto ar piekabi) – 300 Ls
Prāmis Tallina – Helsinki (turp/atpakaļ) – Auto + lielā piekabe + 4 cilvēki = 300 Ls
Degviela uz vietas (degviela Krievijā 0,60 Ls) – ATV = 60 Ls; Sporta auto = 100 Ls
Vīza un apdrošināšana – 50 Ls uz cilvēku
Ēdiens ceļā un pārtika uz vietas – viss pēc iespējām 🙂
Izmaksas uz vienu kvadraciklistu (ja brauc viens auto ar četriem ATV uz piekabes) – aptuveni 430 Ls + ēšana
Izmaksas uz vienu auto braucēju (3 cilvēki, auto ar piekabi uz kura ir sporta auto) – aptuveni 415 Ls + ēšana.
Mājaslapa: www.at4x4.ru

Foto: Arnis Namajuns

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *