„Trofi reids ir kā māksla, vienā un tajā pašā mēs redzam katrs kaut ko savu” (Mārtiņš Gailis)

Pēdējais sniegpulkstenītis jau aizgājis nebūtībā, arī sniegs atrodams vairs tik pie ledus hallēm, bet Latvijas trofi reidu čempionāts pat vēl nav sācies. Šis ir pirmais gads, kad Latvijas trofi reidu braucēji atrādīsies pašmāju braucējiem tik vēlu – tikai pirmajā jūnija sestdienā. Par to, cik labi vai slikti ir tik koncentrēts čempionāta posmu plānojums, kad septiņi čempionāta posmi norisināsies piecos mēnešos, jau nolauzti ne vien šķēpi, bet pat kārtīgi baļķi. Atliek vien pieņemt – tā tas būs, un tikai gada beigās varēsim izspiest sauso atlikumu no šāda plānojuma ( taču, tā kā 21.12.2012 iestāsies pasaules gals, diez vai tas ko dos turpmākajai dzīvei…). Par plānoto dzīvi trofi dubļos līdz ekvatoram, tas ir, pirmajos trīs posmos, nedaudz pacelšu noslēpumainības plīvuru.
Ko sola Latvijas trofi reidu vērotājam un arī braucējam 2012. gada čempionāts? Neapšaubāmi šajā gadā Latvijā varēsim redzēt jaunas sejas. Latvijas posmu organizatori un spēcīgais vietējo braucēju sastāvs ir izrādījies pietiekami interesants „kaceklis” (ļoti patīk šis jaunvārds) ziemeļu kaimiņiem, kas priekšsezonā solīja Latvijas čempionātā regulāri piedalīties ar 5 ekipāžām, taču iespējams, ka sagaidīsim vēl kādu braucēju. Tāpat arī dienvidu kaimiņi, kuru čempionāts šogad dažādu iemeslu dēļ nonācis strupceļā, ir apstiprinājuši savu regulāru dalību Latvijas čempionātā. Tas nozīmē vien to, ka, lai šogad kļūtu par Latvijas čempionu, nekas cits neatliks kā vien vaiga sviedros cīnīties. Domājams, neviens negribēs pieļaut čempionu kausu aizceļošanu uz kaimiņvalstīm. Spraigas cīņas solās visās trīs automašīnu klasēs: TR1 jeb standarta bezceļu auto (!) , OPEN jeb uzlaboti un pārbūvēti bezceļu rīki ar mazākiem ratiem, kā arī TR3 – prototipu klases ar gandrīz metrīgiem riteņiem. Nekur nav palikuši arī ATV braucēji un arī šogad norisināsies Latvijas čempionāts ATV kategorijās, kur braucēji startē pa pāriem.

Jau pirmais posms – tradicionālais Kurland TROPHY – sola jaunas vēsmas sacensību formātā. Posma organizators Arnis Namajuns maijā sākumā piedalīsies īstā Trofi reidu izaicinājumā MAGAM Trophy Polijā, kas noteikti ietekmēs arī Kurland TROPHY norisi. Atrastas dažas pat pieredzējušākajiem Kurland dalībniekiem nepazīstamas vietas, kurās sagaidīt savu Trofi reida laimi… Tāpat arī atrasta jauna pieeja vecajām vietām, kas ļaus ieraudzīt sen pazīstamos akačus, pļavas un grāvīšus pilnīgi jaunā gaismā un arī, nebaidos šī vārda, kvalitātē.
Kā tur bija pagājušo gad’? – http://youtu.be/Qqqrhmkw2bU

Tuliņ pa Kurlanda pēdām sekos Rugāji Trophy. Tie, kas vēl nav bijuši Rugājos uz gonkām, ir pēdējais laiks, lai pirmsjāņu nedēļā sapakotu telti un dotos uz leģendām apvīto Medņu apli. Kā parasti, bez kārtīgas zaļumballes neiztiks arī šoreiz, meklējiet afišas, lai uzzinātu kas šoreiz visas nakts garumā priecēs Trofi reida viesus. Taču ne jau nakts tusiņš šeit galvenais, īstā ballīte būs pa dienu, jo organizators pārbūvējis daļu no slavenā Medņu apļa, kā arī pievienotas jaunas orientēšanās zonas. Ja kāds atceras pagājušā gada pārsteigumu ar klavierēm un muzikālo priekšnesumu Medņu apļa laikā, tad varu pačukstēt, ka arī šogad būs pārsteigums. Kāds. to būs lemts uzzināt tikai tiem, kas ieradīsies Rugājos personīgi.
Kā tur bija pagājušo gad’? – http://youtu.be/oqAzkjYNjRg

Jūlija vidū Trofi reidu čempionāts pārcelsies no zilo ezeru zemes atpakaļ uz Kurzemi, šoreiz Virgu. Jau otro reizi čempionāta kalendārā ietverti Virgas manevri. Liepājas pievārtē noteikti būs iespēja gan apskatīt, gan izbaudīt ko nozīmē Trofi Triāls. Jau pagājušajā gadā Virga iezīmējās ar interesanto triāla sacensību ļoti kompaktā teritorijā, kas viennozīmīgi ir ļoti skatāms un neprognozējams Trofi reida elements. Organizatori noteikti būs piestrādājuši, lai sagādātu dalībniekiem jaunus šķēršļus un skatītājiem jaunas emocijas. Tomēr ne tikai Triāls priecēs entuziastus, gaidāmi arī jauni piedzīvojumi orientēšanās apvidū, kas nepašaubāmi būs pārbaudījums visiem dalībniekiem, jo neviens nevarēs izmantot iepriekšējo gadu iestrādes vai pieredzi.
Kā tur bija pagājušogad? – http://youtu.be/TmgyCf0NQ4w

Paralēli Trofi reidu čempionātam norisinās arī Dubļu automašīnu Cīņas apļa kausa izcīņa, jeb kā tautā iegājies „Dubļu ērglis”. Tā ir sacensība pilnīgi slēgtā trasē bez tehnisko noteikumu ierobežojumiem. Demokrātiski noteikumi un īsta bezceļu cīņa pašam ar sevi un savu auto. Šeit vieta atradīsies gan no šķūnīša izvilktam bobikam, gan arī tādiem „smalkākiem” braucamajiem kā Nissan Patrol un to mazajiem „brāļiem” Suzuki Jimny, kas pagājušajā gadā dalīja savā starpā kausu.

Ja tik liela šmuce liekas par traku, bet tomēr jaunos gumijas zābaciņus (kā savus, tā savas dārgās … automašīnas) tā vien prasās iemērkt kādā peļķē, tad to noteikti varēs izdarīt Latvijas Trofi reidu tūrisma kausa izcīņā, kas arī šogad norisināsies paralēli visiem trofi reidu čempionāta posmiem. Tūrisma kauss ir iespēja gan atpūsties ar ģimeni, gan arī lieliski pavadīt laiku draugu kompānijā, pieveicot dažādus uzdevumus, kur nepieciešama ne tikai 4×4 automašīna un tās vadīt prasme, bet arī atjautība un komandas sadarbība.
Gaidīsim visus interesentus un braucējus arī šajā sezonā sekot un atbalstīt trofi reidu kustību. Tiem kas vēl svārstās, nesatraucieties, arī trofi reids kā viss patīkamais šajā dzīve ir lipīgs, kaitīgs un izraisa atkarību, bet bez tā dzīvot nav vērts.

Streļķi ar neļķi brien pa slapju peļķi
Streļķi saceļ duļķi, pazūd peļķē muļķi
Dubļi mani dubļi, pilna baļļa dubļu
(Labvēlīgais Tips)

Latvijas Automobiļu federācijas
Trofi reidu komisijas priekšsēdētājs
Krišjānis Vīdušs

Atstāj komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *