Pagājušajā sestdienā, 21. maijā, Edvīna Bauera (Mazozoli 4×4) organizētais 4×4 tūrisma brauciens patiešām sevī spēja apvienot gandrīz vai visu labāko, ko vien var vēlēties šādas atpūtas piekritēji! Laiks bija ideāls visās nozīmēs – ļoti silta, bet ne pārāk karsta diena, dabā pavasaris – koku lapas un pienenes pļavās pilnā plaukumā!

Līčupes krasti 2011

Transporta līdzekļi – o, jā! Šoreiz, bez jau pierastajiem visu paaudžu un aprīkojuma Land Cruiser’iem, uz pasākumu ieradušies bija triju paaudžu sagatavoti un nesagatavoti Nissan Patrol, bija arī pikapu pārstāvji Mitsubishi L200 un Toyota HiLux, „vienīgais īstais” džips Jeep Cherokee, taču vislielāko „kolorītu” pasākuma „autoparkā” ieviesa puiši no Ērgļiem, piedaloties ar Lada Niva, Nissan Patrol un Mercedes Unimog visurgājējiem.

O, jā! – un kompānija arī bija ideāla, kaut gan, kā zināms, gandrīz viss atkarīgs katram pašam no sevis. Bija sen redzēti un neredzēti dalībnieki, tālākie bija mērojuši ceļu no Valkas rajona!

Tā nu visi, kopskaitā 16 auto, pēc dalībnieku sapulces Taurupē devās pretim piedzīvojumiem, lai pēc deviņām stundām nokļūtu vakariņās Ērgļos.

Piedzīvojumi – o, jā! – to arī netrūka! Bezceļš pēc trīs dienu lietus bija diezgan kvalitatīvs, bet ūdens upēs – „kvantitatīvs”! Pāris automašīnām uzkavēties ūdenī sanāca mazliet ilgāk nekā bija iecerējuši to piloti, kā rezultātā radās lieks slapjums mašīnas salonā, taču visvairāk ūdens šķēršļi patika Ņivai, kuru „atdzīvināt” nācās pēc katra brasla. Cik ilgi pēc pasākuma būs jāžūst Ņivas sēdekļiem – varam tikai minēt!

Jāpiebilst, ka pēc pirmā Līčupes brasla dalībnieki tika sagrupēti divās grupās atkarībā no katra sagatavotības pakāpes un noskaņojuma. Attiecīgi, arī bezceļš bija atšķirīgs, kaut gan patiesībā visi „dabūja” vienu un to pašu – upju brasli, mazi, dubļaini lauku ceļi, pieneņu pļavas, mazapdzīvoti apvidi, kalni un lejas.

Dienas otrajā pusē tika apciemots arī „cūku dārzs”, kur visus priecēja labvēlīgi noskaņotas meža cūkas ar lieliem un maziem sivēniem. Viena pat ēda no rokas!

Punkts uz „i” tika tradicionāli uzlikts braslā pār Ogri Ērgļos. Vērojot diezgan iespaidīgo straumi, kādu brīdi notika diskusijas par tēmu „Vai mums to vajag?”, uz ko atbildi jau jūs visi nojaušat – Vajag!! Izņemot vienu auto, visi pieveica arī šo šķērsli. U tad ar steigu uz vakariņām, kuras jau gaidīja mājīgajā Ērgļu viesnīcas kafejnīcā.

Vakariņas un diplomu pasniegšana (par Līčupes krastu iekarošanu!) – o, jā! Tas nu bija ideālā pasākuma ideālais noslēgums. Šķiroties viens no dalībniekiem Reinis M. savu Paldies! par pasākumu papildināja ar teikumu: baigi forši pavizinājāmies! Tiešām forši – jo tieši tāds taču arī bija šī brauciena mērķis!

Paldies par ideālajiem „Līčupes krastiem” Edvīns Bauers saka visiem dalībniekiem, pašvaldībām, atsaucīgajiem zemes īpašniekiem, „sagatavoto” grupas vadītājam Raivim Freivaldam, fotogrāfam Albertam Ziemelim, palīgiem maršruta sagatavošanā (koku un krūmu zāģēšanā) Mārim Odziņam, Raimondam un Oskaram Otomeriem, Raivim Freivaldam un, protams, arī viņam – tur augšā! O, jā!

Atslēgvārdi:

 

Raksts vēl nav komentēts

Pievieno pirmo komentāru!.

Pievieno komentāru