Aizvadītajā sestdienā notika pirmais šī gada 4×4 pasākums – tūrisma brauciens ar džipiem “Ekspedīcija pagātnē 2013”, kas pulcēja šādam pasākuma formātam sen neredzētu dalībnieku skaitu – divdesmit piecas automašīnas. Un, kas bija ne mazāk pārsteidzoši – aptuveni puse no dalībniekiem šajā “4×4 Centrs” organizētajā braucienā bija pirmo reizi!
Ekspedīcija pagātnē 2013Neskatoties uz zināmām bažām par to, ka kustība vairāk kā 20 automašīnu kolonai varētu būt lēna un brīžiem garlaicīga, tomēr izvēlētais maršruts bija diezgan tuvu tehnikas iespējām, kā arī jāuzteic pašu dalībnieku organizācija un vēlēšanās darboties, kā rezultātā gaidīšana sarežģītākās vietās nebija pārāk ilga. Ja nu vienīgi Nītaures kafejnīcā pēc pusdienu porcijām…
Lielākā daļa maršruta bija diezgan viegli veicama, bet vietās, kur sniegs nebija tīrīts, cīņa par kustību uz priekšu kolonas priekšgalā esošajiem bija diezgan sīva. Savukārt kādā pļavā dažiem izdevās “norakties” zem sniega kārtas esošajos dubļos. Un, ja vēl līdz Nītaurei pa piesniegušjiem laukiem varēja pārvietoties diezgan labi, tad Skujenes apkārtnē tas kļuva praktiski neiespējami – 200 metrus pa pļavu līdz kādām vējdzirnavu drupām tā arī neizdevās pieveikt. Zinātkārākie tāpēc izmantoja “kāju spēku”.
Ekspedīcija pagātnē 2013Kā jau liecina pasākuma nosaukums, kā apskates objekti šoreiz tika izvēlēti vēsturiski un seni dabas un cilvēku veidojumi. Kā nozīmīgākais jāmin Mores kauju muzejs ar saimnieka Antona stāstījumu, tanku, seniem ieročiem un daudzām citām vecām lietām. Bija ozols ar dobumu un jau iepriekš minētās vējdzirnavas, bija arī dzelzbetona tilts, kuram upe izskalojusi abus krastus. Pietrūka laika apmeklēt Kosas pareizticīgo baznīcu, taču ļoti jauks bija ekspedīcijas noslēgums Lodes (Apšu) luterāņu baznīciņā. Vairāk kā divsimt gadu vecajā guļbūves baznīciņā valdīja vienkāršība, gaišums un mājīgums, neskatoties uz teju āra temperatūru. Šeit arī tika ieskandinātas senās un labā kārtībā uzturētās ērģeles, kurām gaiss spēlējot tiek piegādāts, ar kājām minot plēšas. Baznīciņā arī visiem ekspedīcijas dalībniekiem tika pasniegti diplomi par piedalīšanos un izturību pasākumā “Ekspedīcija pagātnē 2013”.
Ekspedīcija pagātnē 2013“4×4 Centrs” saka Paldies ikvienam atbraukušajam dalībniekam, Mores kauju muzeja entuziastiem, kafejnīcas “Runčuks” kolektīvam un Lodes luterāņu draudzei.
Tiekamies nākošreiz!

Edvīns Bauers (4×4 Centrs)
Foto: Alberts Ziemelis
Pasākuma video

Atslēgvārdi:

 

1 Komentārs

  1. Hurricane says:

    bildes pielikumā no pagājušā gada pasākuma

Pievieno komentāru