Ar latviešu palīdzību kļūst par Krievijas rallijreida čempionu

Par Krievijas rallijreida kausa izcīņas čempionu absolūtajā vērtējumā pagājušās nedēļas nogalē kļuva Antons Meļņikovs, kurš sezonas pēdējā posmā Maskavas apgabala Kolomnas apkārtnē svarīgos kopvērtējuma punktus guva ar Latvijā „RE Autoklubā” sagatavoto automašīnu „Mitsubishi Pajero EVO”.

Mitsubishi Pajero EVO Meļņikovs

Krievijas rallijreida kausa izcīņas ceturtais un pēdējais posms „Oseņņij šturm” pulcēja 31 ekipāžu. Dalībnieku pulkā bija daudz meistarīgu un slavenu sportistu, kuri savus spēkus izmēģinājuši arī sacensībās Dakārā. Uz starta izgāja arī šā gada Pasaules kausa ieguvējs T2 kategorijā Iļja Kuzņecovs.

Kolomnas „Baja” desmit gadu garumā iemantojusi īpašu slavu autosporta sabiedrībā, jo ierasts, ka sacensības notiek rudenī – laikā, kad lietus ne mazums ceļu pārvērtis dubļu peļķēs. Tieši šie ekstrēmie „Oseņņij šturm” norises apstākļi nereti bijuši par iemeslu favorītu neplānotām neveiksmēm un citu sportistu pārsteidzošiem panākumiem.

Pirms Krievijas kausa izcīņas pēdējā posmā bija saglabātas divas intrigas – kurš uzvarēs absolūtajā vērtējumā, kā arī „Production” ieskaitē. Galvenie pretendenti uz čempionu titulu bija kopvērtējuma līderis Meļņikovs un Krievijas čempions T2 kategorijā Aleksejs Jaskovs. „Production” konkurencē līdz Kolomnas posmam labākie rezultāti bija Jaskovam un Kuzņecovam.

Lai arī līderpozīcijas jau 25 kilometrā ieguva Jaskovs, taču ilgtermiņa attaisnojās Meļņikova taktika par stabilu un drošu braukšanas stilu, trasē vadot tikko no „RE Autokluba” boksiem izbraukušo „Mitsubishi Pajero”. Sacensību turpinājumā Jaskovu piemeklēja mašīnas defekts, kura dēļ viņš zaudēja pirmo vietu.

Rallijreida turpinājumā vēl pāris reizes mainījās līderis, taču nākamais čempions Meļņikovs visu paveica tieši tā, lai kopvērtējumā būtu pirmais. „RE Autokluba” sarkanais „Mitsubishi” mērķi sasniedza otrajā vietā. Antons Meļņikovs un Antons Nikolajevs kļuva par Krievijas kausa ieguvējiem. „RE Autoklubs” un Meļņikovs sadarbību turpinās arī nākamā gada Dakāras rallija reidā, jo Rīgā pašlaik top mašīna šiem prestižajiem mačiem.„Latvijas un Krievijas rallija reida organizatoru, sportistu sadarbība pēdējos gados ir kļuvusi daudz ciešāka,” uzsver „RE Autokluba direktors Roberts Elbakjans. „Divus gadus Latvijā esam uzņēmuši Latvijas un Krievijas atklātā čempionāta posmus rallija reidā. Turpinām praksi par rallija reida mašīnu sagatavošanu ne tikai mūsu valsts, bet arī Krievijas sportistiem, palīdzot viņiem arī lielākajos rallija reidos gan Eiropā, gan ārpus tās. Patiess prieks par to, ka „RE Autokluba” sarkanais „Mitsubishi” ar Antonu Meļņikovu pie stūres kļuva par Krievijas kausa ieguvēju.”

Līdz ar to Krievijas rallija reidu sezona noslēgta. Ja Krievijas kausa izcīņas sezona no marta līdz oktobrim tika aizvadīta vienīgi šajā valstī, tad divi no Krievijas čempionāta posmiem notika citās valstīs. Krievijas sportisti augustā startēja Latvijā notikušajā „Riga Baja”, bet oktobrī pēdējais posms norisinājās Krimas apkārtnē Ukrainā.

No “RE Autoklubs” materiāliem presei

Atslēgvārdi:

 

Raksts vēl nav komentēts

Pievieno pirmo komentāru!.

Pievieno komentāru