Self-Drive Latvia – tie ir interesanti “treki” jeb maršruti ar GPS ikvienam auto īpašniekam (pagaidām vēl tikai 4×4 jeb SUV īpašniekiem), lai interesanti un neaizmirstami pavadītu dienu Latvijas plašumos! Un mums ir, ko parādīt!

Biedrība „4×4 Centrs” un SIA „4×4 Tour Experts”, balstoties uz ilggadējo pieredzi 4×4 pasākumu organizēšanā un interesanto, skaisto apskates vietu apzināšanā, piedāvā speciāli izstrādātus maršrutus, kuros apvienots viss, mūsuprāt, vērtīgākais un plašākai publikai nezināmais – ainaviski dabas skati, interesanti apskates objekti un aizraujoši ceļi lauku apvidos!

Maršrutu galvenā priekšrocība ir vienkāršā lietošana – vienkārši ielādējiet saņemto maršruta failu kādā no jums pieejamām un saprotamām aplikācijām, novietojiet viedtālruni vai planšetdatoru uz automašīnas priekšējā paneļa un dodieties pa ekrānā redzamo līniju! Papildus maršruta līnijai jeb trekam atrodas punkti ar visdažādākajiem apskates objektiem – izvēlieties, ko vēlieties, pieskaņojiet maršrutu savām interesēm, laikam, iespējām! Ja nepaspējāt izbraukt un apskatīt visu – atgriezieties te vēlreiz!

Visi maršruti ir veicami ar jebkuru pilnpiedziņas automašīnu, paaugstināts klīrenss vēlams. Neko salauzt vai saskrāpēt nav paredzēts. Ekstrēmos apstākļos vai ceļa posma pieejamības izmaiņas gadījumā vienkārši apbrauciet „nepieejamo” posmu un turpiniet ceļu pa līniju kartē.

Mēs plānojam katru mēnesi papildināt maršrutu klāstu. Latvijā IR ko redzēt un baudīt!

Lai iegādātos kādu no maršrutiem un dotos piedzīvojumā, jums ir 1) jāiepazīstas ar Noteikumiem, 2) jāizvēlās maršruts (skatiet zemāk!), 3) jāiegādājas izvēlētais maršruts, 4) jāievada maršruts viedierīcē, un pēc tam 5) jādodas izvēlētajā ceļojumā!

Ja vēlaties kādu no ceļojumu maršrutiem uzdāvināt draugiem – ir pieejamas 4×4 ceļojumu dāvanu kartes!

NOTEIKUMI

 1. Maršruta izmantotāji paši pilnā mērā atbild par savu rīcību un drošību – gan uz ceļiem, gan apskates objektos.
 2. Ir atļauts novirzīties no maršruta treka, taču par to atbildat jūs paši. Atcerieties, ka visi ceļi un zeme kādam pieder, un jūs paši esat atbildīgi par to, kur un kā pārvietojaties.
 3. Saudzējiet dabu, apskates objektus un ceļus! Savus atkritumus ņemiet sev līdz, pārliecinieties, ka pēc jums viss ir tādā pat kārtībā kā pirms jums! Respektējiet vietējos iedzīvotājus, viņu kārtību un uzskatus!
 4. Maršrutu trekus un aprakstus aizliegts publiskot un/ vai izvietot internetā. Nopērkot maršrutu, jūs apliecināt, ka nepubliskosiet iegūto informāciju. Ar ceļojumu fotogrāfijām dalīties variet droši!
 5. Droši informējiet mūs par saviem piedzīvojumiem un sajūtām! Tāpat ziņojiet, ja, jūsuprāt, kaut kas nav tik lieliski, kā gribētos!

MARŠRUTI

 1. “Robežpārkāpējs”: Tērvete – Mažeiķi – Ezere
 2. “Aži”: Limbaži – Ainaži – Tūjaži 🙂
 3. “Aktīvie 100”: Rīga – Suntaži – Ērgļi
 4. “Ērgļa Lidojums”: Ērgļi – Vestiena – Jumurda – Ērgļi
 5. “Iekosties Tukuma smukumā”: Tukums – Kaive – Plieņciems – Tukums
 6. “Daugavas kreisā krasta apslēptie dārgumi”: Ķekava – Ķegums – Aizkraukle
 7. “Ekspedīcija pagātnē”: Rīga – Staļģene – Uzvara – Bauska
 8. “Tieši mērķī!”: Jelgava – Dobele – Zvārde – Brocēni
 9. “Daugavas loki”: Daugavpils – Krāslava – Daugavpils

   B1. “Pa “Dvēseļu Puteņa” pēdām”: Piņķi – Cenas tīrelis – Ložmetējkalns – Tīreļi

Lai izdodas!

Jūsu – 4×4 Centrs

Atslēgvārdi:

 

10 Komentāri

 1. Uldis says:

  Gribu apbraukt apkārt Latvijai.

 2. Raitis says:

  Labdien
  Vēlējos painteresēties vai ir kāds “poligons” vai karjeras vai kāda cita teritorija, kur ar ne speciāli aprīkotu off road tehniku var izmēģināt un patestēt sava 4×4 auto veiktspējas
  Paldies

 3. Oļegs says:

  Man jautājums mašīnai ir jābūt obligāta tehniskā skate vai var bez viņas ?

  • 4x4centrs.lv says:

   Šajā gadījumā Jūs iegādājieties maršrutu. Ar ko un kā Jūs braucat – tas ir Jūsu ziņā.

 4. Jænis says:

  Kad varētu gaidīt kādu maršrutu, kurš nebūtu “izbraucams arī ar SUV”?
  Saprotu, ka šobrīd jebkurā maršrutā var gadīties patīkami pārsteigumi, tomēr negribas visu dienu braukt lai secinātu “nē, šis arī ar sēdinātu BMW bija izbraucams” 😃

 5. 4x4 Centrs says:

  Šāda maršruta, visticamāk, nebūs. Grūti izbraucamus ceļus ir visai grūti saskaņot ar to īpašniekiem 24/7 un visos gadalaikos. Vai nu jums piedzīvojumi jāmeklē pašiem, vai arī jāpievienojas kādā no 4×4 Centrs rīkotajiem pasākumiem.
  Starp citu, neviens jums neaizliedz nobraukt no maršruta, ja rodas interese par kādu sānceļu. Protams, jūs paši par to arī atbildat.

 6. Olavs says:

  Labdien, jautājums kāda aplikācja jāizmanto, lai varētu lasīt karti? Kāda vidē strādās jūsu atsūtītās koordinātes?Saprotu, ka aprakstās minējāt “treks būs redzams jūsu telefonā utt . . . “, bet tomēr gribētos būt pārliecinātam, ka tas strādās. Paldies

 7. 4x4centrs.lv says:

  Olav! Kā viss strādā, var pārliecināties arī, lejuplādējot bezmaksas maršruta failus http://4x4centrs.lv/marsrutsb1-pa-dveselu-putena-pedam/
  GPX failu lasīšanai uz Android ierīcēm variet izmantot tādas aplikācijas kā GPX Viewer, Geo Tracker, arī MapsMe un citas, uz Apple myTracks, OSM u.c.
  Jautājumu gadījumā droši zvaniet!

Pievieno komentāru