Tebras Ekspedīcija 2013

Informācija medijiem
Rīgā 2013. gada 21. martā.

13. un 14. aprīlī Kurzemē risināsies 4×4 bezceļu piedzīvojumu brauciens –
“Tebras Ekspedīcija 2013”

2013. gada 13. un 14. aprīlī Kurzemes rietumos – Aizputes, Pāvilostas apkārtnē un Tebras upes mežu masīvos risināsies ikgadējais piedzīvojumu brauciens ar džipiem – “Tebras Ekspedīcija 2013”.

“Tebras Ekspedīcija” šogad risināsies jau 13. reizi kopš 2000. gada un džipotāju vidū tas ir viens no populārākajiem bezceļu braukšanas pasākumiem, kurā savu pieredzi slīpējušas jau vairākas braucēju paaudzes. Ekspedīcijas mērķis ir iepazīt Kurzemes rietumu daļas dabu, etnogrāfiju, kā arī izbaudīt 4×4 braukšanas prieku, ko sniedz pavasarīgie bezceļa posmi. Pasākumā var piedalīties ikviens apvidus auto (džipa) īpašnieks.


Video no pasākuma sagatavošanas 6. aprīlī. Kamera, montāža: Alberts Ziemelis

Ik gadus “Tebras Ekspedīcijā” piedalās daudzas apvidus auto ekipāžas no visas Latvijas. Ir dalībnieki, kas mēro ceļu arī no Valkas, Valmieras un Jēkabpils.

→ Lejuplādēt pasākuma pieteikuma karti

Lūk, ko par gaidāmo “Tebras Ekspedīciju 2013” stāsta pasākuma rīkotājs, “4×4 Centrs” valdes priekšsēdētājs Edvīns Bauers:

“Pasākuma lielā popularitāte būtībā slēpjas iespējā atklāt Latviju no jauna. To Latviju un Kurzemi, kura burtiski izzūd mūsu acu priekšā, kādu esam to piemirsuši vai teju sākam piemirst. Šie pārdesmit gadi ir mainījuši cilvēku dzīves paradumus, daudzi ir pārcēlušies, mājas sabrūk, ceļi un lauki aizaug.

Vēlos, lai “Tebras Ekspedīcija” ikvienam stiprinātu latvisko apziņu un ļautu uzburt to ainu kā te izskatījās senāk, kad šodien grūti pieejamās un aizaugušās vietās ritēja aktīva dzīve. Bez tam Kurzeme pavasaros ir ļoti skaista ar savu svaigumu dabā un ūdeņiem bagātajiem bezceļiem, kuri sniedz daudz braukšanas prieka un jaunas prasmes ikvienam džipa īpašniekam. Tie skatpunkti, kuri mūsu acīm atklāsies, ir pieejami tikai pateicoties džipam.”

Vairāk info un pieteikšanās: http://4x4centrs.lv/tebras-ekspedicija-2013-notiks-13-14-aprili/

Tebras Ekspedīcija 2012

Braucēji “Tebras Ekspedīcijā 2013” piedalīsies 2 apvidus auto grupās:

“Ekspedīcija 1”– ar standarta apvidus automašīnām bez papildus aprīkojuma. Dalībnieki kopīgiem spēkiem veiks iecerēto maršrutu pa vairāk vai mazāk grūti izbraucamiem ceļiem, apskatot interesantus objektus un skaistas vietas. Kartes un leģendas jālasa nebūs.

“Ekspedīcija 2” – ar apvidus braukšanai sagatavotām automašīnām, kurām ir vinča un/vai dubļu riepas (izmērs ne lielāks par 35’ un ne mazāks par 31’) un kuru īpašniekus nebaida kārtīga bezceļa elementi – zari, ūdens utt. Dalībnieki kopīgiem spēkiem veiks iecerēto maršrutu pa vairākiem grūti izbraucamiem apvidiem, apskatot interesantus objektus un skaistas vietas. Maršruts daļēji būs veicams pēc kartes un leģendas.

→ Lejuplādēt pasākuma pieteikuma karti

Nakšņošana paredzēta Ziemupē, jūras krastā – kempingā “Laikas”, kur braucējus sagaidīs ar siltām vakariņām un karstu pirti. Pēc vakariņām dalībnieki dalīsies pieredzē un novērojumos ekspedīcijas laikā.

Pasākumu rīko vadošā un pieredzes bagātākā 4×4 bezceļu braukšanas organizācija Latvijā – biedrība “4×4 Centrs”. Pasākumu vadīs pieredzējušais bezceļa pasākumu rīkotājs kopš 1997. gada Edvīns Bauers.

Visi “4×4 Centrs” rīkotie bezceļa braucieni notiek organizēti un saskaņoti ar zemju īpašniekiem un atbildīgajām institūcijām, ievērojot augstas prasības pret dabu un apkārtējo vidi.

Sākums un dalībnieku pulcēšanās sestdien, 13. aprīlī plkst. 9:00 pie krodziņa “Rančo” Liepājas šosejas malā, ~ 1 km no Rudbāržiem (starp Skrundu un Rudbāržiem).

Vairāk info un pieteikšanās: http://4x4centrs.lv/tebras-ekspedicija-2013-notiks-13-14-aprili/

Edvīns Bauers
4×4 Centrs valdes priekšsēdētājs
tālr. 29424541
edvins.bauers@4x4centrs.lv

Atslēgvārdi:

 

1 Komentārs

  1. Māra says:

    Maza reklāmiņa, varbūt kādam dalībniekam vai skatītājam noder
    Ja kādam ir nepieciešamas naktsmītnes, tad Kazdangas saieta nams tam ir kā radīts un tikai Ls 5.- no personas, zvaniet T. 26421640. .http://www.kazdangaspils.com/p/papildus-informacija.html
    P.s
    Kazdangas kultūras namā 13. aprīlīī ballīte

Pievieno komentāru